Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Обама виступив із промовою з нагоди 50-ї річниці Маршу на Вашингтон

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

Обама виступив із промовою з нагоди 50-ї річниці Маршу на Вашингтон

У США 29 серпня відзначили 50-ту річницю Маршу на Вашинґтон, коли темношкірий проповідник Мартін Лютер Кінґ виголосив свою знамениту промову «У мене є мрія», у якій він озвучив своє бачення майбутнього, де білі та чорні могли би співіснувати як рівні. 

28 серпня 1963-го у Вашинґтоні відбулася мирна акція протесту, участь у якій узяло понад чверть мільйона осіб. Саме тоді зі сходів меморіалу Лінкольна п. Кінґ виголосив свою найвідомішу промову, після якої з’явилося поняття «американська мрія».
Через 50 років перший темношкірий президент США виступив на тому ж місці, що й Мартін Лютер Кінґ. «Його слова належать століттям і володіють владою й пророцтвом, що не мають собі рівних у наш час», — такими словами Барак Обама звернувся до тисяч глядачів, які зібралися на площі, незважаючи на дощову погоду. Кінґ, заявив глава Білого дому, «дав мільйонам потужний голос тихої надії», закликаючи повстати лідерів, які не побоялися залякування та насильства в їхній боротьбі за рівні права.
Промова «У мене є мрія» вважається шедевром ораторського мистецтва. Президент подякував тисячам учасників маршу, яких ніколи не згадують у історичних книгах, за те, що вони змінили країну. На церемонії теж виступили президенти США Джиммі Картер і Біл Клінтон, а також телеведуча Опра Вінфрі й актор Джеймі Фокс.
Виступ Барака Обами став кульмінацією святкувань, які почалися у Вашинґтоні ще позаминулого тижня. Урочиста церемонія завершилася богослужінням за участю представників різних релігійних конфесій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply