Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Обама вирушив на Гаваї

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Президент США підписав закон про продовження пільг на оплату податку з фонду заробітної плати, що стало причиною продовження сесій сенату й палати представників. Палата представників кілька тижнів іґнорувала прохання президента й відмовлялася продовжити на два місяці «податкові канікули». Якби дію податкових пільг не пролонґували до 31 грудня, американські сім’ї вже з 1 січня зіштовх­нулися б із підвищенням податків.

Джон Бонер, спікер палати представників, оголосив, що згоден продовжити на два місяці термін дії податкових пільг на фонд заробітної плати, але за умови швидкого скликання погоджувальної комісії за участю членів обох палат для подолання існуючих розбіжностей і вирішення питання про продовження пільг на весь 2012 рік.

Сенат і палата представників на спеціальних сесіях таки затвердили пропозицію спікера. Гаррі Рід, голова демократичної більшості сенату, також, згідно з домовленостями між партіями в Конґресі, почав готувати план роботи й перемовин про пролонґацію податкових пільг на 2012 рік.

«Коли Конґрес повернеться (із канікул), я закличу його без зволікання та без проблем прийти до угоди про продовження податкових пільг на весь 2012 рік. Нам потрібно ще багато зробити для того, щоб економіка надалі розвивалася, а безробіття — скорочувалося», — сказав Барак Обама, виступаючи в Білому домі. Він привітав Конґрес із тим, що той прийняв рішення, яке задовольняє інтереси всіх американців. «Це — гарні новини, якраз для сезону свят… Тепер кожна сім’я зможе економити в середньому тисячу доларів на рік», — зазначив президент.

Свій виступ він завершив привітанням усіх громадян, у тому числі журналістів, із Різдвом. «Вам, хлопці, останніми днями довелося ударно попрацювати. Що ж, тепер нарешті ваші сім’ї зможуть провести з вами кілька днів», — зазначив пан Обама під сміх і оплески представників мас-медіа.

Раніше президент не­одноразово звертався до Конґресу з проханням ухвалити закон про продовження податкових пільг. Усього під дію закону про податкові пільги підпадають понад 160 млн працюючих американців.

Після затвердження закону про продовження податкових пільг Конґрес і президент вирушають на різдвяні канікули до 3 січня.

Як повідомили у Білому домі, Барак Обама подався до Гонолулу (штат Гаваї), щоби приєднатися до своєї сім’ї. Повернеться президент із відпустки вже 2 січня. Спочатку пан Обама планував полетіти до свого рідного штату, де він щороку проводить зимову відпустку, ще 17 грудня, проте Конґрес зірвав його плани, затягнувши ухвалення законопроекту про продовження «податкових канікул». Глава Білого дому вирішив залишитися у Вашинґтоні, позаяк не був упевненим у тому, що з 1 січня податки для населення не підвищаться.

Торік Баракові Обамі довелося відкласти відпустку через тяганину з прийняттям нового договору з Росією щодо СНО, а позаторік — через затримку з ухваленням закону про реформу охорони здоров’я. Нагадаємо, у Гонолулу президент жив до шести років, після чого мати й вітчим забрали його зі собою до Індонезії. 1971-го Барак Обама, якому тоді було десять років, повернувся на батьківщину й до закінчення школи жив на Гаваях у бабусі та дідуся.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply