Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Обама розпорядився надати Україні захисні озброєння

Автор:

|

Жовтень 08, 2015

|

Рубрика:

Обама розпорядився надати Україні захисні озброєння

Барак Обама

Президент США підписав розпорядження про постачання в Україну військових радарів Q36. Про це першим заявив Адріан Каратницький, представник Атлантичної ради. Нові пересувні радарні установки, загальна вартість яких оцінюється в 20 млн USD, допоможуть українським військовим виявляти запуск ракет і артилерійських снарядів. За словами п. Каратницького, у 75 % випадків причиною втрат українських військовослужбовців є саме ракетні й артилерійські обстріли з боку противника.
Джефрі Пайєтт, посол США в Україні, також написав про це у Twitter. «Серед багатьох питань віце-президент Байден поінформував Президента Порошенка, що нові контрбатарейні радари Q36 надійдуть в Україну цієї осені», — повідомив дипломат.
Своєю чергою Президент України уточнив, що Барак Обама підписав розпорядження про виділення Україні контрбатарейних станцій на Генеральній асамблеї Організації Об’єднаних Націй. «Якщо говорити про президента Обаму, то він зустрівся зі мною до зустрічі з Путіним, де ми скоординували основні підходи. Після зустрічі з Путіним, і ввечері, після зустрічі з віце-президентом Байденом, він повідомив мені, що підписав відповідне розпорядження про передачу Україні нових зразків озброєнь, які нам потрібні як повітря, адже це — оборонне озброєння», — повідомив п. Порошенко.
«Це — контрбатарейні станції великої дальності, які дозволяють нам підвищити ефективність оборонних здібностей українського війська та дати додаткові кошти, щоб забезпечити підготовку озброєння для українських військових підрозділів», — сказав він. За словами глави держави, це — безумовно дипломатичний прорив української сторони.
AN/TPQ-36 — рухома радіолокаційна станція контрбатарейної боротьби призначена для виявлення та відстеження пострілів артилерії та ракетних пусків, для забезпечення відповідного вогню. Для пересування радарів використовуються, зазвичай, військові позашляховики, однак для цих цілей може також підійти й інша подібна техніка.
Q-36 має електронне управління радаром, завдяки чому його антені не обов’язково рухатися, хоч її положення і можна за бажання змінити вручну. Установка здатна знаходити місця розташування мінометів, артилерії та ракетних пускових установок. При цьому вона може працювати з десятьма видами зброї одночасно, розраховуючи місця потрапляння ворожих снарядів, що дозволяє взаємодіяти при тактичному управлінні вогнем. Крім того, з її допомогою можна одночасно відстежувати до 99 цілей.
Радіолокаційні системи контрбатарейної боротьби AN/TPQ36 виробляє американська компанія Northrop Grumman і ThalesRaytheonSystems. Установка має електронне управління радаром. Вона також може підтримувати власну артилерію для точнішого наведення при контрбатарейній боротьбі або просто для коригування вогню. Установка виявляє цілі при першому проході. Пелегує сильний сплеск, і від отриманої площини відраховує зареєстровані відгуки. Розраховує місця попадання ворожих снарядів. Максимальна дальність — 24 км, на цій дистанції засікаються ракети, а артилерія засікається на відстані 18 км.
Загалом Сполучені Штати виділять на військові потреби уряду України допомогу в розмірі 21,5 млн USD. Про це сказано в меморандумі, підписаному Бараком Обамою 29 вересня. «Спрямувати до 20 млн USD за статтями оборони та служб Міністерства оборони та військової освіти й підготовки, щоб забезпечити допомогу уряду України», — йдеться в тексті меморандуму. Крім того, в меморандумі вказано про виділення ще 1,5 млн USD, які Україна може використати для придбання нелетальних товарів і послуг у будь-якій агенції уряду США.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply