Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

Обама ніяк не наважиться на дієву допомогу Україні

Автор:

|

Серпень 14, 2014

|

Рубрика:

Обама ніяк не наважиться на дієву допомогу Україні

Барак Обама

Барак Обама 5 серпня на саміті США-Африка у Вашинґтоні підняв келих «за нову Африку». Того дня відбулася зустріч господаря Білого дому з лідерами країн Африканського континенту. «Я стою перед вами як президент Сполучених Штатів і гордий американець. Я також виступаю перед вами як син людини з Африки. Африканська кров давно тече в жилах нашої родини, тому для нас зв’язки між нашими країнами та нашими континентами — глибоко особисте питання», — заявив п. Обама. Після цих слів він проголосив тост «за нову Африку, яка піднімається й виглядає настільки перспективно».

На жаль, щодо України п. Обамі бракує впевненості. Адже наразі він не бачить сенсу в поставках їй зброї. Про це президент заявив, виступаючи у Вашинґтоні 6 серпня. На його думку, Україна має достатньо озброєння для боротьби з бойовиками в її східній частині. У відповідь на запитання, чи розглядають США питання відправлення військової допомоги Україні у зв’язку з накопиченням російських військ на кордоні, Барак Обама наголосив, що російська армія, звісно, чисельно суттєво перевищує українську, але наразі Україна має справу зі сепаратистами, котрі не рівні за силою з українською армією. «Якщо ви вже бачите вторгнення з боку Росії, це, очевидно, – інша річ. Ми ще не дійшли до цього», — сказав глава американської держави.
Лишень у телефонній розмові Барак Обама дійшов згоди з Анґелою Меркель, канцлером Німеччини, що будь-яке вторгнення Росії в Україну, навіть під приводом нібито «гуманітарної» акції, без офіційної та прямої згоди й схвалення української влади, є неприйнятним, порушуватиме міжнародне право та викличе додаткові наслідки. Президент Обама й канцлер Меркель вирішили ще раз закликати Росію співпрацювати з міжнародною спільнотою та владою України з метою знайти вихід із політичної кризи.
Господар Білого дому начебто й розуміє небезпеку для нашої Батьківщини. Адже в інтерв’ю The New York Times він сказав, що російська армія може відкрито вторгнутися в Україну. Крім того акцентував на тому, що влітку виникла певна напруженість у міжнародних відносинах. На переконання п. Обами, перспективи укладення угоди, яка би заборонила Путіну вторгнення в Україну, є «реальними, але невиразними». «Ми перебуваємо в небезпечній ситуації, почасти – тому, що позиції сепаратистів ослабли. Гадаю, що Путін не хоче втрачати обличчя, і, таким чином, вікно для виходу на компромісне рішення продовжує звужуватися», — зазначив глава США. «Він міг би вторгнутися», — підкреслив Обама. А тим часом РФ продовжує обстрілювати Україну важким озброєнням зі своєї території та готує масштабне вторгнення наземних військ у вигляді ®гуманітарного конвою».
А у своєму щотижневому зверненні, опублікованому на сайті Білого дому, Барак Обама заявив, що ще однієї війни в Іраку за участю Сполучених Штатів не буде. Однак він зазначив, що удари по іракській території продовжуватимуться «в разі необхідності». «Як верховний головнокомандувач, я не дозволю, щоби США було втягнуто в іще одну війну в Іраку», — сказав президент. Також він поспішив зазначити, що США не повинні втручатися в ситуацію щоразу, «коли у світі виникає криза». Однак вони просто не можуть залишатися осторонь, коли гинуть мирні люди.
Крім того, у своєму зверненні господар Білого дому повторно нагадав про терористичну загрозу та пообіцяв захистити від неї громадян США. «Ми допоможемо не допустити того, щоб у терористів з’явився постійний притулок, із якого вони будуть атакувати Америку», — зазначив він.
Раніше Барак Обама заявляв, що етноконфесійній курдській групі езидів і християнам на півночі Іраку загрожує ґеноцид від рук екстремістів-сунітів з угруповання «Ісламська держава» (ІД), які вже впритул підібрали до столиці іракського Курдистану міста Ербіля.
За словами президента, щоби захистити езидів і американське консульство в Ербілі, він схвалив план зі завдавання обмежених військових ударів по позиціях ісламістів. Щонайменше, три таких удари було здійснено 8 серпня.
Президент України провів консультації з віце-президентом США й запропонував йому долучитися до міжнародної гуманітарної місії. Джозеф Байден висловив підтримку зусиль України в налагодженні гуманітарної допомоги згідно з міжнародним правом і законодавством України, а саме – із принципам виключення будь-якого іноземного військового супроводу місії, проходження вантажів через підконтрольні Україні пункти пропуску на кордоні та багатосторонній формат, у тому числі за участю США. Він також дав високу оцінку послідовності кроків Петра Порошенка в справі врегулювання ситуації на Донбасі.
Глава української держави подякував Сполученим Штатам за підтримку позиції України в міжнародних фінансових організаціях, наслідком чого, зокрема, стало нещодавнє рішення Світового банку виділити Україні фінансову допомогу обсягом 500 млн. USD. Він також висловив надію на позитивне рішення Міжнародного валютного фонду 29 серпня ц. р. про виділення другого траншу за програмою stand-by.
Також український Президент провів телефонні перемовини з Державним секретарем США Джоном Керрі, який, серед іншого, зазначив, що США вітають ініціативу п. Порошенка щодо організації Україною міжнародної гуманітарної місії для мешканців Луганська. Держсекретар США дав «високу оцінку діям Президента Порошенка 8 серпня 2014 року, завдяки яким Україна домоглася виконання норм міжнародного права та легітимних процедур у питанні доставки гуманітарної допомоги». Петро Порошенко, своєю чергою, поінформував Керрі Джона про запрошення представників Міжнародного комітету Червоного хреста для координації всіх питань з організації доставки гуманітарної допомоги.
Сполучені Штати підтримують санкції, які Україна планує застосувати проти РФ. Про це заявив Деніел Фрід, координатор Державного департаменту. «Гадаю, дуже добре, що Україна замість імпульсивної й емоційної реакції дуже ретельно продумала всі можливі варіанти. Щоби санкції були юридично бездоганними, щоби їх не скасували через суди й щоби вони не суперечили політиці української влади. І ми підтримуємо саме такий підхід», — зазначив п. Фрід.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply