Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 21, 2021

Новий шпигунський скандал

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Новий шпигунський скандал

Світоліна Загон

В Америці — новий шпигунський скандал за участю росіян. Прокуратура Брукліна висунула офіційні обвинувачення 11 підозрюваним. Вони, вірогідно, незаконно експортували в Росію військові технології. У заяві прокурора Лоретти Лінч ідеться, що фігурантам справи інкримінують експорт мікроелектронних деталей, які «перебувають під суворим урядовим контролем, з огляду на їх можливе використання у багатьох військових системах».
Як повідомляє Міністерство юстиції, заборонена мікроелектроніка постачалася розвідувальним і військовим установам Росії. Члени мережі продавали товари не тільки Російській Федерації (РФ), а й компаніям із Техасу та деяким іншим структурам.
Головним підозрюваним у справі є Олександр Фішенко. Повідомляється, що він заснував компанію Arc Electronics, яка базувалася в місті Г’юстоні (штат Техас). Через неї він начебто здійснював незаконну поставку високотехнологічних мікросхем, які можуть використовуватися в різних системах озброєння. Імовірні агенти, за версією обвинувачення, продавали недоступні в Росії електронні пристрої, які можна застосовувати в радарах, системах наведення і системах спостереження. Влада США зазначає, що звинувачення було висунуто на тлі кампанії з модернізації російської армії. Обороти фірми Arc Electronics прямо залежали від обсягів фінансування російської армії впродовж кількох останніх років.
Згідно з судовими документами, 46-річний Фішенко народився в Казахстані, закінчив технічний навчальний заклад у Санкт-Петербурзі. 1994 року оселився в США, часто подорожував за океан, має американське та російське громадянства.
Той факт, що п. Фішенко працював на росіян, доводять дані телефонного прослуховування та його електронні листи. В одній із ранніх бесід Олександр Фішенко неодноразово вживає якесь розмовне слово, яке російською означає «шпигун» або «таємний агент». Наприкінці 2011 року підсудні спробували замести свої сліди, знищуючи документи й інші докази, що свідчать про зв’язки з російськими військовими.
Із восьми затриманих правоохоронними органами США в Г’юстоні осіб четверо є громадянами РФ, решта — Азербайджану, України та Казахстану, поінформував Олександр Захаров, генеральний консул РФ у Г’юстоні. «Із числа затриманих у Г’юстоні російськими громадянами є четверо: Олександр Фіщенко, Олександр Пособілов і Вікторія Клебанова, вони мають подвійне громадянство, — сказав п. Захаров. – Що ж до Анастасії Дятлової, то, за нашими даними, станом на момент її звернення до генконсульства торік, у неї було тільки російське громадянство».
Натомість, Олександр Дікусаров, прес-секретар Міністерства закордонних справ України, повідомив, що серед затриманих за підозрою в експорті високотехнологічної електроніки осіб немає громадян України. «За інформацією посольства України в США, отриманою від компетентних органів цієї країни, серед затриманих осіб є вихідці з декількох колишніх республік СРСР. Один із затриманих — виходець із УРСР, але він не є громадянином України», — зазначив прес-секретар МЗС.
9 жовтня суддя ухвалив остаточне рішення про звільнення під заставу співробітниці компанії Arc Electronics Світлани Загон, для чого громадянка США українського походження повинна внести заставу в сумі 35 тис. USD. У справі п. Загон суддя двічі переглядав своє рішення. 5 жовтня її звільняли під заставу, але незабаром без пояснення причин знову повернули у Г’юстонську в’язницю.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply