Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Нові акції протесту в США

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Поліція США затримала 17 листопада близько 450 осіб під час масових акцій протесту, приурочених до двомісячного ювілею початку руху «Захопи Волл-стріт!», спрямованого проти фінансових інститутів. За оцінкою організаторів «дня дій», по всій країні в акціях непокори того дня взяло участь близько 30 тис. осіб.

Поліція Нью-Йорка затримала щонайменше 300 людей за непокору правоохоронцям або чинення спротиву при затриманні. Офіційний сайт руху повідомляв про принаймні двох поранених учасників протесту. Причому масових сутичок протестувальників і поліцейських не відбувалося.

Як заявив Реймонд Келлі (на фото), начальник поліції Нью-Йорка, протягом дня постраждали семеро правоохоронців — їх було шпиталізовано після того, як один з учасників акції розбризкав їм в обличчя невідому рідину, що спричинила подразнення шкіри. Ще одного офіцера поліції, ім’я якого не вказується, доправили до лікарні з раною на обличчі від кинутого в нього загостреного уламка скла.

У Лос-Анджелесі правоохоронці затримали 50 демонстрантів. У марші протесту в місті взяло участь приблизно 300 осіб, які били в барабани й вигукували гасла. Загалом, акція пройшла мирно. У найбільшому місті штату Ореґон — Портленді — за ґрати потрапили 48 осіб. Один із мітинґувальників опинився в лікарні, про його стан не повідомляється. У Лас-Веґасі (штат Невада) 21 учасника сидячого страйку на бульварі Лас-Веґас попередили про незаконність таких дій.

Близько 600 демонстрантів пройшли маршем на півночі Сієтла (штат Вашинґтон), порушивши дорожній рух. Поліція нікого не затримала. У Г’юстоні (штат Техас) було заарештовано 12 осіб, які сиділи посеред дороги. А якась жінка сама попросила поліцейських затримати її. У техаському Далласі взято під варту 18 осіб.

Кількасот супротивників «фінансового тероризму» в супроводі поліції пройшлися Вашинґтоном, арештів тут не було. Натомість із десяток осіб було затримано в Сент-Луїсі (штат Міссурі) за спробу вивісити транспарант на будівлі однієї з установ. У Чикаґо (штат Іллінойс) група демонстрантів перекрила міст через однойменну річку на 35 хвилин, однак затримань не було. В Атланті (штат Джорджія) за створення перешкод дорожньому руху було затримано вісім осіб.

Майкл Блумберґ, мер Нью-Йорка, віддав наказ про виселення «окупантів» і проведення в парку прибирання, оскільки, за його словами, за два останніх місяці там склалися «нестерпні умови». Через 16 годин «окупантам» дозволили повернутися у сквер, однак без наметів і спальних мішків. Учасники руху «Захопи Волл-стріт!» не змогли перекрити рух нью-йоркського метро через недостатню чисельність своїх лав. На станцію «Юніон-сквер», де перетинаються шість гілок метрополітену, котрі з’єднують Мангеттен із Бронксом і Брукліном, прийшло лише кілька десятків протестувальників. За кількістю вони вочевидь поступалися силам поліції та репортерам, які прибули на цю вузлову станцію за оголошенням руху, що обіцяв «захопити» метро й паралізувати підземний трафік. Нечисленні учасники акції на станції «Юніон-сквер» вигукували гасла, очікуючи підкріплення, проте потім сіли в потяг зі закликами прямувати на Таймс-сквер. Поліція їм не перешкоджала.

Зазначимо, що активісти руху «Захопи Волл-стріт!» у Нью-Йорку планували 17 листопада відзначити двомісячний термін від початку кампанії масштабними акціями, серед яких — карнавал у фінансовому центрі міста й хода Бруклінським мостом.

Як писав «Міст», раніше було демонтовано табір протестувальників у Портленді. Спецпідрозділи поліції розігнали учасників акції, затримавши 50 осіб. «Захопи Волл-стріт» отримала старт у Нью-Йорку 17 вересня ц. р. і поширилася потім на низку великих міст США, Канади та Європи. Люди протестують проти безробіття, політики влади й фінансових інститутів, називаючи її «фінансовим тероризмом».

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply