Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Нова адміністрація США підтримує народ України

Автор:

|

Лютий 26, 2021

|

Рубрика:

Нова адміністрація США підтримує народ України
Джо Байден

Джо Байден уже освоївся на посаді президента США й узявся виконувати свої передвиборчі обіцянки, а також формувати зовнішню та внутрішню політику Сполучених Штатів.

За Україну!
На Мюнхенській конференції з безпеки, яку минулого тижня провели у віртуальному режимі, господар Білого дому заявив, що для Європи та США важливо підтримувати територіальну цілісність України. Він зазначив, що Кремль намагається атакувати західні демократії та використовує корупцію як зброю, щоб підривати їхні інституції. «Путін хоче послабити європейський проєкт і союз НАТО, хоче підірвати трансатлантичну єдність. Адже Кремлю буде значно простіше атакувати та залякувати окрему країну, ніж вести перемовини зі сильним та об’єднаним трансатлантичним співтовариством. Тому відстоювання суверенітету та територіальної цілісності України має залишатися життєво важливим питанням для Європи і США», — зазначив п. Байден і додав, що критичним питанням для колективної безпеки стало втручання Російської Федерації (РФ) у комп’ютерні мережі в США, по всій Європі та по всьому світу.
Своєю чергою, Конґрес США схвалив перший транш допомоги в рамках ініціативи безпеки допомоги Україні (USAI). Андрій Таран, міністр оборони України, під час своєю бесіди з Ллойдом Остіном, главою Пентаґону, обговорив питання оборонної реформи та прогресу з ключових напрямків. «Ми постійно нарощуємо рівень сумісності зі силами Альянсу завдяки технічній допомозі, а також спільну участь у міжнародних операціях із підтримання миру та безпеки. Тому Україна підтверджує намір продовжити участь в операціях НАТО, зокрема, в складі Тренувально-дорадчої місії НАТО. В рішучій підтримці багатонаціональних сил НАТО в Косово Україна готується надіслати сили і засоби також у Тренувальну місію НАТО в Іраку й операцію НАТО в Середземному морі «Морський охоронець», — заявив генерал Таран. Сторони також детально зупинилися на практичних кроках реалізації статусу України як партнера НАТО з розширеними можливостями. Український міністр запросив свого американського колегу відвідати святкування 30-ї річниці незалежності України.
А Курс Волкер, колишній спеціальний представник Державного департаменту в Україні, оприлюднив своє бачення кроків, які найближчим часом має зробити адміністрація Джо Байдена щодо України. Він згадав, що президент уже розмовляв із Путіним, у т. ч. про Україну. Також американський лідер уже встиг поспілкуватися з 30 світовими лідерами. А тепер необхідно провести перемовини між президентами США й України.
Також на думку дипломата в США повинні відреагувати на провокацію РФ щодо планів стосовно анексії Донбасу. Крім цього, Державний департамент має чітко повторити намір не визнавати анексію Росією українських територій. «США повинні відновити Стратегічний діалог із Україною з основних питань геостратегічного значення. Зустрічі державного секретаря та міністра оборони США з їхніми українськими колегами двічі на рік поставили це на правильні рейки», — зазначив він.
У числі пропозицій п. Волкера також є наполягання на проведенні глибоких реформ в Україні, вдосконалення боротьби з корупцією та проведення кримінальних справ стосовно деяких олігархів. Ще одна його пропозиція стосується зміни антимонопольного законодавства в Україні. «Діюча в Україні антимонопольна комісія неефективна. У ситуації, коли купка людей контролює величезні сегменти економіки, засоби масової інформації, судову систему, державні галузі, голосування Верховної Ради та державне управління, корупція є лише симптомом невдалої системи, а не самою хворобою», — зазначив дипломат і наголосив, що США можуть легко ввести цю дорожню карту, однак діяти треба швидко, оскільки сили, що виступають проти неї, вже мобілізуються.
Однак варто нагадати, що розмову Джо Байдена з Володимиром Зеленський щоразу відкладають, а в Києві досі немає посла США. Це може свідчити про підтримку США народу України, але не теперішнє її керівництво.

Робота над помилками
Джо Байден продовжує скасовувати деякі рішення свого попередника. Так, 18 лютого Сполучені Штати офіційно повернулися в Паризьку кліматичну угоду. Рішення США схвально сприйняли світові лідери, основна увага тепер зосереджена на тому, що Америка планує зробити для скорочення викидів парникових газів. Своєю чергою, Антоніу Гутерріш, генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй, заявив, що повернення Сполучених Штатів до угоди «дуже важливе».
Крім цього, Сполучені Штати продовжили з РФ дію Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, який відомий також як СНО-3 або New Start.
А незабаром адміністрація президента та Демократична партія США представлять свій план щодо легалізації в країні більш ніж 11 млн міґрантів, котрі наразі нелегально проживають без документів. Це рішення та реформу імміґраційної системи США законодавці намагалися провести вже давно, але ніяк не вдавалося. Зараз у демократів є хороші шанси, адже вони контролюють і Сенат, і Конґрес. Зокрема, передусім полегшать легалізацію в США тим нелегалам, котрі потрапили в країну дітьми, прибули через гуманітарні причини й є сільськогосподарськими працівниками. Раніше Конґрес уже зусиллями двох партій підтримав документ, який надасть легальний статус для тисяч працівників сільськогосподарських підприємств. Демократи в Конґресі зазначили, що завершення прийняття процедури легалізації може статися до 1 квітня ц. р.
Зараз також передбачається ухвалення пакету економічної допомоги, масштабнішого, ніж схвалений під час фінансової кризи 2009 року. Крім цього, темпи розподілу вакцин від Covid-19 у США виросли на 55 %.
Джо Байден уже провів багато змін за допомогою президентських указів. Але попереду його чекає проведення законів, щодо яких у самій Демократичної партії немає єдності. Наприклад, щодо полегшення боргового тягаря для студентів, підвищення податків і запровадження обмежень в енергетичній галузі. Для цього достатньо простої більшості голосів, але потрібно, щоб на бік Білого дому встав кожен демократ. Також у президента залишається мало часу на відновлення ядерної угоди з Іраном.

Ніхто не забутий
Зазвичай про попереднього президента США перестають активно згадувати наступного ж дня після інавгурації його наступника. Однак таку яскраву особистість, як Дональд Трамп, забути нелегко. Ненсі Пелосі, спікерка Палати представників США, заявила, що комісія з розслідування нападу на Капітолій 6 січня є «наступним кроком» після завершення процесу імпічменту 45-го президента в Сенаті. «Щоб захистити нашу безпеку, нашим наступним кроком буде створення зовнішньої незалежної комісії за зразком 9/11», — поінформувала вона. Комісія буде розслідувати та повідомляти про факти і причини, пов’язані з внутрішнім терористичним нападом 6 січня ц. р. на комплекс Капітолію США, а також про втручання в мирне передавання влади. Так, згідно зі заявою політикині, розглянуть обставини, пов’язані з готовністю і діями поліції Капітолію та правоохоронців місцевого та федерального рівнів на події 6 січня. Запити на створення комісії, аналогічної створеній після теракту 11 вересня, надійшли впродовж кількох тижнів після заворушень у будівлі Конґресу.
Водночас Дональда Трампа звинувачують ще й у порушенні «Акта Ку-клукс-клану» 1871-го, який забороняє заважати Конґресу виконувати свої обов’язки. Про це йдеться в позові, поданому до окружного суду Вашинґтона. «Обвинувачені мали намір завадити і, в кінцевому підсумку, затримали членів Конґресу, котрі виконували свій обов’язок, визначений Конституцією США, — затвердити результати Колегії вибірників, аби обрати наступного президента і віцепрезидента США», — зазначив позивач Бенні Ґордон Томпсон, демократ від штату Міссісіпі, котрий очолює Комітет із внутрішньої безпеки Палати представників. Крім Дональда Трампа, серед обвинувачених опинилися його адвокат Руді Джуліані й ультраправа організація «Горді хлопці». Згідно з позовом, вони відігравали керівну роль під час заворушень у Капітолії 6 січня, а також надали допомогу військового типу, достатню, щоб побороти будь-який опір із боку поліції Капітолію.
Як повідомляв «Міст», у США святкували День президентів.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply