Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

Неядерні бомби терміново модернізують

Автор:

|

Жовтень 22, 2015

|

Рубрика:

Неядерні бомби терміново модернізують

GBU-57 Massive Ordnance Penetrator

Командування Військово-повітряних сил (ВПС) США має намір найближчим часом підписати з авіабудівним концерном Boeing контракт на модернізацію багатотонних протибункерних авіаційних бомб GBU-57 Massive Ordnance Penetrator (MOP), які є найбільшими неядерними боєприпасами на озброєнні Сполучених Штатів. У командуванні ВПС США наголосили, що термінові оперативні потреби вимагають «негайної модифікації MOP».
Робота над створенням GBU-57 почалася 2004 року, і подібні авіабомби ніколи не надходили до серійного виробництва. Повідомляється, що вони були виготовлені у «невеликих кількостях». Зокрема, авіабомби GBU-57 створені для знищення розташованих глибоко під землею цілей, подібно до ядерних об’єктів Ірану. На випробуваннях GBU-57 скидали з міжконтинентальних бомбардувальників B-52 Stratofortress, але їхня модернізація, крім іншого, містить у собі можливість розміщення на малопомітних бомбардувальниках B-2 Spirit.
12 жовтня офіційні медіа Ірану повідомили про успішне випробування іранської балістичної ракети великої дальності. Це — перша ракета Тегерана далекого радіусу дії, що дозволяє наводити та контролювати удар до самого моменту ураження цілі.
Після цього представник адміністрації Білого дому заявив, що США вважають випробування Іраном ракети порушенням резолюції ООН 1929 року, згідно з якою Тегеран не може брати участь у жодних заходах, пов’язаних із балістичними ракетами. При цьому він додав, що випробування не є порушенням ядерної угоди, досягнутої в липні між Іраном, США та п’ятьма іншими світовими державами. Крім того, CSIS, «мозковий центр» США, ще влітку ц. р. повідомляв про серйозну ракетну загрозу з боку Ірану. На їхню думку, Тегеран нарощує ракетний потенціал шляхом використання складніших технологій.
Проте 18 жовтня набула чинності угода з іранської ядерної програми. Барак Обама дав розпорядження своїй адміністрації підготувати пакет документів, необхідних для призупинення санкцій США щодо Ірану. Подібні дії розпочав і Європейський Союз.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply