Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 21, 2021

Небезпечні відступники

Автор:

|

Серпень 14, 2014

|

Рубрика:

Небезпечні відступники
Так трагічно закінчилася космічна мандрівка адептів секти «Ворота раю»

Так трагічно закінчилася космічна мандрівка адептів секти «Ворота раю»

Загалом, соціологи досі не дійшли згоди з визначенням слова «секта». Одні вважають її за релігійну групу, яка не отримала широкого визнання. Інші кажуть, що секта – це ідеологічне об’єднання людей під керівництвом харизматичного лідера. І в тому й у іншому випадках відзначається сильний вплив, який має керівник секти на свою «паству», іноді до цілковитого підпорядкування, схожого на зомбування. Статистика свідчить, що кількість сектантів релігійних організацій щороку зростає майже на мільйон осіб. Найстрашнішим є те, що 70 % – це молодь віком до 30 років. На думку психологів, найбільше під вплив сект потрапляють люди, які перебувають у перехідному періоді: сімейні пари після розлучення, підлітки або ті, хто покинув рідне місто і переїхав на чужину. Щоби боротися з ворогом, його треба знати. Пропонуємо до вашої уваги перелік найнебезпечніших сект, які діють у США.

Храм народів
Ця секта, створена в Гаяні, визнана найстрашнішою у світі. Проповідник Джим Джонс організував секту, члени якої, потрапивши туди, повністю втрачали свою свободу. Повідомлялося, що беззаперечного підкорення преподобний Джонс досягав образами, погрозами та побиттям адептів.
Як розповідали очевидці, його проповіді нагадували, швидше, політичні мітинги. Під час однієї служби Джонс повернувся до американського прапора, що висів у нього за спиною, погрозив йому кулаком і сказав: «О, зажди, націє фанатиків, расистів, імперіалістів і куклуксклановців! Настане твій час розплати за вчинені лиходійства. Ось у мене в руках ця книга. Біблія – бачите? Це вона майже дві тисячі років відволікає людей від реальної роботи, заважаючи нам боротися з несправедливістю! От я кидаю її на долівку, бачите? Ось я плюю на неї!»
Джонс будував «кооперативний соціалізм» у окремо взятому селищі. Свою комуну в офіційних документах він називав «Сільськогосподарським і медичним кооперативом «Храм народів». Одна з вулиць селища носила ім’я Леніна, а вранці над Джонстауном із динаміків лунав гімн Радянського Союзу.
Але 18 листопада 1978 в джунглях Гаяни близько тисячі американських громадян скоїло колективне самогубство. Досі про причину смерті мешканців селища немає достовірних даних. Згідно з деякими джерелами, при спробі поліції розігнати кооператив усі його мешканці прийняли ціанистий калій.

Ворота раю
Секта була створена в США 1975 року Маршаллом Епплвайтом і Бонні Неттлз. 1997-го Епплвайту вдалося вмовити 39 послідовників своєї секти скоїти самогубство нібито через неминуче зіткнення Землі з кометою Гейла-Боппа.
Керівник секти пообіцяв адептам, що ті покинуть свої земні тіла й вирушать у подорож на космічному кораблі. Члени «Воріт раю» завжди носили в каптури й рукавички, щоби навіть випадково не доторкнутися до когось і не піддатися гріховному бажанню. Вони підкорялися тисячам правил і при тому посилено вивчали Біблію.
Іноді їм заборонялося розмовляти одне з одним спілкуватися можна було тільки письмово. Про свою сім’ю вони мали забути раз і назавжди. Кожен мав «партнера-спостерігача», і сам теж стежив за кимось. Після того, як Інтернет cтав доступний для всіх, з’явився відповідний сайт секти під назвою «Ворота раю».
Готуючись до суїциду, члени секти пили лимонний сік, нібито ритуально очищаючи свої тіла. Вони також вірили в те, що їхнє масове самогубство посприяє популярності Інтернету (багато членів секти працювало веб-дизайнерами).
Їхні тіла знайшли 26 березня 1997 року на Ранчо Санта-Фе (недалеко від Сан-Дієго, Каліфорнія). 18 чоловіків і 21 жінка приспали себе фенобарбіталом, домішаним у пудинг або фруктове желе. Усе це було запите віскі; потім вони натягнули собі на голови пластикові пакети, щоби задихнутись уві сні. Обличчя й верхня частина тіл «ченців» (так вони самі себе називали) були акуратно накриті квадратним фіолетовим покривалом.
Усі 39 сектантів були одягнені однаково – у чорні сорочки, чорні штани й чорні кросівки.

Секта Менсон
Чарльз Менсон – божевільний маніяк, що уявив себе пророком. Він оголосив війну між чорною та білою расами. Він вважав, що Америка стоїть на порозі громадянської війни, у якій темношкірі здолають білих (що означало “кінець світу”),
Члени секти називали себе “сім’єю”. Менсон вербував в “сім’ю”, в основному, дівчат, у підсумку їх набралося 17. Він творив власну доктрину порятунку, що обіцяла потрапляння в рай: “сім’я” (обраний народ) спочатку піде під проводом Менсона в пустелю, де число адептів зросте до 144 тис.; потім через печеру в долині Смерті спуститься під землю, де на неї чекатимуть інші обрані народи.
Щоби розв’язати расову бійню, Менсон доручив членам секти скоїти низку провокаційних вбивств, підлаштувавши все так, щоби підозра впала на чорношкірих. 1969 року Чарльз Менсон був обвинувачений в кількох убивствах, зокрема вагітної подруги режисера Романа Поланські акторки Шерон Тейт. Згідно з вироком суду, злочинця мали стратити в газовій камері, але в 1977 року Верховний суд Каліфорнії визнав страту неконституційною. Вирок замінили на більш м’який довічне ув’язнення. Група членів “сім’ї” 21 серпня 1971-го вчинила спробу організувати звільнення Менсона.

Адвентисти сьомого дня
Церква адвентистів сьомого дня виникла 1844 році в Сполучених Штатах. У довіднику адвентисти сьомого дня визначаються як секта, що примикає до баптистів і має особливий потяг до Старого Заповіту.
Засновником адвентизму став звичайний фермер Вільям Міллер. Вивчаючи Біблію, він дійшов висновку, що незабаром настане кінець світу. За розрахунками Міллера, це мало трапитися 184-го. Причому родоначальник секти адвентистів зовсім не зніяковів, коли йому нагадали слова Ісуса Христа про те, що ніхто не може знати ні дня, ні години Його Другого пришестя.
У 1990-х роках у США сталася трагедія, коли загинуло близько ста сектантів-адвентистів. Драма сталася 1993-го в техаському містечку Вейко, де лідер відгалуження адвентизму «Гілка Давида» Девід Кореш облаштувався з групою своїх послідовників.
Він надто довго пророкував близький кінець світу, і пророцтво «мало здійснитися»… Але невдалий месія, природно, не хотів відходити сам, тому підірвав себе разом із паствою. Коли пожежа закінчилася, під руїнами знайшли близько сотні трупів, серед яких було не менш як 25 дітей.

Секта Бхагавана Шрі Раджніша (ОШО)
Раджніш зневажав людство й не приховував своїх прагнень. Може, навіть більше, ніж у історії інших сект тут із неприкритим цинізмом виставлялися на показ причини, що рухали новоявленим гуру: жадібність, хіть, марнославство й жадоба влади.
1966 року Раджніш почав проповідувати своє вчення, що було парадоксальною сумішшю фрагментів джайнізму, тантризму, дзен-буддизму, даосизму, суфізму, хасидизму, ніцшеанства, психоаналізу, популярних «психо-духовних» терапій і вчень Крішнамурті й Гурджієва.
Не маючи посвяти в жодну з містичних традицій, він усе перекручував по-своєму, пристосовуючи до власних потреб. Головний постулат «єдиної релігії» Раджніша можна викласти так: «Люби Бога й роби, що хочеш».
Особливого поширення секта набула в США. Очевидно, саме «пророк» 1984 року отруїв сотні людей у Далласі за допомогою бактерії сальмонела.
Після депортації зі США Раджніш спробував зупинитися в якій-небудь країні, де були його послідовники, але у 21 державі він став персоною нон-ґрата.

«Аум сінрікьо»
1987 році Секо Асахара створив у Японії свою неорелігійну організацію. Хоча вчення «Аум сінрікьо» й ґрунтується на буддистських текстах, трактування їх є дуже спотвореним. Одним із головних постулатів культу є швидкий і неминучий кінець світу. В іпостасі Звіра з «Одкровення» Іоанна Богослова в ідеології Асахари виступали Сполучені Штати. Він передбачав, що США нападуть на Японію й знову застосують ядерну зброю. Розпочнеться Третя світова, і весь світ загине.
Попри всі спроби так і не зумівши потрапити у велику політику, лідери секти оголосили негласну війну країні та її цивільним інститутам. Уже невдовз філії «Аум сінрікьо» виникли в США. Так, відділення «Аум Ю-Ес-Ей компані Лтд.» займалося закупівлею високих технологій.
До 1995 року секта здійснила декілька терактів і вбивств. Найвідомішим із них стала газова атака зарином у метро Токіо 1995-го. Тоді загинуло 12 невинних людей. У поширеному невдовзі відеозаписі Асахара заявляв, що теракт бувскоє спецслужбами США з метою очорнити культ.
Секо Асахара був заарештований, суд тривав до 2004 року. Лідер секти був засуджений до смертної кари. А секта змінила свою назву на «Алеф». У багатьох країнах діяльність «Аум сінрікьо» перебуває під забороною, а сама організація вважається терористичною. Спецслужби США продовжують вносити секту в список найбільш небезпечних терористичних організацій.

Олексій Гай

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply