Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

Не можуть обрати спікера Палати представників

Автор:

|

Січень 07, 2023

|

Рубрика:

Не можуть обрати спікера Палати представників
Кевін Мак-Карті

У Палаті представників США з восьми спроб так і не змогли обрати спікера. А все — через розбіжності всередині Республіканської партії, яка на останніх виборах до Конґресу здобула більшість у нижньому палаті американського парламенту, але ніяк не може цією більшістю скористатися.
Щоб бути обраним спікером, кандидату необхідно набрати більшість, що становить 218 голосів. Республіканці Палати представників мають 222 місця у новому Конґресі, але не всі готові одностайно голосувати за Кевіна Мак-Карті.
Спікер Палати представників — третя за ієрархією у вертикалі влади посада в США. Крім того, він відіграє важливу роль у формуванні порядку денного палати, зокрема, затверджує фінансову допомогу, що важливо і для України. Раніше спікеркою була Ненсі Пелосі.
Кевін Мак-Карті не зміг заручитися достатньою кількістю голосів для того, щоб його обрали спікером, що стало першим від 1923 року випадком, коли на одну з найвищих посад в американській владній ієрархії кандидата не вдалося призначити з першої спроби.
57-річний республіканець, який обирався до Конґресу з 2007-го, постійно недотягує 12-15 голосів, хоча вони в республіканців є. Кевін Мак-Карті раніше стверджував, що виступає за продовження підтримки України в її повномасштабній війні з Росією, але не погоджується виписувати, за його словами, «безлімітний чек». Республіканці також раніше виступали за встановлення механізмів пильнішого нагляду за допомогою Києва. І хоча це не означає її зменшення, але процедурно може її сповільнити.
Голоси у конґресмена Мак-Карті забирає вкрай праве трампістське крило Республіканської партії, що налічує до 20 осіб. Ще в грудні, коли стало зрозуміло, що Республіканська партія матиме незначну перевагу в Палаті представників США (222 проти 213 у демократів), праві республіканці, представлені насамперед неформальним Кокусом свободи, взялися тиснути на Мак-Карті, щоб той пішов на численні процедурні поступки.
Хоча Кокус свободи і не є численною групою (налічує трохи більше, ніж 40 республіканців у нижній палаті), за невеликої переваги партії Мак-Карті був змушений домовлятися з ними для того, щоб заручитися достатньою підтримкою під час голосування за його кандидатуру.
Зрештою, він погодився на низку вимог, зокрема, на право ставити на голосування питання про зняття спікера з посади, якщо щонайменше п’ятеро членів Палати представників висловлять невдоволення його роботою (що фактично зробить посаду спікера залежною від трампістів), а також призначення трампістів на деякі ключові посади у комітетах Палати. Але й цього, як виявилося, було замало, щоб Мак-Карті заручився достатньою кількістю голосів підтримки.
Наразі Палата представників формально продовжує перебувати без спікера. Вже навіть Дональд Трамп закликав голосувати за Мак-Карті, але результату це наразі не дало. Проблема для самого Мак-Карті полягає в тому, що будь-які подальші поступки трапістам послаблять його вплив. Це також збільшує ймовірність його усунення з посади в майбутньому, а впродовж року Конґрес чекають по-справжньому спекотні баталії за бюджет або стелю державного боргу.
Мак-Карті також може сподіватися, що демократи втомляться від постійних голосувань і перестануть брати в них участь, що зменшить необхідну для отримання більшості перевагу. Зараз демократи явно одержують чимало задоволення від хаосу в стані конкурентів.
Є варіант, коли демократи та республіканці об’єднаються, щоб відкинути більш консервативного спікера та обрати поміркованого компромісного кандидата. Республіканці також можуть піти на поступки демократам, внісши зміни до регламенту, які розширять можливості меншості у комітетах чи його право на внесення законопроєктів.
Щоправда, для цього потрібна згода значної кількості конґресменів-демократів, що за теперішнього міжпартійного антагонізму виглядає вкрай малоймовірно. А будь-який республіканець, який іде на співпрацю з демократами, миттєво стає персоною нон-ґрата серед більшості консерваторів.
Як повідомляв «Міст», невідомий напав на чоловіка Ненсі Пелосі.

About Author

Meest-Online