Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

НАТО готується до можливого конфлікту з Росією

Автор:

|

Березень 02, 2016

|

Рубрика:

НАТО готується до можливого конфлікту з Росією

i

США та їхні союзники по Північноатлантичному альянсу приймають заходи, щоб в разі потреби бути готовими до конфлікту з Росією на європейському континенті. Про це першого березня заявив на зустрічі з журналістами в Пентагоні головнокомандувач Об’єднаними збройними силами НАТО в Європі американський генерал Філіп Бридлав. За кілька годин до цього брифінгу він виступив на слуханнях у комітеті у справах збройних сил сенату Конгресу США.

За словами Бридлава, всі країни альянсу “підвищують боєздатність своїх військ, щоб бути готовими, якщо буде потрібно, до конфлікту” з Росією. Він уточнив, що такі дії проводяться, зокрема, в рамках американської ініціативи щодо зміцнення безпеки європейських союзників, що передбачає збереження присутності військ США в Європі на ротаційній основі, активізацію військових навчань і розміщення там додаткової кількості озброєнь та військової техніки. На ці цілі адміністрація Барака Обами попросила у Конгресу на 2017 фінансовий рік $3,4 млрд, що приблизно у чотири рази більше, ніж у поточний період.

Бридлав стверджує, що в даний час “Європа стикається з викликами безпеки з двох сторін”. За його версією, “зі сходу – це відроджується агресивна Росія”, а з півдня – терористична загроза, що виходить від угруповання “Ісламська держава”, чиї дії викликали потік біженців, серед яких можуть бути “іноземні бойовики”. Генерал, який очолює також Європейське командування збройних сил США, вважає, що “втручання Росії в сирійський конфлікт ускладнило ситуацію”. За його словами, “Росія мало робить для боротьби з ІД і замість цього допомагає Асаду”.

Москва раніше неодноразово відкидала подібні звинувачення, підкреслюючи, що здійснює військово-повітряну кампанію в Сирії виключно проти бойовиків ІД та інших терористичних організацій. Проведені останнім часом масштабні навчання збройних сил Росії і НАТО збільшують напругу міжнародної конфронтації.

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply