Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Настає час Javeline

Автор:

|

Вересень 17, 2015

|

Рубрика:

Настає час Javeline
Девід Петреус

Девід Петреус

Девід Петреус, колишній директор ЦРУ (2011-2012) та голова Центрального командування Збройних сил США (2008-2010), вважає, що Захід має розглянути питання про надання Україні найновішого оборонного озброєння. Про це він заявив під час панельної дискусії на щорічній зустрічі «Ялтинської європейської стратегії», що пройшла на минулому тижні в Києві.

Відповідаючи на запитання про можливість допомоги Україні військовим обладнанням, він заявив, що ситуація потребує саме таких дій. «Прийшов час для Заходу розглянути можливість надати Україні зброю для захисту, американські Javeline, протитанкові ракетні системи короткої та середньої дальності», — заявив п. Петреус.
Відставний генерал наголосив, що йдеться виключно про озброєння, спрямоване на оборонні дії. «Це не змінить хід війни, але принципово змінить здатність української армії не допустити того, щоби у України забрали ще якусь частину її землі», — додав американський гість.
Девід Петреус наразі не обіймає офіційні посади та не репрезентує офіційно думку США. Натомість Вікторія Нуланд, представник Державного департаменту, котра також брала участь у панелі, уникнула прямої відповіді на запитання про можливе надання зброї Україні. «Ми забезпечуємо військову допомогу: 244 млн USD було витрачено на тренування та спорядження української армії», — сказала вона.
При цьому чиновниця додала, що США буде прислухатися до потреб України. «Ми продовжуватимемо бути пильними до потреб України, а зараз це — необхідність у дипломатичних перемовинах і дотриманні мінських угод із боку Російської Федерації (РФ) та проросійських сепаратистів в Україні», — наголосила вона.
Віткорія Нуланд зазначила, що США підтримують послідовні зусилля української сторони щодо встановлення стійкого режиму припинення вогню на Донбасі. На зустрічі з Президентом України вона обговорила актуальні питання українсько-американських відносин, зокрема подальші двосторонні контакти, можливість посилення фінансової допомоги Україні з боку США, а також заходи в рамках чергової сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН) у Нью-Йорку наприкінці вересня ц. р. Помічник держсекретаря також відзначила важливі та рішучі кроки України щодо децентралізації влади та відзначила повну відповідність конституційних змін мінським домовленостям.
А Строуб Телботт, колишній заступник державного секретаря США, заявив, що умовою завершення війни на Донбасі є зміна позиції Кремля, що можливо внаслідок ізоляції РФ і дії санкцій. Він повідомив, що ситуацію не можна вирішити лише поставками зброї Україні. «Безумовно, це матиме позитивний ефект для України. У першу чергу, в політичному плані. Але повністю врегулювати ситуацію навіть такі кроки не допоможуть», — пояснив експерт. «Оскільки однією з сторін конфлікту є саме Росія, яка хоче утримати Україну у сфері свого впливу, для закінчення війни повинна змінитися політика Кремля. А це можливо лише внаслідок подальшої ізоляції РФ та дії на її економіку санкціями», — додав аналітик.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply