Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Найщасливіше місце на Землі

Автор:

|

Липень 10, 2014

|

Рубрика:

Найщасливіше місце на Землі

Діснейленд

Саме в Каліфорнії був відкритий найперший тематичний парк компанії Walt Disney. Й ось уже майже 60 років знаменитий Діснейленд дарує щастя й невимовне захоплення всім, без винятку, – і дітям, і дорослим. Розташований не в самому Лос-Анджелесі, а за 35 км від нього, у містечку Анагаймі, парк вважається однією з найбільших атракцій Міста Янголів.

Втілена мрія Діснея
Відкритий 1955 року, Діснейленд у Каліфорнії одразу набув популярності, ставши першим, орієнтованим на сімейний відпочинок, найбільшим тематичним парком у світі. Успіху проекту передували довгі роки наполегливої ??роботи його автора.
Створивши знамените мишеня Міккі-Мауса 1928 року, Волт Дісней уперше завоював серця всіх дітей Америки. А потім він заснував бізнес-імперію, яка, по суті, стала синонімом самої Америки. Добившись успіхів у кіно й на телебаченні, Дісней вирішив надати своєму вигаданому світу фізичної форми. Свій тематичний парк Дісней оголосив “найщасливішим місцем на Землі”. Колиска Попелюшки, Білосніжки, Міккі і Мінні Маусів, інших вигаданих персонажів, він налічує більш як 60 великих атракціонів у восьми різних зонах.
Діснейленд став творчою вершиною в кар’єрі Уолта Діснея, новаторським тематичним парком розваг в усіх аспектах. До його створення парки розваг орієнтувалися суто на дітей і підлітків. Батькам, щиро кажучи, там не було місця. Вони сиділи на лавочках і дивилися, як граються діти. У Діснейленді ж діти і дорослі разом могли весело проводити час.

Замість виноградників – асфальт?
Дісней особисто керував розробкою та будівництвом цього парку. Йому завжди хотілося створити таке місце, де люди різного віку могли би почуватися дітьми. Однак він не зумів переконати фінансистів у життєздатності проекту «Діснейленд». Та, непохитний у досягненні своєї мети, він позичив гроші з договору страхування життя й продав свій другий будинок. Усі працівники студії переключилися від звичайної роботи зі зйомки мультфільмів до праці над створенням парку, отримуючи гроші з особистих коштів Діснея.
Він звертається до фахівців Стенфордського дослідницького інституту. Детально вивчивши низку чинників – демографічну статистику, тенденцію міського розвитку, щільність населення, схему руху транспорту, будівництво швидкісної автостради з транспортними розв’язками, погодні умови, – вони запропонували для будівництва ділянку землі біля невеликого містечка Анагейма.
21 липня 1954-го розпочалося будівництво об’єкта, а вже через рік Діснейленд був урочисто відкритий. Його вартість склала 17 млн USD. Апельсинові гаї і виноградники, що росли на місці майбутнього будівництва, зникли, їх замінили кілометри асфальту, атракціони й готелі.

«Чорна» неділя
Урочисте відкриття Діснейленду відбулося 17 липня 1955 року. І тут трапилося непередбачуване. Доти Волт Дісней повністю контролював проектування і будівництво парку, аж до кольору фарби інтер’єрів залізничної станції. Але нестерпної спеки й величезної кількості бажаючих в день відкриття ніхто не зміг передбачити.
У неділю 17 липня було дуже сонячно й нестерпно спекотно. Уже із самого ранку на дорозі, що веде в парк Діснея, утворився неймовірний корок. Місцеві поліціянти назвали семимильний відрізок швидкісної автостради, що примикає до Діснейленду, найбільшим безладом, свідками якого вони стали. На урочисте відкриття було видано 11 тис. запрошень, а прийшло понад 28 тис. осіб. Непрохані гості перелазили через паркан у віддалених районах парку, багато хто мав фальшиві квитки.
Довжелезні черги вишикувалися під палючим сонцем до атракціонів. Деякі з них закрилися через надмірне навантаження. До кінця дня всі автомобілі атракціону “Аутопія” зупинилися. Палубу пароплава «Марк Твен» залило водою: надто багато пасажирів перебувало на його борту. Витік газу змусив до евакуації людей з території «Країни майбутнього». Тонкі жіночі каблуки потопали в недавно призначеному асфальті на Головній вулиці США. Хтось перерізав електричний кабель, унаслідок чого зупинилися всі атракціони.
У вуличних кіосках швидко закінчилася їжа і напої, а в питних фонтанах на території парку вода була відсутня. Один журналіст висловив думку, що Діснейленд відключив питні фонтани з метою підвищити продаж прохолодних напоїв. Насправді ж, напередодні відкриття відбувся страйк місцевих сантехніків, і Діснею довелося вибирати між працюючими туалетами або питними фонтанами. Він обрав перше.

Не тільки для дітей!
Сам Волт Дісней гадки не мав про те, що діялося в день відкриття. Він у цей час брав участь в прямому ефірі студії ABC TV. Наступного дня він прочитав про всі ті жахіття в газетах і почув такі ж звіти від своїх співробітників. У нападі люті він звільняє Вуда, провідного спеціаліста в проектуванні парку, який обіймав посаду віце-президента й генерального менеджера Діснейленду.
Та всупереч прогнозам скептиків про неминуче банкрутство парк здобув миттєве визнання, прийнявши мільйон відвідувачів протягом перших семи тижнів.
Відтоді, як був заснований парк, його відвідало більш ніж 500 млн туристів і гостей, серед яких були королівські особи, президенти різних держав. По закінченні першого року від моменту відкриття парк відвідало 3,8 млн людей. На другому році своєї діяльності він окупив усі витрати й почав давати чистий прибуток. Сьогодні, через шість десятиліть, Діснейленд є всесвітньо визнаним парком розваг. Парк фантазії та чарівництва, він продовжує розважати й дарувати радість дітям різного віку. І цікаво, що основними його відвідувачами є дорослі.

У формі колеса
Діснейленд у Каліфорнії спроектований у конфігурації колеса. Відвідувачі заходять у парк через Головну вулицю США й опиняються в центрі своєрідного кола, у якому розташований Замок Сплячої Красуні – найвища споруда парку, що допомагає відвідувачам в орієнтуванні. Із центру легко дістатися в будь-яку частину парку алеями, що розбігаються у різні боки на кшталт спиць у колесі. Ця проектна схема колеса з головною будівлею в центрі стала стандартним підходом для проектування більшості інших тематичних парків.
Від часу відкриття територія парку значно збільшилася, і її площа складає близько 200 га. Комплекс складається з трьох частин: Дісней-парку, який був створений найпершим; Каліфорнійського парку пригод Діснея, що розповідає історію Золотого Штату; Даунтаун-Дісней із ресторанами, ігротеками, театрами і барами; «Діснейленд Резорт», одного з найзнаменитіших готелів Лос-Анджелеса.
Улітку 2012 року завершилося п’ятирічне розширення парку. Тут з’явилися: Buena Vista Street, Автоленд, а також нові атракціони. Один з найбільш складних атракціонів Автоленд запрошує відвідувачів у захоплюючий світ популярного мультфільму “Тачки”.

Барвистий світ мультиплікації
Частина парку Buena Vista Street є типовою торговою вулицею міста Лос-Анджелеса в 1920-х роках. Саме в цей час приїхав Волт Дісней у цю місцевість, щоби втілити свою мрію в життя. У самому кінці вулиці розташовано Carthay Circle Theatre, будівля й інтер’єр якого є точною копією театру Лос-Анджелеса, де в 1937-го пройшла прем’єра “Білосніжки та семи гномів”.
Незабутні розваги, величезне число атракціонів притягують у парк туристів і гостей зі всього світу. Сьогодні це – вісім тематичних зон, які складаються з 60 атракціонів, крамниці, залізнична станція, кафе, пожежне депо, готелі. А також на кожному кроці на вас чекають пригоди, сюрпризи і, звичайно, герої улюблених мультфільмів.
Однією з найпопулярніших частин парку є Frontierland. Чудово відтворений куточок Дикого Заходу, в епоху, коли його освоювали переселенці. Індіанці, ковбої, салуни, звуки музики кантрі занурюють відвідувачів у самісіньку середину ХІХ століття. Тут ви можна відвідати ковбойські шоу, проїхатися гуркітливою гірською залізницею або поплпвати на човні з героями Марка Твена.
Діснейленд – це цілий світ, якому треба приділити не один день. Тут життя кипить і вдень і вночі, а ресторани пропонують відвідувачам різноманітне меню – від звичайних страв класичної новоорлеанської до високої середземноморської кухонь. Навіть любителям шопінгу буде чим зайнятися, адже тут розміщені такі крамниці, як World of Disney® Store й Anne Geddes store.

Олексій Гай

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply