Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Надати зброю Україні!

Автор:

|

Лютий 26, 2015

|

Рубрика:

Надати зброю Україні!
Сенатори Мак-Кейн і Ґрем

Сенатори Мак-Кейн і Ґрем

Сенатори Мак-Кейн і Ґрем оприлюднили спільну заяву, у якій звинуватили західних лідерів у потуранні Путіну та його маріонеткам на Донбасі. «Канцлер Німеччини й президент Франції за підтримки президента США легітимізують розчленування суверенної нації в Європі вперше за 70 років», — заявили законодавці.

«Західні лідери запевняють, що військового вирішення конфлікту в Україні немає. Путін так не думає. Він не припиняє аґресії, і за відсутності сильнішої підтримки Заходом української армії надалі ми спостерігатимемо реалізацію накинутого Росією військового розв’язання ситуаціїв Україні, як це вже сталося на частині території Грузії та Молдови».
Пани Мак-Кейн і Ґрем закликали негайно надати Україні зброю та накласти суворіші санкції на Росію. «Давно час надати Україні захисне озброєння та накласти додаткові санкції й покарання, які можуть змінити поведінку Путіна, аж до з виключення Росії з фінансової системи SWIFT. Президент Обама має зробити це негайно, а не ховатися за провальними спробами домовитися з агресором, тоді як реальна ситуація робить будь-яку дипломатію неефективною», — стверджували вони.
Також Джон Мак-Кейн, Дік Дурбін, Роб Портман, Річарда Блюменталь та інші сенатори звернулися до держсекретаря Джона Керрі з проханням якомога швидше запровадити нові санкції проти Росії та надати Україні захисне озброєння. Законодавці просили п. Керрі подвоїти зусилля щодо забезпечення довготермінового політичного й економічного майбутнього України перед загрозою російської дестабілізації. «Багато хто з нас сумнівається в тому, що Росія буде виконувати умови другої Мінської угоди, з огляду на те, що вона абсолютно не дотримувалася Мінського протоколу, досягнутого у вересні», — написали сенатори.
«Насправді, лукавство Путіна щодо цих угод можна було порівняти тільки з його маячнею про відмову Росії від участі у конфлікті в східній Україні. Вже зараз тисячі людей вбито та поранено, є сотні тисяч переміщених осіб. Настав час забезпечити Україну оборонними озброєннями та розглянути питання про застосування додаткових санкцій, які дозволять збільшити ціну дій Путіна», — зазначили законодавці.
Девід Крамер, директор Інституту з прав та свобод людини Мак-Кейна, висловив думку, що президент США припускається величезної помилки у спробі розв’язати конфлікт на Донбасі, не надаючи захисної зброї Україні. «Я справді шкодую про те, що глава моєї країни не надає Україні озброєння. Якщо ми 1994 року підписали Будапештський меморандум, то, гадаю, це покладає на нас певні зобов’язання — допомогти Україні у захисті її територіальної цілісності та суверенітету», — сказав п. Крамер. Він побоюється, що Барак Обама зрозуміє свою помилку лише тоді, коли ситуація в Україні істотно погіршиться.
Але Білий дім ніяк не може визначитися. Джон Керрі на зустрічі зі своїм британським колегою Філіпом Геммондом 21 лютого запевнив, що США та їхні союзники обговорюють лише можливість запровадження додаткових санкцій щодо Росії через ситуацію на сході України. «Ми говоримо про додаткові санкції, про додаткові зусилля. І я впевнений, що найближчими днями людям стане зрозуміло, що ми не маємо наміру грати в ігри (з Росією. — Ред.) і бути частиною цієї надзвичайно легкодухої поведінки», — зазначив очільник американського зовнішньополітичного відомства. Позиція, яку Росія займає щодо конфлікту на сході України, повністю суперечить тому, чого впродовж останнього часу домагалося міжнародне співтовариство, наголосив він. Держсекретар Керрі назвав те, що зараз відбувається, «абсолютно нахабною й цинічною» поведінкою з боку Росії. «Рішення ж про те, чи надавати Україні зброю, президент Обама ухвалить вже найближчими днями», — додав, він.
Також Держсекретар США поздоровив українців із річницею перемоги Євромайдану, висловивши захоплення стійкістю України. Текст привітання було розміщено на сайті Державного департаменту. «Ми ніколи не забудемо тих, хто втратив життя й віддав їх на захист свободи і гідності… Але найбільше мене надихнули самі українці, котрі борються за демократичне та європейське майбутнє перед обличчям незгод і російської аґресії», — написав чиновник.
«Сьогодні ми єдині з Україною, згадуючи про жертви «Небесної сотні». Ми також бачимо зусилля народу країни, що хотів домогтися успіху цього важкого року. Від Львова до Луганська, від Чернівців до Севастополя, українці збираються разом, аби визначити своє майбутнє», — ідеться у зверненні.
Заява закінчується словами: «І нарешті, ми приєднуємося до вас, заявляючи: «Слава Україні» (Slava Ukrayini — в тексті заяви фраза написана латинкою. — Ред.). Америка – з вами».
Водночас, Україна надіслала керівництву США запит про надання зброї. Про це 21 лютого повідомив Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України. «Такий запит є. Вважаю, що таке рішення буде. Це дасть нам стримувальний чинник: Російська Федерація та бандити добре розуміють, що в нашій країні крім доблесті та волі є ще й кваліфікована технологічна зброя. Це буде їх стримувати найбільше», — зазначив він.
Відповідаючи на запитання журналістів про те, як він оцінює виконання недавніх мінських угод, п. Аваков сказав: «Угоди будуть виконуватися тоді, коли Росія припинить перекидати через кордон танки, озброєння та снаряди».
«У нас є добра техніка, але необхідно розуміти, що з нами воює величезна армія, яка в десятки разів перевершує Збройні сили України (ЗСУ). Ми щоразу, з кожним днем, набуваємо все більше досвіду, у нас є й сучасні танки, і сучасні бронетранспортери, і сучасні протитанкові засоби. Але головне, що у нас є, — це зростаюча доблесть наших солдатів», — сказав міністр.
А Антон Геращенко, радник міністра внутрішніх справ і народний депутат України, повідомив, що ЗСУ можуть забезпечити вітчизняною зброєю та військовими технологіями приблизно на 35-40 %. Решту потрібно закуповувати за кордоном. За його словами, Україна має зробити все необхідне для повноцінного запуску всіх оборонних заводів країни, які виробляють необхідне для армії озброєння, техніку, засоби захисту й ураження.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply