Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

На Олену Пінчук — до суду

Автор:

|

Квітень 19, 2012

|

Рубрика:

На Олену Пінчук — до суду

Американська компанія Oehme van Sweden, яка займається ландшафтним дизайном, подала позов до Окружного суду округу Колумбія проти Олени Пінчук і кіпрської фірми Maypaul Trading & Services Limited, звинувативши їх у несплаті послуг з ландшафтного дизайну в маєтку в Кончі-Заспі. Позивач просить стягнути з п. Пінчук і Maypaul 486 985 USD, написано в судовому позові.

Згідно з твердженням позивачів у судових документах, сімейство Пінчуків через низку компаній, які воно контролює, замовило послуги з ландшафт­ного дизайну в американської фірми Oehme van Sweden. Олена Пінчук не була стороною контракту з Oehme van Sweden, і її американські адвокати постійно наполягали, що саме тому вона не може бути стороною цього судового позову. Незважаючи на це Oehme van Sweden торік переконала міжнародний арбітражний суд, що її послуги були призначені для п. Пінчук, а тому за борг є відповідальна не тільки компанія Maypaul, керівник якої підписав контракт, але й одна з найбагатших сімей України.

У судових документах ідеться про те, що представники Oehme van Sweden були представлені Віктору й Олені Пінчукам іще 2004 року. Ділянку, на якій Oehme van Sweden під керівництвом п. Пінчук і її представників розробляла ландшафтний дизайн, 2004-го отримала транспортно-експедиційна компанія «Світ шляхів».

«Світ шляхів» зобов’я­заний цим уряду Віктора Януковича. Адже саме він у квітні 2004 року передав у оренду, а вже в липні — у власність «Світу шляхів» 114 га землі в Кончі-Заспі, елітному районі під Києвом. У жовтні того ж року тодішній губернатор Київщини Анатолій Засуха підписав акт про право на землю для фірми на ділянку площею 135 га.

Цільове призначення цієї землі кваліфіковано для обслуговування ре­абілітаційно-оздоровчого центру. Згідно з наказом «Про Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», землі оздоровчого призначення мають одну з найнижчих нормативних оцінок. У підсумку «Світ шляхів» заплатив за цей шматок землі лише 6 млн 841 тис. грн, тобто по 505 грн за «сотку». В елітному передмісті Києва — Кончі-Заспі — 2004-го вартість «сотки» землі стартувала від кількох тисяч доларів.

Нагадаємо, що Олена Пінчук є дружиною бізнесмена Віктора Пінчука й донькою Леоніда Кучми, другого президента України.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply