Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Москва загрожує всьому світові через можливу руйнацію ЗАЕС

Автор:

|

Серпень 21, 2022

|

Рубрика:

Москва загрожує всьому світові через можливу руйнацію ЗАЕС

У Вашинґтоні продовжують аналізувати перебіг російсько-української війни та злочинну діяльність Кремля.
Так, Ентоні Блінкен, державний секретар США, розкритикував Російську Федерацію (РФ) за ядерний шантаж, до якого Кремль вдається під час повномасштабної війни проти України. «РФ почала повномасштабне вторгнення в Україну та вдається до безвідповідальних, небезпечних погроз, її президент попередив, що ті, хто підтримує захист України, цитую: «ризикує отримати наслідки… яких ви не бачили ніколи раніше в своїй історії», — зазначив він.
Керівник американського зовнішньополітичного відомства наголосив, що аґресія РФ проти України є кричущим порушенням міжнародного права та глобального порядку, що ґрунтується на правилах, який всі намагаються зберігати. «Та ще критичніше, що ці дії також суперечать гарантіям, які вона Москва надала Україні 1994 року за так званим Будапештським меморандумом, гарантії поваги до суверенітету та незалежності України, які зіграли важливу роль у тому, щоб Україна наважилася віддати свій ядерний арсенал, успадкований після розпаду СРСР. Який сигнал це посилає будь-якій країні світу? Усі можуть задуматись, що їм необхідно мати ядерну зброю, щоб захищатися й уникнути аґресії проти свого суверенітету та незалежності», — наголосив він.
Держсекретар зауважив також, що під контролем російських окупаційних військ залишається найбільша у Європі Запорізька атомна електростанція (АЕС). «Росія використовує АЕС як військову базу й обстрілює звідти українців, знаючи, що вони не можуть і не стануть бити у відповідь, адже можуть випадково поцілити в ядерні об’єкти, реактор або сховище радіоактивних відходів. Це підносить поняття використання людського щита на абсолютно інший і жахливий рівень, — заявив він. — США переконані, що всі країни, які мають ядерну зброю, зобов’язані діяти відповідально. Ми зі свого боку обрали діяти стримано й уникати кроків, які можуть ненавмисно підвищити напругу — приміром, відмовились від раніше запланованих випробувань міжконтинентальних балістичних ракет і не підвищили готовність наших ядерних сил у відповідь на російське «брязкання зброєю». У нашому світі немає місця для ядерного стримування на основі примусу, залякування й шантажу. І ми маємо спільно протидіяти такому».
Крім цього, п. Блінкен вважає: якщо світ дасть РФ свободу дій в Україні, аналогічні кризи виникнуть і в решті світу. «Якщо ми дозволимо великій країні цькувати меншу, просто вдертись у неї та забрати її територію, то почнеться «сезон полювання», запевнив він і додав, що США вважають важливим протидію Росії, позаяк її аґресія проти України загрожує основоположним принципам міжнародної системи.
У відповідь Посольство РФ у США попередило про ризик військового зіткнення двох ядерних держав. «Сьогодні США продовжують діяти без огляду на безпеку й інтереси інших країн, що сприяє підвищенню ядерних ризиків. Американські кроки щодо подальшого втягування в гібридне протистояння з Росією в контексті української кризи загрожують непередбачуваною ескалацією та прямим військовим зіткненням ядерних держав», — погрожують американські дипломати.
Вони нагадали США, що вони в 1945 році скинули ядерні бомби на Хіросіму та Нагасакі, а зараз нібито руйнують систему контролю над озброєннями й їхнім нерозповсюдженням. «Пропонуємо Вашинґтону уважніше придивитися до власної політики в ядерній сфері замість того, щоб висувати необґрунтовані звинувачення на адресу тих країн, чиї погляди на світовий устрій не збігаються з американськими», — йдеться у заяві.
Натомість Ллойд Остін, міністр оборони США, заявив, що Збройні сили України (ЗСУ) у боротьбі з російською армією діють максимально ефективно. «За шкалою від нуля до десяти ефективність ЗСУ дорівнюватиме 12, просто виходячи з того, наскільки вражаючими вони були для нас. Вони знайшли способи робити те, що нам здавалося неможливим», — похвалив він і додав, що українські сили досягли певних успіхів на сході України та чинять сильний тиск на окупантів на півдні. При цьому в Пентаґоні нагадали про удари по авіабазі РФ у Криму та наголосили, що аеродром був обстріляний не з американської зброї. «У бомбардуванні брав участь армійський тактичний ракетний комплекс, який США Україні не постачали. Ця система може закидати снаряди на 300 км, що більше, ніж снаряди високомобільної артилерійської ракетної системи, які США постачають Україні», — йдеться у повідомленні.
Свою чергою, Курт Волкер, колишній спеціальний представник США з питань України, заявив, що не можна було допустити, щоб РФ окупувала частину території України. І цьому треба покласти край. Країна-аґресорка мусить погодитись жити в межах своїх кордонів. На думку дипломата, Україна має повернути свої території. Росія ж не може надалі залишалась імперіалістичною державою і захоплювати території інших країн. «Із перспективи США чи НАТО, РФ, яка відчуває себе імперією, і має право захоплювати чи забирати території в інших країн, є постійною небезпекою. І нас не повинно влаштовувати життя з такою Росією. Ми повинні зупинити РФ у межах її кордонів», — упевнений він.
За словами п. Волкера, перемогти Росію можна, застосувавши комплекс заходів. «Не лише військовим шляхом, має бути комбінація економічних санкцій, тиск на енергетичний сектор і фінансові транзакції, військова поразка в Україні, а також активність в інформаційному просторі, щоб росіяни почали розуміти, що Путін зробив для них», — пояснив він.
Як повідомляв «Міст», ЗАЕС повністю вийшла з-під контролю.

Євген Клен

About Author

Meest-Online