Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Монети витіснять банкноти?

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Монети витіснять банкноти?

Уряд США обговорює заміну паперових доларів на монети з метою зекономити бюджетні кошти на папір. Однак такий крок, як очікується, не здобуде популярність у суспільстві. «Ми, як і раніше, вважаємо, що уряд отримає фінансову вигоду від заміни», — повідомила Лорелей Сент-Джеймс, представник Рахункової палати, у своєму виступі в Конґресі.

Варто зазначити, що компанії гірничодобувного й металургійного секторів, виробники торгових апаратів, агенції міського транспорту й інші компанії підтримують перехід на монети. Проти такого кроку виступає компанія Crane&Co, яка виробляє папір для американської валюти, а також таке рішення не знаходить схвалення серед громадян. Однак у обох позицій є прихильники в Конґресі.
В остаточному підсумку позитивні наслідки переходу з банкнот на монети стануть очевидними лише через багато років. Так, за підрахунками Рахункової палати, заміна однодоларової паперової банкноти на аналогічну монету, яка прослужить значно довше, гарантувала би федеральному уряду чисту вигоду розміром 4,4 млрд USD протягом 30 років. У середньому це становить десь 147 млн USD, тобто економія не є особливо значною. «Ми розуміємо, що заміна банкноти номіналом 1 USD на однодоларову монету — суперечлива, — наголосила Сент-Джеймс. — Насправді громадськість незмінно виступає проти такої монети».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply