Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

Мінські угоди — не «рішення», а «проблема»

Автор:

|

Липень 30, 2015

|

Рубрика:

Мінські угоди — не «рішення», а «проблема»
Курт Волкер

Курт Волкер

Курт Волкер, відомий американський фахівець із питань Європи, не погодився з тими, хто вважає, що Сполучені Штати можуть якимось чином «здати» Україну Російській Федерації (РФ), у т. ч. — шляхом нав’язування Києву ідеї федералізації країни. За словами експерта, Росія прагне такого сценарію, який дозволив би сходу України мати фактичну незалежність, але навряд чи хтось ще підтримує цю ідею.
«Угоду, що була підписана у Мінську в лютому ц. р., слід називати не мирними домовленостями, а угодою про розділ України, яка було нав’язана Києву Німеччиною, РФ і Францією. Наразі дотримання цього розділу країни відстежується міжнародним співтовариством за допомогою Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ). Мінські угоди — не «рішення», а «проблема», позаяк фактично вони надають легітимність російському вторгненню до України», — наголосив п. Волкер. Разом із тим він зауважив, що РФ не виконує навіть ці угоди.
Експерт висловив припущення, що Москва продовжуватиме впливати на ситуацію в Україні. Серпень є небезпечним періодом, коли Росія може «спробувати що-небудь зробити». Серед можливих цілей російської аґресії він назвав Маріуполь, Одесу та Харків. «Заходу слід бути готовим до цього», — застеріг п. Волкер.
Разом із тим, на думку американського політика, Росія зараз не переслідує конкретних цілей тактичного характеру. Москва дотримується стратегії позиціонування себе як головного й єдиного центру впливу, прагне прив’язати до себе російськомовних громадян у країнах реґіону. «РФ прагне домінувати на обширах колишнього Радянського Союзу, приймати рішення у Грузії, Україні, Білорусі й інших країнах». Урешті, Москва хоче, щоб її сприймали як глобальну державу, з якою рахуються й консультуються.
Своїми прагненнями змінити кордони в Грузії Росія намагається відвернути увагу від України, де вона також змінює кордони, вважає експерт. Москва нагадує країнам Заходу, що їх немає у Грузії, а РФ — є. Крім того, такі дії демонструють можливості Росії загарбати, у разі бажання, частину грузинської території, якою проходить нафтогін, або зірвати постачання нафти по ньому.
Фахівець вважає, що Грузії не варто відповідати на провокації РФ діями військового характеру. Натомість, слід залучати до вирішення цих питань міжнародне співтовариство, таким чином ускладнюючи дії Росії, вважає він.
Курт Волкер — авторитетний американський експерт із питань зовнішньої політики. Він починав свою кар’єру як аналітик ЦРУ, потім працював у Державному департаменті, Раді національної безпеки президента, займав посаду постійного представника США у НАТО. Зараз він очолює Міжнародний інститут лідерства при Університеті штату Аризона, заснований впливовим сенатором Джоном Мак-Кейном.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply