Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

Міністерства оборони посилюють співпрацю

Автор:

|

Жовтень 01, 2015

|

Рубрика:

Міністерства оборони посилюють співпрацю
Ештон Картер і Степан Полторак

Ештон Картер і Степан Полторак

Ештон Картер, міністр оборони США, закликав Російську Федерацію (РФ) негайно припинити аґресію на сході України та пообіцяв особисто сприяти зміцненню безпеки Української держави. Про це він заявив під час спільної прес-конференції з міністром оборони України, яка відбулася 24 вересня у Пентаґоні. «Росія повинна зупинити аґресію в східній Україні, так само як окупацію та спробу анексії Криму — відповідно до своїх зобов’язань за мінськими угодами», — повідомив американський міністр. Він наголосив, що Сполучені Штати «підтримують право України на оборону своїх позицій від атак російсько-сепаратистських сил».
Водночас, глава Пентаґону підтвердив, що Україна доклала значних зусиль у виконанні зобов’язань за мінськими угодами та продемонструвала величезну стриманість перед провокаціями. «Враховуючи цінності, які поділяють наші держави — свободу та демократію — й усвідомлюючи важливість України в реґіоні, я буду визначати пріоритетним у своїй кар’єрі допомогу в дотриманні безпеки в Україні», — заявив глава Пентаґону.
Коментуючи результати зустрічі з українським міністром, п. Картер зауважив, що розмова була «продуктивною». «Зустріч стала продовженням нашої дискусії в Брюсселі (на міністерській зустрічі НАТО — Ред.), хорошим підтвердженням і зміцненням наших зобов’язань, в т. ч. теперішню допомогу в галузі безпеки для Збройних Сил і Державної прикордонної служби України», — зазначив він.
Американський міністр вкотре наголосив, що Сполучені Штати займають тверду позицію в підтримці суверенітету та територіальної цілісності України та нагадав про нелетальну військову підтримку для України і проведення навчань для Національної гвардії України.
Український міністр своєю чергою запросив главу Пентаґону відвідати з візитом Україну, щоб ознайомитися з результатами реформ, проведених у державі. «Я запросив великого друга України відвідати нас, аби він побачив на власні очі, які зміни відбулися в нашій державі та переконався, що Україна стала абсолютно іншою», — наголосив п. Полторак.
У цьому зв’язку він назвав проведення реформ в економіці, збройних силах, зміцнення демократичних цінностей, «де людина була б на першому плані». Коментуючи результати зустрічі з главою Пентаґону, український міністр зауважив, що було обговорене «широке коло питань щодо нашої співпраці та взаєморозуміння». Він також зазначив, що обидві сторони «визначили високу оцінку рівню співпраці, який існує зараз у взаєминах між оборонними відомствами України та США». Крім того, Степан Полторак висловив вдячність Сполученим Штатам і всім країнам, які прийшли на допомогу та підтримали Україну в важкий час.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply