Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Мільярдера засудили до 110 років

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Мільярдера  засудили до 110 років

Суд міста Г’юстона (штат Техас) засудив мільярдера Алена Стенфорда до 110 років ув’язнення за шахрайство. За даними прокуратури, 62-річний Стенфорд привласнив близько 7 млрд USD, які належали інвесторам. На ці гроші він провадив розкішний спосіб життя, започатковував різні бізнес-проекти й підкуповував реґулюючі органи, які допомагали йому приховати його злочинні схеми. Суд визнав мільярдера винним ще в березні ц. р., але вирок було оголошено тільки 14 червня.

Знаменитий фінансист був узятий під варту в червні 2009-го. Комісія із цінних паперів і бірж (SEC) висунула йому звинувачення в шахрайських операціях. За оцінками комісії, п. Стенфорд, члени його сім’ї та друзі за минулі роки з метою обману інвесторів «здійснили велике шахрайство, що ґрунтувалося на неправдивих обіцянках» і сфабрикованих даних.

За інформацією SEC, Stanford International Bank протягом 15 років використовував шахрайську схему, засновану на продажі депозитних свідоцтв, що ґарантували високий відсоток прибутковості. Інвестори купували ці папери, повіривши в обіцянки «неймовірних і неймовірно високих ставок відсотка». Комісія подала скаргу у федеральний суд Далласа, і суддя Рід О’Коннор розпорядився заморозити активи Алена Стенфорда. Це — друга за масштабом фінансова піраміда після афери століття Бернарда Медоффа, який зумів створити безпрецедентну за розмахом шахрайську схему, залучивши 65 млрд USD.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply