Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Майбутнє в’язниці Ґуантанамо

Автор:

|

Січень 19, 2012

|

Рубрика:

Майбутнє в’язниці Ґуантанамо

За більш ніж рік на волю із Ґуантанамо не вийшов жоден ув’язнений, зазначає The Washington Post. Раніше особи, які перебувають у Ґуантанамо, здобули в Окружному суді США низку перемог, але федеральний апеляційний суд скасував ці рішення, пояснюють журналісти Пітер Фінн і Джулі Тейт. «Адміністрація Обами запевняє, що, з огляду на суворі обмеження, накладені Конґресом США, не може репатріювати або переселити в інші країни тих затриманих, яким сама дала згоду на вивезення з Ґуантанамо», — говориться в статті.

У грудні повідомлялося, що адміністрація США розглядала ідею про переведення п’яти афганців із Ґуантанамо в Катар, під домашній арешт. Це був би жест довіри, адресований «Талібану». Однак у цей список був уключений Мохаммад Фазл, якого Human Rights Watch підозрює в причетності до воєнних злочинів. Організація закликає з’ясувати, чи немає підстав для судових процесів над іще двома особами з переліку, зазначено в статті.

Загалом у Ґуантанамо зараз перебуває 171 ув’язнений. Адміністрація Обами визнала, що 59 із них можуть бути переведені в інші країни, а 30 єменців — репатрійовані, якщо в них на батьківщині нормалізується ситуація. «Решту буде віддано під суд або вони залишаться під вартою на невизначений термін», — повідомляє газета.

The Washington Post

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply