Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Байден може запобігти перетворенню України на Афганістан в Європі

Автор:

|

Грудень 14, 2021

|

Рубрика:

Байден може запобігти перетворенню України на Афганістан в Європі
Байден і Путін

Кремль продовжує накопичувати війська на кордоні України та не зважає на застереження НАТО й інших держав. Єдині, до чиєї думки дослухається Путін, залишаються Сполучені Штати Америки.

Блінкен і Кулеба vs Лавров
Незодавно Ентоні Блінкен, державний секретар США, зустрівся у шведському Стокгольмі з Дмитром Кулебою, міністром закордонних справ України. «Дружня зустріч із Держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Стокгольмі. Працюємо над розробкою комплексного пакету стримування РФ від подальших аґресивних дій, у т. ч. з жорсткими економічними санкціями. Ми підтвердили важливість міцного стратегічного партнерства України та США», — написав останній у Twitter.
Керівники американського й українського зовнішньополітичних відомств також дали рішучу відсіч Сергію Лаврову, міністру закордонних справ Російської Федерації (РФ), який на неформальній зустрічі перед засіданням міністерської ради Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) в Стокгольмі заявив про «державний переворот» і «нацистів» в Україні.
Дмитро Кулеба наголосив на загальновідомих фактах: Росія обстрілює українську землю й убиває українських військових, а також системно блокує діяльність Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ. Цю позицію рішуче підтримав Ентоні Блінкен. Потім Лавров знову взяв слово, при цьому був дуже роздратований, і повторно отримав відсіч від американця й українця.
А на особистій зустрічі Ентоні Блінкена та Сергія Лаврова останній заявив, що Москва готова відкрити канал діалогу зі США щодо України. «Ми зацікавлені в об’єднанні зусиль для врегулювання української кризи. Наші американські колеги не раз казали, що вони хочуть допомогти, не руйнуючи «нормандський формат», відновивши окремий канал діалогу, який існував за минулої адміністрації. Ми до цього готові», — сказав він.
Російський міністр також заявив, що має намір почути від американського колеги пояснення щодо заяв, зроблених ним на засіданні ОБСЄ, та стан виконання «мінських угод». «З нетерпінням чекаю на роз’яснення. Сподіваюся, це мені допоможе зорієнтуватися щодо того, які підходи Сполучені Штати сповідуватимуть щодо врегулювання в Україні», — повідомив глава російського зовнішньополітичного відомства.

Останнє попередження
Під час засідання ОБСЄ п. Блінкен заявив, що РФ систематично створює завади для роботи цієї організації. «Росія продовжує порушувати принципи, узгоджені свого часу в Гельсінкі (Фінляндія). Вона постійно заважає роботі цієї організації, — заявив він. — Росія відповідальна за те, що кожен день члени СММ ОБСЄ зіштовхуються з небезпекою в Україні». Також держсекретар звинуватив РФ у порушенні прав людини у Криму.
Він закликав Кремль припинити військове нарощування біля кордону України та повернути сили на «нормальні мирні позиції». «Ми глибоко стурбовані, враховуючи наявні докази того, що Росія може планувати подальшу суттєву аґресію проти України. Тому закликаємо Москву поважати суверенітет і територіальну цілісність України, зробити кроки до деескалації, згорнути військове нарощування й імплементувати «Мінськ» особливо щодо надання необмеженого доступу СММ», — наголосив п. Блінкен і визнав, що цей конфлікт можна вирішити лише дипломатичним шляхом.
Він зазначив, що саме Москва не виконує свою частину мінських домовленостей. «Перемир’я не виконує Росія, відведення важкої зброї не виконує Росія, допуск спостерігачів ОБСЄ не виконує Росія. Закон про особливий статус Україна виконала, закон про амністію — у процесі, обмін усіма політичними ув’язненими — не виконала Росія, доступ міжнародної гуманітарної допомоги — не виконала Росія, відновлення економічних зв’язків не виконала Росія… Я можу продовжувати, але ви вже все зрозуміли», — перелічив дипломат.
«Нарощування Росією військ на кордоні з Україною є дуже серйозною загрозою для Києва. Наслідки вторгнення будуть жахливими. Загроза дуже серйозна, тому що те, що ми спостерігали, це зосередження значних сил біля кордону з Україною. Ми бачили зусилля з дестабілізації всередині України, пропаґандистської кампанії проти України в соціальних мережах, яка за своїми масштабами збільшилася приблизно вдесятеро, — сказав він і нагадав, що таке вже було. «Справжня проблема полягає в наступному: ми вже бачили це раніше. Ми бачили це 2014 року. Зрештою, ми тоді стали свідками вторгнення в Україну російських сил і тих, хто на них працює», — пояснив п. Блінкен.
Водночас він висловив сподівання, що після його перемовин із міністром закордонних справ РФ у Стокгольмі Росія обере шлях деескалації в українському питанні та відведе свої війська від кордону. В іншому випадку, попередив він, з боку Вашинґтона стосовно Москви буде введено серйозні заходи — «те, від чого США утримувалися в минулому під час серйозних розбіжностей із РФ».

Підтримка Конґресу
Україну щиро підтримали і в Конґресі США. «Сполучені Штати разом із іншими країнами вільного світу категорично засуджують загарбницьку політику Росії щодо України, а також спроби Кремля розхитати єдність країн Заходу та шантажувати Європу енергетичною кризою, — заявила Марсі Каптур, співголова українського кокусу в Конґресі. — Вільний світ категорично засуджує експансіоністську політику Кремля та його зусилля підірвати трансатлантичну єдність».
Війна РФ проти України, включно із захопленням українського Криму, вже призвела до загибелі близько 14 тис. людей. Крім того, мільйони людей були вимушені покинути свої домівки. Але аґресія Кремля не припиняється. Зараз Росія зосередила понад 100 тис. військ уздовж кордонів України, у т. ч. з боку Республіки Білорусь. «Адміністрація президента Байдена застерегла Росію від вторгнення в Україну й попередила, що зберігає всі варіанти на столі, щоби відреагувати на це», — запевнила конґресвумен.
Вона також зауважила, що Кремль створює енергетичну кризу в Європі та вдається до шантажу для реалізації свого геополітичного проєкту «Північний потік-2» (ПП2), і нагадала, що Палата представників ухвалила законопроєкт із обов’язковими санкціями проти цього російського газогону, і його розглядають у Сенаті.
Також п. Каптур закликала Україну посилити власну енергетичну безпеку, зокрема, шляхом розробляння та запровадження нових технологій щодо вироблення альтернативних видів пального. Вона також нагадала про запевнення щодо реалізації реформ, боротьби з корупцією, а також піклування про людей в Україні, які озвучив президент України Зеленський під час візиту до Вашинґтона. «Палата представників уважно стежить за тим, як впроваджуються ці реформи, і безперечно ми забезпечуємо фінансову підтримку на багатьох рівнях, щоби допомогти Україні бути успішною», — наголосила співголова українського кокусу.
Своєю чергою, демократ Кріс Мерфі, член Комітету зі закордонних справ Сенату, заявив 5 грудня в етері телеканалу CNN, що у разі вторгнення Росія припуститься помилки «історичного масштабу». «Україна може стати новим Афганістаном для Росії, якщо Москва вирішить рухатися далі. І від нас у Конґресі залежить, чи будемо ми з Україною дипломатичними, політичними та військовими партнерами», — зазначив він. При цьому сенатор додав, що вірить у дипломатичне вирішення конфлікту, і наголосив на важливості майбутніх перемовин президента США Джо Байдена та російського лідера Путіна.
А Джонні Ернст, сенаторка від Республіканської партії та членкиня Комітету збройних сил заявила, що глава Білого дому повинен дати відсіч дуже аґресивним діям Росії, і закликала президента бути дуже чітким та дуже сильним» у спілкуванні з Путіним. «Він має сказати Володимиру Путіну, що ми не дозволимо продовжити проєкт ПП2 і що нам потрібно, щоб він знав та розумів, що ми захистимо Україну та надамо їй допомогу», — уточнила вона.
Як повідомляв «Міст», нещодавно відбулася розмова Байдена з Путіним.

Євген Клен

До слова
Вікторія Нуланд, заступниця державного секретаря, на Київському безпековому форумі закликала 1 грудня Україну та Росію укласти «різдвяне перемир’я». «Ми бачимо, що наближаються різдвяні свята. Очікуємо, що, можливо, буде відновлене повне припинення вогню, обмін в’язнями, відновлення роботи пропускних пунктів. Тож ми закликаємо і Москву, і Київ до співпраці та спільного вироблення пакету заходів, насамперед щодо припинення вогню у контексті різдвяних свят. Це був би дуже добрий початок», — наголосила вона і додала, що США можуть відіграти допоміжну роль у врегулюванні конфлікту на Донбасі. «Перемовини зайшли в глухий кут, і обидві сторони роблять все для того, щоб мікроелементи затягували обговорення великих елементів. Чи хоче справді Путін повернути Донбас? Ми не знаємо, але ми віримо в це і думаємо, що США можуть зіграти допоміжну роль, як ми це робили раніше», — зазначила вона та додала, що альтернативи мінським угодам немає. «Треба починати щось робити, а не просто розмовляти про мінські угоди. Це потребує інтенсивної співпраці, політичної волі та громадської підтримки», — пояснила висока гостя.

About Author

Meest-Online