Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Лотерею ґрін-карт можуть скасувати

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

Лотерею ґрін-карт можуть скасувати

Палата представників Конґресу проголосувала за скасування щорічної імміґраційної візової лотереї. За ухвалення законопроекту висловилося 245 конґресменів, проти — 139. Ці імміґраційні візи передбачається передати іноземним студентам, які отримують у США ступінь, вищий за бакалавра природничих, точних і технічних наук.

«Ухвалення законопроекту 245 голосами проти 139 стало першою перевіркою для плану Республіканської партії поступово розібратися з імміграцією. І, хоча законопроект пройшов, протидія демократів свідчить, що цьому плану ще доведеться зіштовхнутися із серйозними перешкодами», — ідеться в повідомленні.
Офіційно головним аргументом на користь законопроекту було те, що він полегшить видачу ґрін-карт людям, які вивчають природничі науки, технології й інженерну справу, хоча боротьба, в основному, точилася навколо намірів республіканців скасувати імміґраційну візову лотерею, яку вони вважають розсадником шахрайства. «Ми хочемо помістити на початок черги осіб, кожна з яких, переїжджаючи до нас, у кінцевому рахунку, створює робочі місця», — заявив Даррелл Айсса, конґресмен-республіканець від Каліфорнії, який проводив законопроект через палату представників.
Однак демократи заперечували проти перетворення імміґрації на гру з нульовою сумою, у межах якої нові візи будуть видаватися тільки на шкоду існуючим імміґраційним квотам. «Я не можу підтримати закон, який зіштовхує імміґрантські спільноти одна з одною», — заявила Зої Лофгрен, член Конґресу, яка очолює демократів у підкомітеті з імміґрації. Вона також зазначила, що мова йде про обмін із співвідношенням один до одного й республіканський законопроект насправді зменшить імміґрацію. За словами конґресмена, щороку використовуються всі 55 тис. імміґраційних віз, але, як свідчить статистика Національного наукового фонду, навіть просто претендувати на візу, за новим законопроектом, зможе лише 30 тис. студентів на рік.
Лотерея передбачає випадкову видачу імміґраційних віз із метою дати людям, які проживають у країнах, із яких у США прибуває мало імміґрантів, шанс переїхати до Америки. Щорічно на 55 тис. віз за цією програмою претендують мільйони потенційних імміґрантів. Ламар Сміт, голова юридичного комітету палати представників, який написав цей законопроект, вважає, що візова лотерея заохочує шахрайство.
Нагадаємо, переваги та недоліки законопроекту про скасування лотереї ґрін-карт обговорюються в палаті представників Конґресу вже протягом п’яти років. Станом на листопад 2007-го, у США налічувалося близько 38 млн імміґрантів. Зазначимо, що республіканці періодично порушують питання про заохочення професійної імміґрації, що надає перевагу людям із вищою освітою та високою кваліфікацією.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply