Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Корупція доходить до найвищих ешелонів

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Корупція доходить  до найвищих ешелонів

Журналістка й письменниця Барбара Еренрайх (на фото)в інтерв’ю La Vanguardia назвала рухи «Партія чаювання» й «Захопи Волл-стріт» свідченням «зародження реалізму» в американському суспільстві. «Народ починає розуміти, що не винен у тому, що відбувається. Американці усвідомили, що все не може тягнутися так, як і раніше, потрібно щось робити», — пише видання.

За словами письменниці, рух «Захопи Волл-стріт» у багатьох аспектах уже переріс «Партію чаювання». «Останні опитування свідчать, що більшість американців ідентифікує себе із цим рухом, і лише чверть — із «Партією чаювання», — зазначила пані Еренрайх. Вона вважає, що американці втратили віру в державні інституції через розчарування в Баракові Обамі та через політичну корупцію.

«Ми в США не любимо вживати слово «корупція», говорячи про нашу політичну систему. Ми думаємо, що це — щось за межами нашої країни, але корупція в США доходить до найвищих ешелонів влади. Зверніть увагу: із мільярда доларів, зібраних Бараком Обамою на виборчу кампанію, значну частину становили гроші Волл-стріт. Я, мабуть, піду голосувати, може, тому, що люди мого віку вважають це за свій обов’язок, але я не маю арґументів, аби переконати мого сина йти на вибори, — зізналася Барбара Еренрайх. — Не всі відповіді можна знайти за допомогою виборів. Головне — створювати рухи, які могли би чинити тиск на політиків і примушувати їх відповідати за свої обіцянки. Якби американські ліві не розсіялися після обран­ня президента Обами, ми могли би натиснути на нього, щоби він здійснив якісь зміни чи виконав свої обіцянки».

Пані Еренрайх не вважає, що американці переживають кризу самоідентифікації. «По-моєму, ми позбуваємося ілюзій, які довели нас до фінансової кризи. Ми говорили собі, що ми — найпрекрасніша країна світу, але це твердження можна спростувати, переглянувши статистику щодо бідності та кількості арештантів у в’язницях. Була впевненість у тому, що не може статися нічого поганого, — і раптом ми прокидаємося й розуміємо, що ми — всього лише одна з країн світу», — сказала журналістка.

 La Vanguardia

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply