Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Конґрес постановив надати Україні зброю

Автор:

|

Березень 26, 2015

|

Рубрика:

Конґрес постановив надати Україні зброю

Конґрес США

Палата представників Конґресу 23 березня ц. р. переважною більшістю голосів ухвалила резолюцію, що закликає Барака Обаму негайно надати Україні летальну зброю. Документ за назвою «Заклик до президента щодо забезпечення України військовою підтримкою, щоби захистити її суверенітет і територіальну цілісність» підтримали 348 конґресменів, проти виссловилося 48 законодавців.

У тексті резолюції підтверджується підтримка з боку обох партій Конґресу ідеї надання Україні летальної зброї оборонного характеру. «Палата представників настійно закликає президента повною мірою та негайно реалізувати повноваження, передбачені Конґресом щодо надання Україні систем летальної оборонної зброї з метою підвищення здатності народу України захистити свою суверенну територію від неспровокованої та триваючою аґресії з боку Російської Федерації» (РФ), — ідеться в документі.
У резолюції наголошено на тому, що РФ під керівництвом Путіна за допомогою політичної, економічної та військової агресії намагається підірвати незалежність України та порушує територіальну цілісність країни.
Конґресмени зазначають, що російська аґресія містить в собі незаконну анексію Криму, створення та контроль сепаратистських угруповань в інших областях України, у т. ч постачання їм зброї загального ураження. Підтримка Росією бойовиків на сході призвела до більш ніж 6 тис. жертв, 15 тис. поранених і понад мільйона переселенців, нагадують конґресмени.
11 березня ц. р. Сполучені Штати вирішили надати Україні безпілотники та панцерні військові автомобілі Humvee, системи зв’язку, радари для визначення мінометних і артилерійських позицій, прилади нічного бачення й інші засоби загальною вартістю 75 млн USD.
Як писав «Міст», раніше 15 сенаторів, котрі представляють обидві партії Конґресу, написали відкритого листа президенту США зі закликом негайно надати Україні летальну зброю оборонного характеру. Але Барак Обама вважає, що це може тільки посилити конфлікт. Між тим, Президент України висловив упевненість, що в разі нового витка російської аґресії Україна негайно отримає летальну зброю.
Ще 18 грудня 2014 року президент Обама підписав «Акт на підтримку свободи України», в якому йдеться про надання Україні військової допомоги на загальну суму 350 млн USD. Повідомлялося, що ця допомога включатиме предмети особистого захисту для військовиків та навчання їх протидії наступальним видам озброєння, протитанкове озброєння, зброю та боєприпаси для особового складу, радари для виявлення артилерійських батарей, далекоміри, обладнання для оптичного наведення й управління, безпілотники для тактичного спостереження, а також захищене комунікаційне обладнання.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply