Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Компанії вимагають паролі до соцмереж

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Компанії вимагають паролі до соцмереж

При прийомі на роботу працедавці вимагають від майбутніх співробітників компанії особисті паролі до соцмереж. Щось подібне сталося з нью-йоркським економістом Дастіном Бассеттом, коли він проходив співбесіду. Працівниця відділу кадрів відкрила його сторінку у Facebook і попросила ввести пароль до його облікового запису. Чоловік відмовився, заявивши, що не має наміру працювати на компанію, яка таким способом збирає особисту інформацію про своїх співробітників.

Подібну практику застосовують державні служби, пов’язані з безпекою та правопорядком. Наприклад, схожі вимоги мають виконати кандидати на посади диспетчерів служби 911. Однак не всі претенденти можуть дозволити собі відповісти відмовою на такі прохання працедавця. Так, американець Роберт Коллінз, поступаючи на роботу в одну з в’язниць штату Флорида, погодився надати адміністрації свій пароль і логін на сайті Facebook. За словами адміністрації, ця інформація була необхідна для перевірки чоловіка на можливі зв’язки в кримінальних колах.

Тим часом юристи Facebook опублікували заяву, у якій пригрозили юридичним розглядом тим компаніям, котрі запитують доступ до особистих облікових записів своїх співробітників. За словами Ерін Іган, голови підрозділу Facebook із захисту особистих даних, компанія останнім часом отримує величезну кількість листів зі скаргами від користувачів мережі на запити про надання доступу до їхніх сторінок третім особам. Законодавці одразу кількох штатів, включаючи Каліфорнію, Іллінойс і Меріленд, оголосили про намір провести законопроекти, у яких роботодавцям заборонятиметься вимагати паролі доступу до соціальних мереж у претендентів на вакансії.

Представники Face-book також указали на небезпеку практики дослідження соціальних сторінок кандидатів для самих працедавців. За їхніми словами, здобувач вакансії може подати на роботодавця до суду за відмову в наданні роботи з незаконних причин (вік, сексуальна орієнтація або раса).

Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply