Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Гіларі Клінтон виривається вперед

Автор:

|

Серпень 04, 2016

|

Рубрика:

Гіларі Клінтон виривається вперед
Гіларі Клінтон

Гіларі Клінтон

Дональд Трамп неабияк зворохобив суспільство своїми проросійськими заявами.

«Обіймається з диктатором»
В Україні з полегшенням сприйняли оприлюднені 2 серпня результати свіжого загальнонаціонального опитування в США, проведеного CNN спільно з ORC International. Бо згідно з ними Гіларі Клінтон на 9 % випереджає за електоральними симпатіями виборців свого суперника. За дружину 42-го президента США й державного секретаря в 2009-2013 рр. готові віддати свої голоси 52 % опитаних. Своєю чергою, Дональда Трампа мають намір підтримати 43 % респондентів.
Адже за підсумками проведеного тиждень тому попереднього опитування лідирував мільярдер. На його підтримку висловилися тоді 48 % опитаних, а за його суперницю — 45 %. CNN прокоментувала «свіжі» результати опитування так: «Після національного з’їзду Демократичної партії, схоже, збільшилася кількість американців, котрі вважають, що політичні погляди п. Клінтон допоможуть спрямувати країну в правильне русло. Більшість опитаних цього разу заявили, що готові віддати свій голос за демократичного кандидата не на противагу республіканському, а через те, що вони справді підтримують погляди екс-держсекретаря».
Але п. Трамп продовжує ошелешувати виборців своїми заявами. 27 липня він пообіцяв розглянути в разі його обрання президентом питання про визнання Криму частиною Російської Федерації (РФ) і скасування санкцій проти Москви,
Ніколас Бернс, професор Harvard Kennedy School, назвав ці слова зрадою американських і європейських цінностей та інтересів. Натомість у Москві чи то не повірили п. Трампу, чи спробували хоч трохи приховати його проросійськість.
Бо наступного дня після такої репліки республіканця Дмитро Пєсков, прес-секретар президента РФ, заявив: «Ми чудово знаємо, що кандидати в запалі передвиборної боротьби кажуть одне, а потім під тягарем відповідальності після вступу на посаду їхня риторика змінюється».
Попри це, в опублікованому 31 липня інтерв’ю телеканалу ABC News республіканський кандидат підтвердив свій намір визнати Крим частиною РФ, стверджуючи: «Народ Криму, наскільки я чув, вважав за краще бути з Росією, ніж там, де вони були». У тому ж інтерв’ю наполягав, що між США та РФ мають покращитися стосунки. На його думку, таким чином можна буде подолати терористичну організацію «Ісламська держава» («ІД»).
Ці два твердження слугували підставою для висновку The Associated Press: «Трамп пропонує визнати анексію Криму в обмін на допомогу РФ у боротьбі з ІД». Однак віце-президент США Джо Байден відреагував на це так: «Ми не можемо обрати людину, котра принижує наших найближчих партнерів і обіймається з диктатором».

«Відпрацьовує гроші Путіна»
Дональд Трамп також заперечив свою причетність до виключення пункту з програми Республіканської партії про надання Україні смертоносної зброї. Навіть після того, як журналіст ABC News нагадав, що під тиском представників його виборчої компанії пункт про зброю було пом’якшено до «надання належної допомоги», мільярдер хоч і підтвердив, що його люди зробили це, однак запевнив, що сам «не брав у цьому участі».
Але на запитання журналіста «Чому не надавати летальне озброєння Києву — хороша ідея»? п. Трамп відповів недолуго: «Путін не збирається в Україну… Чесно кажучи, безлад у всьому світі стався саме при Обамі… Й у цей час він (Путін. — Ред.) займає Крим».
А 1 серпня пояснив свої слова у Twitter: «Коли я заявив, що «Путін не піде в Україну», то мав на увазі, що так буде, якщо я стану президентом. При всіх жорстких заявах Обами щодо РФ та України, Москва вже взяла Крим і продовжує тиснути. Ось, що я сказав!». Однак про те, як саме не впускатиме Путіна в Україну, не пояснив. Більше того — наступного дня, заявив із приводу Криму: «Ви хочете повернути назад, хочете спровокувати Третю світову війну, щоб повернути його?».
Але за такою «логікою» кандидат у президенти США для уникнення третьої світової війни мав би зректися, наприклад, Аляски. У Росії ж заявляють, що продали Америці цей штат у ХІХ ст. задешево.
Російський опозиціонер Константін Боровий написав з приводу заяв мільярдера, що той «почав відпрацьовувати гроші Путіна». Американські засоби масової інформації (ЗМІ) також писали, що пропутінська позиція Трампа «зумовлена його діловими стосунками з РФ і російськими інвестиціями». І мільярдер обмовився, що, «ймовірно, продавав росіянам квартири», й пригадав, що «кілька років тому продав будинок котромусь громадянину РФ за 100 млн». Але запевнив, що «не має будь-яких бізнес-контактів із Росією».
Однак вірять у це не всі. Бо, приміром, після того, як 22 липня портал WikiLeaks опублікував майже 20 тис. електронних листів, написаних та отриманих чиновниками комітету Національного комітету Демократичної партії, експерти компанії Crowdstrike виявили сліди гакерських груп — Fancy Bear, котрі працюють на Головне розвідувальне управління Генерального штабу РФ, і Cozy Bear — підрядників Федеральної служби безпеки РФ. За версією американських ЗМІ, злам і витік листування демократів було вчинено, щоб поліпшити шанси п. Трампа в боротьбі за місце в Білому домі.

Риторика зміниться?
Та Володимир Єльченко, постійний представник України в Організації Об’єднаних Націй радить не перебільшувати значення заяв мільярдера про готовність розглянути питання про визнання анексії Криму російським. «Я сподіваюся і майже впевнений, що ця думка зміниться», — пояснив він.
А політолог Володимир Фесенко конкретизував: «З боку американського дипломатичного та військового корпусу в разі обрання Дональда Трампа президентом будуть залучені різноманітні методи переконання, що він має діяти відповідно не до власних суб’єктивних думок, а до об’єктивних інтересів США. Якщо ж його переконати не вдасться, відбудеться стрибок до нестабільності, буремні часи. Це стосується не тільки України, наслідки можуть бути катастрофічними для всього світу».
Своєю чергою, політтехнолог Тарас Березовець вважає, що «політика п. Трампа у разі обрання його президентом США, ймовірно, значно відрізнятиметься від задекларованої». «Вже сьогодні є конфлікт між кандидатом і керівниками Республіканської партії, тому йому все витлумачать, і, гадаю, що політика мільярдера у випадку його обрання буде зовсім іншою, ніж та, яку він декларує зараз. З іншого боку, президент без підтримки Конґресу не може одноосібно ухвалювати надзвичайно важливі рішення. Те, що робить Дональд Трамп, — це суперечність. Треба розуміти, що це ніколи не може бути реалізовано, бо не підтримає Конґрес», — запевнив він.
А політолог Вадим Карасьов вважає, що республіканський висуванець у провокаційно-епатажному ключі розкручує російсько-кримську тему, щоб привернути до себе увагу провідних ЗМІ. «Багато американських ЗМІ його зараз ігнорують, вони — на боці Гіларі, котру подають як професіонала й управлінця. Для того, щоб створювати інформаційні приводи та потрапити в медійний мейнстрим, він робить заяви на межі фолу та здорового глузду і таким чином триматься на медійно-інформаційній хвилі, яка на початку фіналу виборчої кампанії є дуже важливою», — конкретизував експерт.
На його думку, вагу заяв Трампа не слід перебільшувати, тому що «є вибори, а є керування країною, є істеблішмент». «Крім цього, треба враховувати наявність в американській політичній системі противаг і стримувань, які не дають змогу одноосібно ухвалювати засадничі рішення. Якщо п. Трамп у разі обрання проводитиме абсолютно ревізіоністську з точки зору істеблішменту політику, його чекатиме імпічмент, а таке вже не раз траплялося в США», — вважає п. Карасьов.

Ігор Голод

Гоп-ля
Творці анімаційного серіалу «Сімпсони» випустили короткометражну серію, в якій Гомер і Мардж вибирають, за кого будуть голосувати на майбутніх президентських виборах. Двохвилинний випуск починається зі сцени, де персонажі, лежачи в ліжку, вмикають телевізор і бачать рекламу, в якій чують: «Зараз третя година ранку, в Білому домі дзвонить телефон. Хто, на вашу думку, має зняти слухавку?». Далі на екрані з’являється Біл Клінтон, відповідає на дзвінок і не відразу тямить, що той адресований не йому. Зі словами «Ой, це тебе» він передає трубку дружині. «Тепер усі дзвінки будуть тільки мені!» — відповідає вона. Після цього на екрані з’являється Дональд Трамп, котрий, лежачи в ліжку, читає повідомлення в Twitter на смартфоні, а поруч лежить книга «Великі промови А. Гітлера». Коли телефон мільярдера починає дзвонити, він натискає кнопку «ігнорувати дзвінок». Відповідає лиш із другого разу: «Занадто пізно? Китайський флот вже близько? Просто побудуйте ще одну стіну! Так, в океані, невдахи»» — кричить він. Переглянувши рекламу, Мардж визначається зі своїм вибором. На пропозицію Гомера голосувати за республіканця вона погрожує чоловікові розлученням. «Так я став демократом», — виснує Гомер і цілує дружину.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply