Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Клінтон їде на Кавказ

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Клінтон їде на Кавказ

Державний секретар США Гіларі Клінтон здійснює турне багатим на вуглеводні Закавказзям із метою зробити свій внесок у вреґулювання давніх конфліктів у Нагірному Карабаху, Абхазії та Південній Осетії, а також подати сиґнал, що Вашинґтон не має наміру кидати союзників напризволяще перед загрозою, яку становлять російські феодальні плани, повідомляє ABC.

У момент перебування п. Клінтон у Єревані стало відомо про загибель у сутичці з азербайджанськими військовиками трьох вірменських солдатів, потім пройшла інформація про вбивство п’яти азербайджанських військовослужбовців, пише газета. «Цей конфлікт не може бути вирішений за допомогою сили, — закликала до стриманості голова Держдепу, визнавши небезпеку ескалації насильства. — Я дуже стурбована цими інцидентами й попросила сторони не застосовувати погроз».

Видання нагадує, що угода про припинення вогню, підписана 1994 року завдяки посередництву Мінської групи, не вирішила проблеми й стихійні сутички на кордоні залишаються невичерпним джерелом людських жертв. Тривалі перемовини не дають результатів, і президент Азербайджану Ільхам Алієв неодноразово заявляв, що не виключає нового збройного зіткнення в разі відсутності проґресу на перемовинах.

Торкнувшись теми Абхазії та Південної Осетії, де Росія після війни 2008-го посилила свою військову присутність, Гіларі Клінтон зажадала виведення російських військ. «Ми проти окупації та мілітаризації частини грузинської території з боку Росії і закликаємо її виконати зобов’язання, узяті на себе після укладення угоди про припинення вогню, що передбачає вивід її армії», — цитує видання слова американського посадовця.

 ABC

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply