Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Кібервійна, або Мистецтво виграти час

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Кібервійна, або Мистецтво виграти час

Ні атомних бомб, ні воєнних операцій: для США іранська ядерна проблема — це китайська головоломка, розгадку якої слід шукати в кібер­просторі, пише Le Figaro. Ухвалюючи рішення про активізацію кібервійни проти Ірану, Барак Обама передусім хоче завадити Армії оборони Ізраїлю здійснити рейд проти іранських ядерних об’єктів, щоби не відкривати в реґіоні ще одного фронту, який ризикує його дестабілізувати, вважає кореспондент Іза­бель Ласер.

«Спільно розробляючи комп’ютерні віруси, останніми роками націлені на іранські ядерні об’єкти, американці й ізраїльтяни реалізують найбільшу кібероперацію в історії», — сказано в статті. 2010 року хробак Stuxnet пошкодив п’яту частину іранських центрифуг для збагачення урану, відсунувши реалізацію ядерної програми на термін від шести місяців до двох років.

Кібероперації — новий етап у веденні війн, що дає змогу досягти того, що раніше можна було зробити тільки за допомогою бомб, зазначає автор статті. Спрямована на комп’ютери, кібервійна не приносить людських жертв, принаймні поки що. Багато хто вважає також, що ця таємна війна вкупі з адресними вбивствами вчених є не менш ефективною, ніж гіпотетичні ізраїльські удари. На думку автора, мова йде насамперед про те, щоби виграти час в очікуванні, доки санкції міжнародного співтовариства не дадуть результатів.

«Ця таємна кампанія дозволяє купити час — більш нічого», — переконаний Габі Ашкеназі, екс-керівник ізраїльського генерального штабу. Водночас, сфера кібератак, витрати на які все зростають, надалі залишається ризикованою: джин цілком може вислизнути з пляшки й повернути зброю проти свого винахідника. Тим часом у США дехто вже мріє якось застосувати іранську модель кібервійни проти Північної Кореї, ісламістів «Аль-Каїди» чи сирійських урядових військ, пише на завершення Ізабель Ласер.

 Le Figaro

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply