Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Керрі підтвердив незмінність позиції США

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Керрі підтвердив незмінність позиції США
Джон Керрі та Сергій Лавров

Джон Керрі та Сергій Лавров

У Москві 24 березня ц. р. відбулися перемовини Путіна та Джона Керрі, державного секретаря США. Зустріч у Кремлі тривала майже чотири години. У ній також взяли участь посол США у Російській Федерації (РФ) Джон Теффт, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, а також помічник президента РФ Юрій Ушаков.
Ключовими темами зустрічі стали Сирія, Україна та Північна Корея. «У нас є певні ідеї щодо того, як можна швидше досягнути прогресу щодо України», — сказав п. Керрі на початку зустрічі з Путіним.
За підсумками зустрічі держсекретар наголосив, що мінські угоди мають негайно та повністю виконуватися всіма сторонами конфлікту. І лише після виконання всіх пунктів Москвою, в т. ч. коли до України повернеться контроль над кордоном з РФ, Барак Обама «готовий зняти санкції».
Американський чиновник також закликав російську владу дозволити незаконно засудженій в РФ Надії Савченко повернутися до України. «Я також згадав про Надію Савченко та про те, що їй повинні дозволити повернутися до України», — повідомив п. Керрі. «Це — питання гуманітарного характеру, воно має бути вирішене негайно», — заявив він.
За словами держсекретаря, Путін дав йому зрозуміти, що «в певний момент» сторони можуть зайнятися питанням звільнення української льотчиці. Своєю чергою п. Лавров повідомив, що американський гість отримав відповіді на свої запитання про українку. «Ми констатували, що стан її здоров’я, на чому дехто спекулює, не викликає побоювань», — заявив міністр. У продовження теми конфлікту на сході України російський дипломат сказав, що у Москви та Вашинґтона немає розбіжностей у тому, що стосується безальтернативності виконання мінських угод.
А 27 березня в інтерв’ю телеканалу CBS Джон Керрі пояснив, як Вашинґтон бачить роль Москви на Близькому Сході. Він визнав, що «РФ допомагає з припиненням бойових дій» у Сирії, проте відмовився визнати Москву союзником Вашинґтона в цьому реґіоні. «Якщо Росія зможе допомогти Вашинґтону здійснити «політичний перехід» у Сирії, це буде відповідати стратегічним інтересам Сполучених Штатів», — визнав п. Керрі. При цьому він обмовився, що відхід сирійського президента Башара Асада зі свого посади має стати частиною цих політичних змін. «Якщо він цього не зробить, миру в Сирії не буде», — резюмував чиновник.
Також він відкинув думку, що Путін переграв президента Обаму в Сирії. «Не бачу жодної загрози в тому, що у РФ є додаткові підстави для зміцнення своїх позицій в цій країні, нам не потрібна там база, ми не шукаємо там будь-якої довготермінової присутності там», — наголосив держсекретар.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply