Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Імпічмент президента CША більше не повинен розділяти націю

Автор:

|

Лютий 05, 2020

|

Рубрика:

Імпічмент президента CША більше не повинен розділяти націю
Дональд Трамп

Коли верстався цей номер тижневика «Міст», на жаль, ще не був відомий остаточний результат голосування 5 лютого Сенату США в справі імпічменту президента Трампа. А цьому передувала низка подій.

Арґументи сторін
Так, 31 січня сенатори проголосували проти виклику свідків в рамках процедури імпічменту президента. За виклик свідків проголосували 49 сенаторів, проти виступили 51. «За» проголосували всі демократи й двоє республіканців, а «проти» — решта республіканців. Сенатори також затребували у адміністрації США додаткових документів.
У розглядах щодо імпічменту президенту США сторони обвинувачення та захисту 3 лютого виступили зі заключними словами. Представники Демократичної партії у своєму заключному слові закликали сенаторів усунути Трампа з посади президента США. За їхніми словами, докази провини Трампа «вражаючі». «Дональд Трамп порушив свою клятву захищати Конституцію», — зазначив Адам Шифф, один із ініціаторів імпічменту. За його словами, сенатори тепер повинні дотримуватися своєї присяги та визнати Дональда Трампа винним за двома пунктами звинувачення: у зловживанні владою та перешкоджання розслідуванню Конґресу.
Проти цього виступили захисники господаря Овального кабінету. Так, Пет Чиполлоне, головний юридичний радник Білого дому, в останньому слові наголосив, що сенатори повинні визнати Дональда Трампа невинним. За його словами, процедура імпічменту Трампу стала спробою демократів скасувати результати президентських виборів 2016 року та запобігти переобранню чинного президента на виборах в листопаді ц. р.
4 лютого президент Трамп виголосив перед Конґресом традиційну промову «Про стан справ в державі». Після його виступу Ненсі Пелосі, спікерка Палати представників, влаштувала демарш. Копію послання американський лідер передав спікерці за кілька хвилин до початку свого виступу. У цей момент вона протягнула президенту руку, проте той відмовився потиснути її і відвернувся.
Як тільки президент закінчив промовляти, спікерка, котра перебувала за його спиною, взяла зі столу текст його промови та розірвала його. «Це було ввічливо, зважаючи на альтернативи», — заявила вона журналістам у відповідь на прохання прокоментувати мотиви свого вчинку.
Цікаво також, що через ці події після понад 30 років дипломатичної служби з Державного департаменту звільнилася Марі Йованович, колишня послиня США в Україні. Деталі щодо цього вчинку залишаються нез’ясованими.
Водночас план господаря Овального кабінету з урегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту, який мав стати неабияким досягнення президента задля обрання на другий термін, тріщить по швах. Нагадаємо, що він передбачає створення Палестинської держави зі столицею у Східному Єрусалимі. План Трампа відкинули представники Організації ісламської співпраці. Вони зазначили, що палестинський народ має отримати незалежну державу зі столицею у Східному Єрусалимі», а план президента США є «ангажованим», оскільки схвалює анексію Ізраїлем палестинських територій. У заяві йдеться, що для мусульман усього світу принципово, щоб Східний Єрусалим став «вічною столицею» майбутньої Палестинської держави.

Нові загрози
Тим часом Дональд Трамп отримав нові загрози своєму другому терміну президентства. Два мільярдери, Майкл Блумберґ і Том Стеєр, котрі борються за номінацію від Демократичної партії, вже витратили близько 389 млн USD на свої кампанії — більше, ніж усі їхні демократи-супротивники разом узяті.
Макйл Блумберґ розпочав свою кампанію в листопаді 2019-го та витратив за два місяці понад 188 млн USD. Вся сума — це його особисті кошти. Том Стеєр, котрий приєднався до гонитви у липні, витратив торік 201 млн USD. Він заклав у свою кампанію 202,5 млн USD власних коштів і ще 3 млн USD пожертв.
Дивно, що п. Блумберґ пропускає праймеріз і кокуси у перших чотирьох штатах, де його опоненти-демократи вкладаються у рекламу та виборчі команди. Натомість мільярдер зосередив свою увагу на дюжині штатів, голосування у яких відбудеться в так званий супервівторок 3 березня.
Видатки п. Блумберґа, як видається, не марні. Його позиція у національних опитуваннях продовжує зростати. За даними соцопитувань, наприкінці січня він став четвертим із 10 % підтримки зареєстрованих виборців.
Рейтинґ п. Стеєра — біля позначки 2 % в національних опитуваннях. За номінацію від своєї партії, щоб кинути виклик президентові Трампу на виборах 3 листопада наразі борються 11 демократів.
3 лютого внутрішньопартійні відбулися вибори демократів (кокуси), після яких визначиться єдиний кандидат від партії, що складе конкуренцію республіканцю Дональду Трампу на виборах восени, відбулися в штаті Айова. Демократи зібралися одночасно в понад у 1,5 тис. локаціях. Це було відкрите голосування, яке продемонструвало впевнене лідерство Піта Буттіджича та суттєве падіння позиції Джо Байдена.

Результати Кокусу в Айові

Голосування розпочалося скандалом — у керівництві Демократичної партії заявили про неполадки в роботі комп’ютерної програми, однак наголосили, що ці проблеми не пов’язані з гакерською атакою або якимось зовнішнім втручанням. Проте представників політиків, котрі претендують на висунення кандидатом у президенти США від демократів на зустріч не запросили.
Тим часом на партійних зборах республіканців, що відбулися в Айові, перемогу здобув чинний президент США. Традиція проводити перші збори партійних активістів саме в Айові зародилася ще 1972 року. Відтоді до лідерів виборів в Айові серед демократів засоби масової інформації приділяють багато уваги, адже цей результат відбиває загальні електоральні настрої у суспільстві всієї країни.

Євген Клен

Мовою чисел
Рейтинґ довіри до Дональда Трампа зараз — найвищий за весь час його президентства. Про це свідчать результати опитування компанії Gallup. За цими даними, його підтримують 49 % американських виборців. Довіра до господаря Овального кабінету серед республіканців складає 94 %. 42 % виборців, котрі називають себе незалежними, роботу президента підтримують. Їхня кількість зросла на 3 % порівняно з попереднім опитуванням. Серед демократів дії глави держави схвалюють 7 % виборців. Це на 3 % менше порівняно з попереднім дослідженням. Половина зареєстрованих виборців вважають, що Дональд Трамп заслуговує бути обраним до Білого дому на другий термін у листопаді ц. р. У Gullop наголосили, що це найбільша поляризація суспільства у США в історії їхніх досліджень. Опитування проводили в час процесу імпічменту, з 16 до 29 січня. Дослідники опитали 1 033 людини. Статистична похибка становить 4 %.
Інші соціологічні дослідження також зафіксували зростання рейтинґу Трампа, але з трохи нижчим рівнем довіри. Так, опитування NBC News/Wall Street Journal poll засвідчило підтримку президента США на рівні 46 %. А 49 % заявили, що їх не влаштовує переобрання Дональда Трампа. За даними дослідження FiveThirtyEight’s poll tracker, популярність теперішнього американського лідера — на рівні 43,6 %, а опитування RealClearPolitics показало рівень його підтримки 44,7 % виборців. Ці дослідження провели напередодні щорічного звернення президента до нації.

До слова
Сполучені Штати планують запровадити нові санкції проти «Північного потоку-2», якщо Росія спробує його добудувати. Про це 4 лютого написала газета Handelsblatt із посиланням на американські дипломатичні джерела. Нові санкції можуть торкнутися європейських інвесторів, котрі беруть участь у цьому проєкті, або ті фірми, які захочуть купувати газ, якщо він піде цим трубогоном. У дипломатичних колах не виключають, що нові санкції можуть запровадити вже в лютому або березні ц. р. Видання зазначило, що наприкінці 2019-го вистачило лише одного листа сенатора Теда Круз власнику спеціальної будівельної компанії Allseas, аби зупинити будівництво газогону. Після того, як Allseas пригрозили санкціями, вона вийшла з проєкту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply