Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 25, 2021

Імперія завдає удару й… хибить

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Імперія  завдає удару й… хибить

«Скандал на Мюнхенській конференції з безпеки став кульмінацією третього епізоду науково-фантастичної авантюри. У Пфальці мають установити командний пункт новітньої системи Протиракетної оборони НАТО. До 2020 року всі системи повинні бути готові до старту», — пише Александер С. Кекуле, директор Інституту біологічної безпеки в Халле, у статті для Tagesspiegel.

«Перший епізод, названий «Стратеґічною оборонною ініціативою», почався 1983 року з подачі президента Рональда Рейґана, — нагадує автор. — Другий епізод відбувся за Джорджа Буша-молодшого: національна система ПРО США включала в себе дислокацію важких оборонних ракет у Польщі для протидії ядерній атаці зі Сходу».

У вересні 2009-го, продовжує автор, президент Барак Обама «зняв із репертуару ракетний спектакль», заявивши, що технічні проблеми — нездоланні, а витрати — занадто високі. «Росія зраділа й у квітні 2010 року підписала новий договір про скорочення стратеґічних наступальних озброєнь», — пише пан Кекуле.

«Однак одночасно п. Обама оголосив про створення нової ракетної програми, яка зараз видається не менш утопічним епізодом зоряних воєн. Програма «Поетапний адаптивний підхід» містить у собі спорудження оборонного щита з понад 500 стандартних ракет. Воно повинно відбуватися поетапно, з адаптацією до технологічного розвитку потенційних аґресорів. До 2018-го має бути створено дві наземні бази в Європі й 43 системи морського базування, у першу чергу — для перехоплювання ракет середньої дальності з Ірану», — повідомляє директор Інституту біологічної безпеки.

«Проте технічні проблеми залишилися невирішеними й у третій редакції програми Протиракетної оборони», — зауважує він. Наприклад, не існує ефективного методу протиборства з ядерними ракетами, котрі запускаються разом із цілим роєм пасток. Крім того, каже автор, сучасні ракети SM-3 Block I — надто повільні, аби перехопити балістичні ракети середньої дальності за короткий період між виявленням пуску й зустріччю ракети із ціллю. «Згідно з дослідженням Федерації американських учених, опублікованим у вересні, зараз жодне випробування перехоплень в умовах, наближених до реальних, не увінчалося успіхом», — повідомляється в статті.

«Безглуздий ракетний щит є небезпечний із політичної точки зору. Оскільки ракети SM-3 Block I, установку яких намічено на 2018 рік, можуть збивати й міжконтинентальні ракети, Росія та Китай люто відкидають цю програму, — констатує п. Кекуле. — Можливо, подвійне вето проти рішення Ради Безпеки ООН щодо Сирії також було частиною розплати НАТО за бажану безпеку».

 Tagesspiegel

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply