Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Хитрощі Обами

Автор:

|

Жовтень 29, 2015

|

Рубрика:

Хитрощі Обами
Барак Обама

Барак Обама

Барак Обама офіційно наклав вето на проект оборонного бюджету США на 2016 рік. «Я відправляю його назад у Конґрес, і моє звернення до них — дуже просте: «Давайте зробимо це правильно», — сказав глава держави. За його словами, США перебувають «у самій гущі обговорення бюджету». «Нехай у нас буде бюджет, який правильно фінансує нашу національну безпеку — так само добре, як і економічну», — зазначив президент. Цей законопроект зокрема передбачав виділення 300 млн USD на надання Україні допомоги у військовій і розвідувальній сфері. І хоча Білий дім заявляє, що вето п. Обама наклав не через Україну, українцям від того — не легше.
Та й широко розрекламованими контрабатарейними радарами для України, які українські Збройні сили (ЗСУ) ніяк не можуть отримати — не все гаразд. Газета The Wall Street Journal інформує, що їх модифікують так,
аби ЗСУ не могли відповідати на обстріли з Російської Федерації (РФ). Неназвані американські чиновники, які повідомили цю інформацію виданню, зазначили, що просунуті американські контрабатарейні радари AN/TPQ-36 загальною вартістю 10 млн USD, які за рішенням Барака Обами має отримати Україна, неможливо застосувати для нанесення удару-відповіді по території РФ.
Чиновники пояснили, що це зроблено зумисне, для того, щоб українські військові не змогли «загострити конфлікт». «Враховуючи дотримання режиму припинення вогню на сході України та зменшення кількості артилерійських обстрілів, президент не хоче, щоб нові системи дратували РФ», — зазначила газета.
Нагадаємо, що улітку 2014 року російські системи залпового вогню «Град» були розміщені вздовж кордону з Україною, і звідти вели обстріл української території. Якщо таке зробили один раз, то де гарантія, що ситуація не повториться?
Республіканець Джон Мак-Кейн, котрий очолює комітет Сенату з питань збройних сил, заявив, що внесення в радари зазначених модифікацій є симптомом «неадекватного переконання» адміністрації президента Обами, що Путін змінить свою лінію поведінки щодо України. «Це є частиною зусиль адміністрації задобрити Путіна. Це посилає сигнал Росії й Україні, що ми не хочемо серйозно протистояти аґресії Кремля», — заявив сенатор.
Радарна система AN/TPQ-36 дозволяє негайно і точно визначати місце розташування ворога на мапі з моменту першого завдання артилерійського, ракетного (з відстані до 18 км) чи мінометного (до 24 км) удару по території, безпека якої перебуває під контролем системи. AN/TPQ-36 здатна відстежувати до десяти джерел ворожого вогню, визначати мету ворожого вогню та попереджати про час до поразки ворожою артилерією цієї мети. Систему також можна використовувати для наведення і коригування вогню дружньої артилерії.
Радарні системи AN/TPQ-36 прибудуть в Україну в листопаді ц. р. Тоді ж американські військові розпочнуть тренування вояків ЗСУ. Пентаґон має намір вишколити шість українських батальйонів — п’ять звичайних та один — військ спеціального призначення. Зараз американські військові інструктори тренують українських національних гвардійців.
Й аби якось підсолодити пілюльку з безкорисними радарними системами, уряд США передав Україні три радіопередавачі для здійснення теле- та радіомовлення на окупованих бойовиками районах Донбасу. Це — перше з серії поставок обладнання, яке допоможе покращити українські технічні можливості для мовлення на сході України. Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні, зазначив, що ці передавачі мають забезпечити мешканцям Донбасу «доступ до точних, високоякісних новин та інформації». На його думку, передавачі повинні мати важливе значення у відповіді української влади на інформаційну війну Кремля, яку РФ здійснює на сході України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply