Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Губернатор заборонив шаріат

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Губернатор заборонив шаріат

Сем Браунбек (на фото), губернатор Канзасу, підписав законопроект, який забороняє урядовим відомствам і судам штату ухвалювати рішення на основі будь-яких зарубіжних законодавчих кодексів. Цей закон повинен, у першу чергу, запобігти застосуванню в судах норм шаріату, хоча в самому документі про них окремо не згадано. У законі вказується, що рішення судів і урядових відомств штату не можуть ґрунтуватися на іноземних законодавчих нормах, якщо ті не ґарантують сторонам тих же прав, що й конституції штату та США.

Закон набуде чинності 1 липня. Офіс губернатора повідомив сенат штату про підписання цього законопроекту 25 травня. Документ п. Браунбек завізував іще 21 травня. Раніше законопроект був схвалений обома палатами законодавчого зібрання штату. Прихильники закону наголошують, що в документі в жодному разі не йдеться про дискримінацію будь-якої релігії. Тим не менш, представники мусульманських громад переконували губернатора накласти вето на законопроект і тепер, можливо, звернуться до суду.

Про випадки, коли суддя в Канзасі ухвалив рішення, керуючись законами шаріату, нічого не відомо. Однак подіб­ні документи вже було ухвалено в Аризоні, Луїзіані та Теннессі. Схожі законопроекти розглядаються ще в низці штатів. В Оклагомі норма, що забороняє судам керуватися шаріатом, була прийнята на референдумі 2010 року (про шаріат там, на відміну від закону, прийнятого в Канзасі, особливо згадувалося). Однак федеральний суддя й апеляційний суд заблокували цей закон, уважаючи його за дискримінаційний.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply