Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

ГПУ просить США видати Петра Мельника

Автор:

|

Жовтень 10, 2013

|

Рубрика:

ГПУ просить США видати Петра Мельника

На прохання Генеральної прокуратури України (ГПУ) американська поліція допитає родичів Петра Мельника в Каліфорнії. Сліди втікача-ректора Податкової академії, затриманого під час отримання двох хабарів за вступ абітурієнтів, знайшли в США. Він переховується в містечку Сан-Маркосі, неподалік якого живе старша донька Мельника Олена й колишня дружина Алла.

«Генпрокуратура вже спрямувала до Штатів два міжнародно-правових запити в справі Мельника, — розповіла Лілія Фролова, заступник генерального прокурора України. — Спершу ми попросили надати інформацію, як екс-ректор потрапив на територію США, із яким паспортом в’їхав тощо. Крім того, просимо провести допит родичів Мельника, які давно вже стали громадянами США. Зазвичай для цього українські слідчі складають перелік запитань для американської поліції. Потім вона надішле нам їхні відповіді».
У другому дорученні українська прокуратура просить видати п. Мельника на умовах взаємності. Тобто, якщо навіть між двома країнами немає домовленості про екстрадицію, держава, де виявлено злочинця, може видати його на батьківщину, щоби він постав там перед судом. «Ми не можемо встановлювати терміну надання відповідей для американської сторони або іншої країни в такій ситуації. Вони отримали запити, а нам залишається тільки чекати», — повідомили в прес-службі ГПУ.
Петро Мельник фактично є невразливим, вважає Геннадій Москаль, екс-заступник міністра внутрішніх справ України. «Якщо він в’їхав туди легально, а я гадаю, що це так і є, то його не вишлють із країни, скільки б Україна не просила, — переконаний народний депутат. — Для Мельника головне — не потрапити в поле зору міґраційної служби та поліції, навіть дороги не переходити на червоне світло. І тоді він там доживе до старості».
Як писав «Міст», 27 липня ц. р. міліція затримала колишнього керівника Податкової академії, екс-депутата Верховної Ради від Партії реґіонів Петра Мельника за підозрою в отриманні 120 тис. грн хабара. 7 серпня працівники міліції надягли електронний пристрій стеження на п. Мельника, поміщеного за рішенням суду під домашній арешт, проте пізніше той позбувся браслета й утік. 14 серпня Міністерство внутрішніх справ України оголосило Мельника в міжнародний розшук. ГПУ підтвердила, що його знайшли в США й зараз намагаються домовитися про видачу Україні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply