Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Геловін відзначили парадом

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Геловін відзначили парадом

Сотні тисяч перебраних людей узяли участь у най­масовішому й найбільш вражаючому за всю історію Нью-Йорка параді, що проходив із нагоди Геловіна. Організатори ходи влаштували «дикий креатив» за участі 53 оркестрів і музичних колективів, а також гігантської повітряної кулі, що символізувала «око всевидюче». У нічному небі ширяли гігантські ляльки-маріонетки у вигляді скелетів і привидів — неодмінного атрибута цього свята.

Геловін — стародавнє кельтське свято, що є також передоднем Дня всіх святих, — відзначається в ніч із 31 жовтня на 1 листопада в основному у США та Канаді, а впродовж десяти останніх років воно здобуло популярність також у Росії та Європі. Один з основних атрибутів Геловіна — так званий Світильник Джека у вигляді голови з гарбуза з вирізаними ротом і очима та з палаючою свічкою всередині, який, згідно з повір’ями, відлякує темні сили. У цю ніч зазвичай одягають костюми нечисті чи, навпаки, світлих сил і влаштовують маскаради.

За масштабами відзначення Геловіна в Нью-Йорку можна порівняти хіба що з Новим роком на Таймс-сквер, а за спец­ефектами воно не порівнянне ні з чим.

За оцінкою Національної федерації рітейлерів, американці на цьогорічний Геловін витратили близько 7 млрд USD, проти 5,8 млрд USD торік. Традиція костюмованих гулянь щораз більше вражає розкішшю й вишуканістю масок і костюмів. Цьогоріч середній дорослий американець виклав із власної кишені на своє вбрання для Геловіна 72 USD, проти 66 USD торік і 42 USD — 2005-го.

Натомість жителі трьох міст у штаті Массачусетс були змушені перенести святкування Геловіна через наслідки снігопадів. Так, сіті-менеджер Вустера закликав городян відкласти традиційне ходіння по домівках із метою випрошування солодощів (trick-or-treating) до 1 листопада, доки вулиці не буде очищено від снігу та повалених дерев.

В адміністрації міста наголосили, що їх особ­ливо турбує безпека дітей, які будуть змушені «маневрувати» серед заметів і дерев у темряві. Крім того, додаткову небезпеку для пішоходів створювали автомобілі, вимушені змінювати маршрути через негоду.

Сіті-менеджер Вустера також звернувся до жителів міста з проханням не виходити з дому без ліхтарика в темну пору доби. Річ у тому, що не на всіх вулицях відновлено освітлення після снігової заметілі.

Адміністрація міст Оберн і Лестер також попросила своїх жителів відкласти trick-or-treating, причому в Оберні відзначення Геловіна перенесли на 4 листопада. Дати святкування в Лестері ще не названо.

Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply