Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Гастролі Трампа в Гельсінкі

Автор:

|

Липень 19, 2018

|

Рубрика:

Гастролі Трампа в Гельсінкі

Сенатор-республіканець Джон Мак-Кейн заявив, що «прес-конференція в Гельсінкі була одним із найганебніших виступів американського президента в усій історії».

«Був надзвичайно переконливим»
Після перемовин у столиці Фінляндії зі своїм російським колегою за посадою Путіним, які тривали понад чотири години 16 липня, Дональд Трамп заявив: «Наші відносини ніколи не були гіршими, ніж ті, що зараз. Але це змінилося приблизно чотири години тому, й я в це справді вірю. Це лише початок тривалого процесу відновлення двосторонніх відносин. Ми бажаємо дружби, співпраці та миру».
Путін також запевнив, що «побачив спільне бажання покращити стосунки», назвав зустріч «першим кроком на цьому шляху» та зазначив: «Час розморожувати російсько-американські зв’язки. Ми добре побалакали з президентом Трампом, стали краще розуміти один одного, й я вдячний Дональду за це».
Зокрема, він, звісно, вдячний Трампу за заяву останнього: «Я безпосередньо порушив з президентом Путіним питання російського втручання в наші вибори. Значна частина часу обговорення пішла саме на це. І президент Путін може дуже добре відповісти і дуже рішуче, бо він глибоко переконаний щодо цього. У мене є велика довіра до моїх представників розвідки, але скажу, що президент Путін був надзвичайно переконливим і сильним у своєму запереченні сьогодні. Президент Путін каже, що це не Росія. Не бачу причин, чому це повинна бути вона».

«Втратив можливість»
Сенатор-республіканець Ліндсі Ґрем відреагував на це миттєво: «Дональд Трамп втратив можливість притягнути Російську Федерацію (РФ) до відповідальності за втручання в президентські вибори 2016 року та застерегти від втручання в майбутньому. Така відповідь президента Трампа РФ сприйматиме як слабкість та створить ще більше проблем».
Пол Раян, спікер Палати представників Конґресу, нагадав: «Немає жодних сумнівів, що РФ втручалася в наші вибори і продовжує свої спроби підірвати демократію тут і в усьому світі. Це висновки не лише американських спецслужб, але і розвідувального комітету Палати представників. Завдання Вашинґтону — притягнути РФ до відповідальності і покласти край її мерзенним нападкам на демократію».
А Чак Шумер, лідер демократичної меншості в Сенаті, не лише назвав виступ Трампа в Гельсінкі ганебним, а й констатував: «Президент сам поставив себе над нашою країною. Ще ніколи в історії США глава держави не захищав супротивника таким чином, як це зробив Трамп щодо Путіна. Те, що глава Білого дому у питанні про втручання на виборах виступив на боці Путіна є бездумним і небезпечним кроком».

«Зганьбив Америку»
Своєю чергою, сенатор-демократ Елізабет Воррен заявила: «Трамп вкотре використав міжнародну арену, щоб зганьбити Америку, підірвати віру в наші інститути, послабити наші альянси. РФ втрутилася в наші вибори й атакувала нашу демократію. Путіна потрібно притягнути до відповідальності, а не нагороджувати. Ганьба».
Сенатор-республіканець Джон Мак-Кейн констатував: «Прес-конференція у Гельсінкі була одним із найганебніших виступів американського президента в історії. Збитки, завдані наївністю президента, егоїзмом, помилковою еквівалентністю та симпатією до автократів, важко полічити. Але ясно, що саміт у Гельсінкі був трагічною помилкою. Дональд Трамп на посаді президента США не просто не здатен, але й не має бажання протистояти лідеру Кремля. Здавалося, що Трамп і Путін розмовляли за одним і тим же сценарієм, що президент США зробив свідомий вибір, щоб захистити тирана від справедливих запитань вільної преси та надати Путіну незаперечну платформу для просування пропаганди і брехні по світу. Прес-конференція була жалюгідним розгромом. Жоден з попередніх президентів ніколи не принижував себе більш зневажено перед тираном. Президент Трамп не лише не зміг говорити правду про опонента, але виступаючи від імені Америки перед світом, наш президент не зміг захистити все, що робить нас такими, якими ми є».

«Як макаронина»
А от Арнольд Шварценеґґер, голлівудська зірка та колишній губернатор Каліфорнії, констатував, що президент зрадив свою країну. «Президент Трамп, я тільки-но подивився вашу прес-конференцію з Путіним, і це виглядало ганебно. Ви стояли там як маленька розкисла макаронина», — заявив він у своєму відеозверненні.
Відтак Джон Бреннан, колишній директор ЦРУ, резюмував: «Виступ Дональда Трампа на прес-конференції в Гельсінкі виходить за межі поняття особливо важких злочинів і вчинків. Це не що інше, як зрада. Мало того, що коментарі Трампа імбецильні, він повністю в кишені Путіна. Патріоти-республіканці, ви де?».

Путін проговорився
Неґативно відреагували співвітчизники Дональда Трампа й на ту обставину, що його позицію щодо Криму висловлював у Гельсінкі не він — за нього це зробив… Путін, котрий заявив: «Позиція президента Трампа по Криму відома. Він її дотримується. Він каже про незаконність приєднання Криму до РФ. У нас інша точка зору. Вважаємо, що ми провели референдум у повній відповідності до міжнародного права. Для нас, для РФ, це питання закрите».
Стівен Пайфер, колишній посол США в Україні, зауважив із цього приводу: «Я більше 30 років спостерігав американсько-радянські/російські прес-конференції президентів, інколи особисто. Втім, ніколи не бачив нічого настільки поганого та неприємного, як виступ Трампа. То це Путін, а не Трамп заявляє, що Трамп дотримується позиції про незаконність анексії Криму Росією!» До слова, володар Кремля тут проговорився. Він заявив: «ми провели референдум у Криму», хоча раніше від цього відхрещувався.

«Ядерна проблема»
Трамп промовчав і тоді, коли Путін заявив: «Ми говорили по Україні, там є деякі нові ідеї щодо способів врегулювання кризи на південному сході країни, домовилися опрацювати це поки що на експертному рівні. Це може стати елементом руху вперед. На мій погляд, це також позитивний елемент руху вперед, так я скажу дуже акуратно».
Хіба своєю мовчанкою у відповідь на цю тираду Путіна Трамп не дав привід для припущення, що він змовився з аґресором за спиною у його жертви? Не виключено, втім, що Трамп пояснив причину поступливості щодо Путіна в інтерв’ю телеканалу Fox News, в якому американський президент нагадав, що під контролем РФ і США залишається 90 % усієї ядерної зброї світу і запевнив: «Для мене найважливішим питанням є ядерна проблема. Знаю, що президент Обама вважав нашою головною проблемою глобальне потепління, але я б сказав, що наша головна проблема — ядерне потепління».

«Він кричав би…»
Утім, Володимир Огризко, колишній міністр закордонних справ України, прокоментував сказане Путіним заспокійливо: «Якби були якісь кардинальні домовленості, то він би першим кричав про це, а так — загальна фраза про те, що вони запрошують, щоб США долучалися більше».
Із цим погодився й Микола Капітоненко, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень, котрий наголосив, що «конкретики за підсумками зустрічі не пролунало, а якби були конкретні домовленості — про них би згадали». Й російський опозиційний журналіст Євген Кисельов зауважив: «Прес-конференція була напрочуд порожньою. Це, на мій погляд, є ознакою того, що жодних істотних проривів не відбулося».
Микола Бєлєсков, заступник директора Інституту світової політики, вважає: «Треба закрити питання про те, чи «здасть» президент США Україну. Дональд Трамп цілком індиферентний щодо України, він навіть не згадав її в своєму виступі. Але не треба плутати його індиферентність до України з бажанням здати Україну. Паніка з цього приводу безпідставна. Трамп зацікавлений у нормалізації відносин із РФ, але таким чином, аби просувати свій порядок денний».

Без міжнародної підтримки?
Так чи інакше, а Петро Порошенко, котрий спершу запевняв в ефірі програми «Свобода слова» на київському телеканалі ICTV, що «президент Трамп не здав жодної позиції по Україні», уже невдовзі дав привід для зовсім іншого висновку, бо заявив: «Ми готові і будемо захищати нашу землю навіть якщо ми залишимося самі, без міжнародної підтримки. Для цього навіть у дуже важких умовах життя людей, я це знаю, ми продовжуємо розбудовувати армію, і пріоритетом залишаються Збройні сили України».

Ігор Голод

До слова
Російська «Фабрика тролів» перед виборами до Конґресу запустила новий сайт USAReally, розрахований на американську аудиторію. Більшість експертів упевнені, що, хоча левова частина маніпуляцій перед виборами має суто американські джерела, немає жодних сумнівів у тому, що РФ веде велику роботу у цій сфері. «Сайт запустила у травні Федеральна агенція новин, що входить до медіаімперії, яку, імовірно, керує Євген Пригожин, людина Путіна. «USAReally виглядає на диво дилетантським — одразу впадає до очей незграбність дизайну, граматичні помилки, посилання на російські соціальні мережі. Мета сайту, якщо судити по тому, що написано — надавати американцям «об’єктивну та незалежну» інформацію. У матеріалах сайту представлені теми, які справді є для американців цікавими, наприклад, щодо прав на носіння зброї, чи імміґрантів», — підкреслює інформаційна агенція Associated Press. Зараз практично не працює. AP вважає, що «тролі» чекають вересня, коли ситуація стане зрозумілішою за підсумками завершених партійних праймеріз. Але не виключено, що сайт запрацює ближче до початку президентських виборів 2020 року, які мають значно більше значення для зовнішньої політики США.

Гоп-ля
У той час, як Трамп запобігав перед Путіним, Міністерство юстиції США висунуло звинувачення на адресу Марії Бутіної, громадянки РФ, у зв’язку з підозрами в шпигунстві. Про це йдеться в рішенні суду округу Колумбія. Зазначається, що 29-річна обвинувачена утримається під вартою. За версією слідства, вона з 2015 року і, можливо, раніше займалася конспіративною діяльністю в окрузі Колумбія і в інших місцях на користь урядів інших держав, насамперед РФ. В обвинувальному висновку йдеться, що з 2015-го і щонайменше до лютого 2017 року Бутіна працювала за розпорядженням члена російського уряду, котрий раніше був депутатом, а тепер займає високу посаду в Центробанку. За інформацією американського відомства, цей чоловік перебуває під санкціями Міністерства фінансів США. Також, за версією суду, Бутіна використовувала особисті стосунки з громадянином США, котрий має вплив на американську політику.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply