Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Гакери зупинили найбільший трубогін США

Автор:

|

Травень 13, 2021

|

Рубрика:

Гакери зупинили найбільший трубогін США
Трубогін Colonial Pipeline

Гакери атакували американську компанію Colonial Pipeline, яка управляє найбільшим у країні бензинопроводом. 7 травня у компанії дізналися, що стали жертвою кібератаки. Пізніше визначили, що інцидент пов’язаний із програмою-здирником. У відповідь на це превентивно перевели деякі системи в офлайн-режим, щоб обмежити загрозу. Атака тимчасово призупинила всі операції, пов’язані з трубогоном, і вплинула на деякі інформаційні системи. Colonial Pipeline постачає близько 45 % всього палива на східному узбережжі США.
Довелося найняти компанію з кібербезпеки для розслідування характеру та масштабів атаки, а також повідомити про неї в правоохоронні органи та федеральні відомства. У Colonial Pipeline запевнили, що наполегливо працюють над вирішенням цього питання та мінімізації проблем для клієнтів. Своєю чергою, фахівці попередили, що тривала зупинка трубогону може призвести до дефіциту палива та стрибка цін на бензин, також можуть виникнути проблеми зі заправкою літаків у великих летовищах.
Тож американський уряд оголосив надзвичайний стан. Джо Байден може задіяти низку надзвичайних повноважень, щоб гарантувати, що паливо, транспортуванням якого займається Colonial Pipeline, продовжить надходити у великі міста й аеропорти на східному узбережжі США попри зупинку трубогону.
Зокрема, влада має право відмовитися від безлічі вимог, що регулюють склад бензину, і навіть наказати використовувати американські кораблі для перевезення палива й інших вантажів між американськими портами. Також збільшили кількість часу, яке водії-перевізники можуть проводити за кермом при транспортуванні палива. Здебільшого, водії можуть бути за кермом не більше 11 годин уподовж 14-годинного робочого дня.
Colonial Pipeline стала жертвою вірусу-шифрувальника DarkSide. Ця група працює за схемою «вимагач-як послуга» (RaaS), рекламуючи свій вірус у даркнеті. Його використовують для атак переважно на великі корпоративні мережі. Він шифрує дані, а потім вимагає у постраждалих компаній викуп. Якщо жертви відмовляються платити, учасники DarkSide публікують викрадені у них дані на своєму сайті в даркнеті. За інформацією американських засобів масової інформації, DarkSide базується з Росії, але гакери, що входять до неї, не здійснюють атаки в російськомовних країнах. Російська влада звинувачення в цій кібератаці відкидає.
Відтак світові ціни на нафту еталонних марок почали цей робочий тиждень із помірного зростання. Про це свідчать дані торгів 10 травня. Так, липневі ф’ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures зросли на 0,57 USD (0,83%) — до 68,85 USD за барель. За підсумками торгів 7 травня ці контракти здорожчали на 0,19 USD (0,3%) — до 68,28 USD за барель. Вартість ф’ючерса на WTI на червень на електронній сесії на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) піднялася на 0,49 USD (0,76 %) — до 65,39 USD за барель. У п’ятницю вартість цих контрактів збільшилася на 0,19 USD (0,3 %) — до 64,9 USD за барель. Зараз спред між актуальними контрактами на марки Brent і WTI становить 3,46 USD на користь Brent.
Як повідомляв «Міст», російські гакери знову атакують підприємства США.

Ольга Дем’янчук, «Кореспондент»

До слова
Крейсер USS Monterey Військово-морських сил США 6 травня затримав в Аравійському морі корабель без розпізнавальних знаків, на облавку якого виявили російські протитанкові ракети, а також китайські штурмові гвинтівки, кулемети та гранатомети. Після допиту екіпаж корабля, який прямував до Ємену для підтримки повстанців-хуситів у цій країні, відпустили. Кібертака на Colonial Pipeline може бути відповіддю на ці дії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply