Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

ФБР провело обшуки у соратника Путіна

Автор:

|

Вересень 10, 2022

|

Рубрика:

ФБР провело обшуки у соратника Путіна
Вексельберг і Путін

Аґенти Федерального бюро розслідувань (ФБР) та Міністерства внутрішньої безпеки США провели обшуки у двох будинках у Нью-Йорку, які пов’язують із російським бізнесменом Віктором Вексельберґом. Його називають одним із «гаманців» Путіна.
Їх бачили біля квартири в багатоповерховому будинку на Парк-авеню на Мангеттені та біля маєтку в Саутгемптоні (штат Нью-Йорк). З будинку на Парк-авеню винесли п’ять пуделок і два сейфи. Біля будівлі стояли кілька машин оперативників та чергували співробітники поліції. Позаяк будівля є приватною власністю, вхід до неї заборонений.
Правоохоронці відмовилися повідомляти якісь подробиці. «Ми не можемо коментувати», — сказав один із поліціянтів. За інформацією NBC, обшуки відбулися також у будинку у Фішер-Айленді в Маямі, який, як вважає влада, також пов’язаний з Вексельберґом. Джерела телеканалу стверджують, що мільярдеру не висунули жодних звинувачень, а дії правоохоронців спричинені санкціями.
У березні 2022 року Вексельберґ потрапив під нові санкції США, запроваджені через війну РФ в Україні. Раніше обмежувальні заходи проти бізнесмена та його групи компаній «Ренова» Вашинґтон запроваджував 2018-го. Тоді його ненадовго затримували та допитували аґенти ФБР. Forbes оцінює статки Вексельберґа в 5,5 USD. Російський олігарх єврейського походження є уродженцем українського міста Дрогобич, що на Львівщині.
Відтак Сергій Рябков, заступник міністра закордонних справ РФ, заявив, що Москва може визнати Сполучені Штати стороною війни в Україні. За його словами, від переходу США на бік війни в Україні «відокремлює найтонша межа». «На жаль, ми змушені відзначити з тривогою, що ступінь залучення американської сторони до цієї ситуації, і ступінь занурення Вашинґтону, у т. ч. матеріальну підтримку озброєння київського режиму, продовжує зростати. Ця тенденція небезпечна, ми не раз попереджали США про наслідки, які можуть настати, коли США здійснюють це накачування і, залучаючись до інших форм прямої підтримки Києва, по суті, ставлять себе в становище, близьке до того, що можна назвати стороною конфлікту», — заявив дипломат.
Тож коли РФ попросила 56 віз для своїх «дипломатів» для поїздки до Нью-Йорку на сесію Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй і зустріч світових лідерів, то не отримала жодної.
Як повідомляв «Міст», ФБР обшукало маєток Трампа.

Ігор Бережанський, ТСН

About Author

Meest-Online