Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

ФБР безпорадна перед гакерами

Автор:

|

Квітень 05, 2012

|

Рубрика:

ФБР безпорадна перед гакерами

Шон Генрі, керівник відділення ком­п’ютерної без­пеки ФБР, дав сумну оцінку спробам влади США протистояти гакерам, що викрадають дані з корпоративних мереж. «Ми не перемагаємо», — заявив голова кібер-поліції, який готується залишити відомство, прослуживши в ньому понад 20 років. Він зазначив, що боротися з гакерами неможливо, оскільки комп’ютерні злочинці — надто талановиті, а засоби захисту — надто слабкі, аби зупинити зловмисників.

Тим часом Конґрес розглядає два конкуруючих законопроекти, розроблені для того, щоб організувати безпеку комп’ютерних мереж таких життєво важливих об’єктів інфраструктури, як електростанції й атомні реактори. Проте експерти з комп’ютерної безпеки не згодні з необхідністю нововведень, а представники бізнесу стверджують, що нові правила, котрі містить один із законопроектів, не поліпшать захисту комп’ютерних мереж.

Пан Генрі надалі має намір займатися ком­п’ютерною безпекою в приватній фірмі, назву якої відмовився вказати. Він наголосив, що компаніям потрібно кардинально змінити методи використання комп’ютерних мереж, щоби запобігти завдаванню шкоди національній безпеці й економіці. За його словами, багато компаній — від великих міжнародних до невеликих стартапів — не усвідомлюють узятих на себе ризиків або збитків, яких вони зазнають, але про які ще не знають, унаслідок застосування вразливих комп’ютерних мереж. «Я не бачу іншого виходу із ситуації, окрім змін у технологіях або змін у поведінці, тому що це — нестійкі за визначенням моделі. Нестійкість полягає в тому, що ви ніколи не візьмете гору, ніколи не убезпечите себе й ніколи не зможете обґрунтовано очікувати недоторканності або безпеки приватної інформації», — заявив головний кібер-поліцейський.

Водночас, Джеймс Льюїс, старший науковий працівник із питань кібербезпеки в Центрі стратеґічних і міжнародних досліджень, дотримується не настільки песимістичної точки зору: «Я насправді — оптимістичніший. Гадаю, що ми програли лише початок битви. Це — свого роду умисне бажання описати, наскільки погано йдуть справи як в уряді, так і, звісно, у приватному секторі».

Нагадаємо, що недавно в мангеттенському федеральному суді одночасно було ухвалено вироки 23-річному росіянину Миколі Гаріфуліну та 28-річному білорусу Дмитру Насковцю, що стали останніми засудженими в справі «російських гакерів», котрі викрали мільйони доларів.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply