Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Єпископи звинуватили віце-президента у брехні

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Єпископи звинуватили віце-президента у брехні

Конференція католицького єпископату США прокоментувала висловлювання демократа Джо Байдена, зроблені ним під час дебатів із республіканським кандидатом Полом Раяном. Єпископи вважають, що п. Байден збрехав, кажучи, що уряд не змушує конфесійні інститути оплачувати «контроль народжуваності».

За словами священнослужителів, реальна ситуація з «контролем народжуваності» виглядає зовсім інакше. Церковні установи повинні в межах медичного забезпечення оплачувати своїм працівникам контрацептивні засоби, навіть якщо це суперечить їхнім поглядам і вірі.
Нагадаємо, що в травні ц. р. понад 40 найвпливовіших католицьких структур США, у числі яких — найбільші єпархії й університети, подали до суду позови на міністерство охорони здоров’я та соціальних служб США, а також на адміністрацію президента.
На думку католицьких лідерів країни, судовий розгляд стане останньою можливістю впливу на уряд США, яке на порушення принципів релігійної свободи змушує католиків, усупереч їхньому сумлінню, оплачувати зі своїх податків засоби стерилізації та контрацепції, що не сумісне з їхнім віросповіданням.
Раніше Конференція католицьких єпископів США заявляла, що п. Обама та пов’язані з ним медіа обдурюють суспільство, пропагуючи контрацептиви як профілактичний засіб, який «зробить жінок щасливими». Зокрема, кардинал Даніель Ді Нардо наводив статистичні дані, згідно з якими, більшість жінок, котрі приходять у клініки зробити аборт, завагітніли, незважаючи на те, що користувалися протизаплідними засобами. Крім того, за словами кардинала, підтримана адміністрацією президента кампанія з профілактики венеричних захворювань за допомогою контрацептивів також є ошуканством, оскільки вони не захищають від ВІЛ-інфекції та сприяють розвитку раку грудей у жінок, бо виготовляються на гормональній основі.
У березні ц. р. глави Української греко-католицької церкви (УГКЦ) і Римо-католицької церкви (РКЦ) звернулися до Верховної Ради зі закликом заборонити в Україні аборти. Як повідомив під час зустрічі з молоддю в Донецьку Святослав Шевчук, предстоятель УГКЦ, таке звернення зумовлене тим, що в Україні в середньому в рік внаслідок абортів гине 2 млн ненароджених дітей. У відповідь низка громадських жіночих організацій України, серед яких – правозахисні, соціальні й інші центри, звернулася з відкритим листом до очільників УГКЦ і РКЦ в Україні архієпископа Святослава Шевчука й архієпископа митрополита Львівського Мечислава Мокшицького, у якому вони «висловили своє негативне ставлення та категоричну незгоду» зі закликом католиків до Верховної Ради щодо законодавчої заборони абортів в Україні. У вересні 2009-го начальник відділу акушерсько-гінекологічної допомоги Міністерства охорони здоров’я України Валентина Коломейчук повідомила, що через низьку обізнаність щодо методів контрацепції більш ніж 40 % українських жінок репродуктивного віку хоч раз у житті робила аборт.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply