Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Екс-губернатора засудили

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

Екс-губернатора засудили

Рода Благоєвича, екс-губернатора штату Іллінойс, засуджено до тюремного ув’язнення за звинуваченнями в корупції. Терміном покарання суддя Джеймс Зейгел призначив 14 років тюремного ув’язнення. Обвинувачення просило для екс-губернатора від 15 до 20 років в’язниці. Раніше суд визнав винним пана Благоєвича за 18 звинуваченнями, пов’язаними з корупцією та рекетом. На посаді губернатора Род Благоєвич брав участь у змові з метою продажу місця в сенаті США, яке до обрання президентом займав Барак Обама.

У січні 2009 року панові Благоєвичу було оголошено імпічмент, й екс-губернатор перебував під арештом. До ухвалення вироку він жив на волі під підпискою про невиїзд.

Справу розглядав суд у Чикаґо. Род Благоєвич заявив, що визнає провину, і перед зачитанням вироку попросив присяжних про поблажливість. В останньому слові екс-губернатор підтвердив, що цілком відповідає за свої дії на посаді голови штату. Після ухвалення вердикту колишній високопосадовець заявив журналістам, що шкодує як про свою провину, так і те, що суд визнав його винним за всіма пунктами й прийняв усі докази обвинувачення.

«Я не хотів порушувати закону. Присяжні вирішили, що я винен, і я погодився, визнав це. Мені справді дуже шкода. Але я не звинувачую нікого, крім себе самого, за ті божевільні вчинки, які я скоїв чи думав, що можу скоїти. Я нікого не звинувачую», — заявив пан Благоєвич тремтячим голосом по закінченні судового засідання. Перед журналістами він постав у пригніченому стані, із почервонілими очима, і говорив дуже тихо.

Водночас, екс-губер­натор зазначив, що суддя, визначивши міру покарання, зробив помилку. За твердженням самого засудженого, він, перебуваючи на губернаторській посаді, «не уявляв, що деякі дії можуть бути незаконними». Разом із тим, екс-чиновник визнав, що це не звільняє його від відповідальності: «Як губернатор, я мав це знати».

«Моє життя зруйноване, моя політична кар’єра завершена, я не зможу більше бути адвокатом. Не можу більше дозволити собі жити в тому ж будинку, що й раніше, ми спробуємо його продати», — написав у заяві Род Благоєвич, батько двох дітей. Дружина пана Благоєвича Петті під час останнього засідання плакала в залі суду.

Колишнього голову реґіону також позбавили можливості займатися адвокатською діяльністю, яка давала йому засоби для існування після імпічменту. Засуджений попросив вибачення за свої вчинки в мешканців штату, судді, представників обвинувачення й своєї сім’ї. На початку процесу обвинувачення просило для Рода Благоєвича 30 років позбавлення волі, проте потім «планку» було знижено до 15—20 років. Суд визначив термін покарання 14 років завдяки арґументам захисту, що пан Благоєвич є «чудовим сім’янином, батьком» і «людиною, яка починала кар’єру з нуля». Також на вирок вплинув і лист доньки Рода Благоєвича Емі, у якому вона писала, що боїться залишитися без батька. Захист же просив скоротити термін покарання до 3,5—4 років.

Род Благоєвич — не єдиний засуджений губернатор Іллінойсу. З останніх дев’яти голів реґіону четверо були визнані винними в скоєнні злочинів. Попередник пана Благоєвича — екс-губернатор Джордж Раян — наразі відбуває ув’язнення терміном 6,5 року за корупцію.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply