Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Джозеф Байден назвав володаря Кремля вбивцею

Автор:

|

Березень 25, 2021

|

Рубрика:

Джозеф Байден назвав володаря Кремля вбивцею
Джо Байден

Розвідувальне співтовариство в США виявило спроби втручання Російської Федерації (РФ) у вибори 2020 року, і минулого тижня опублікувало відповідний звіт. Також виявили спроби втручання в американські вибори Ірану. Москва та Тегеран, за даними розвідки, поширювали дезінформацію, намагаючись вплинути на результати виборів. Кого саме з кандидатів намагалися дискредитувати спецслужби РФ і Ірану, розвідники не повідомили.

Чужими руками
Джозеф Байден заявив, що Кремль заплатить за втручання в американські вибори 2020 року. За його словами, в ході телефонної розмови президент США попередив президента РФ про наслідки втручання. «Ми довго розмовляли… я знаю його відносно добре. І розмова почалася з того, що я сказав: «Я знаю вас, і ви знаєте мене. Якщо я встановлю, що це сталося, будьте готові», — поділився президент і наголосив, що не має наміру згортати співпрацю з Путіним у тих сферах, де «спільна робота в наших спільних інтересах».
Водночас у звіті Офісу директора національної розвідки США сказано, що Путін особисто наглядав за діями українського депутата Андрія Деркача, котрого згодом Вашинґтон звинуватили у втручанні в вибори-2020 і визнали російським аґентом. «Деркач пов’язаний із російськими посадовцями і з російськими спецслужбами», — йдеться в документі.
Оливи до вогню долив і Олександр Дубінський, депутат Верховної Ради України (ВРУ), котрий заявив, що до фабрикування Андрієм Деркачем так званих плівок Порошенка-Байдена причетний Офіс президента України (ОПУ). «Саме звідти від мене вимагали участі в створенні слідчої комісії ВРУ за темою «плівок Порошенка-Байдена». І саме звідти від мене вимагав участі в пресконференції, на якій Деркач оприлюднив ці плівки. Так от, спеціально для аферистів і шахраїв із вул. Банкової (на ній розміщений ОПУ. — Ред.)нагадую, що я тоді від участі в цій афері відмовився. І тоді створювати слідчу комісію довелося особисто Давиду Арахамії, голові фракції «Слуга народу» (СН) у парламенті», — запевнив вигнанець із СН.
Своєю чергою, Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, назвав заяву США про втручання РФ у вибори президента 2020 року кінцем міфу про «втручання України у вибори». «Розвідувальне співтовариство США не знайшло жодних ознак причетності українського уряду до підривних заходів проти США. Втручання здійснювала Москва, яка також прагнула зменшити підтримку України з боку США. Чергове гучне фіаско Кремля», — зазначив він.

Батіг санкцій
На підставі доповіді американської розвідки запровадять санкції. «Міністр фінансів за погодженням із державним секретарем, генеральним прокурором і міністром внутрішньої безпеки введе відповідні санкції за дії, які були визначені як іноземне втручання у вибори в США», — заявили в Управлінні директора національної розвідки США. А Джен Псакі, прессекретар Білого дому, уточнила, що обмеження запровадять, як тільки завершиться розслідування.
Крім цього, Сполучені Штати внесли РФ до переліку країн, з якими повністю заборонено торгувати зброєю. Рішення набуло чинності 18 березня. «Політика Сполучених Штатів полягає у відмові у видачі ліцензій або інших дозволів на експорт оборонних виробів та оборонних послуг, призначених для РФ», — заявили в Державному департаменті. Виняток зробили для операцій у рамках співпраці держав у сфері космосу і до 1 вересня — в сфері комерційних космічних запусків.
Своєю чергою, в Міністерстві торгівлі США повідомили про розширення експортних обмежень щодо РФ через Олексія Навального. «Бюро промисловості та безпеки розширить експортні обмеження щодо Росії відповідно до висновків держсекретаря США від 2 березня ц. р. про те, що влада РФ використовувала хімічну або біологічну зброю проти своїх власних громадян», — йдеться в заяві відомства. Тепер під час розгляду заявок на експортні ліцензії для предметів, що перебувають під контролем із міркувань національної безпеки, діятиме «презумпція відмови».

Брехуни та підбрехач
На це першим відреагувало Посольства РФ у Сполучених Штатах. Там заявили, що інформація американських розвідників про втручання Росії в президентські вибори-2020 у США не відповідає дійсності і не підтверджена жодними фактами. «Підготовлений розвідувальною спільнотою США документ є черговим набором безпідставних звинувачень на адресу нашої країни у втручанні в американські внутрішньополітичні процеси, — запевнили російські дипломати. — А Вашинґтон продовжує практику «мегафону дипломатії», головна мета якого — підтримувати неґативний фон навколо Росії». Також у дипломатичному представництві зазначили, що Сполучені Штати покладають відповідальність за те, що відбувається всередині країни, на «зовнішніх гравців». «Такий настрій адміністрації навряд чи відповідає пропонованому нами рівноправному та взаємоввічливому експертному діалогу для пошуку вирішень найбільш актуальних питань. Дії Вашинґтона не сприяють нормалізації двосторонніх відносин», — резюмували автори заяви.
Свою чергою, Дмитро Пєсков, прессекретар президента РФ, запевнив, що заяви американської розвідки про втручання РФ у президентські вибори-2020 у США є безпідставними і бездоказовими. «Цю доповідь ми вважаємо неправильною, — повідомив він. — Вона абсолютно безпідставна і бездоказова». За словами спікера, РФ не має стосунку до жодних кампаній проти кандидатів на посаду президента США і не втручалася в американські вибори. «Росія не втручалася в попередні вибори і не втручалася в згадані в цій доповіді вибори 2020 року, — наполягав п. Пєсков. — Росія не має жодного стосунку до якихось кампаній проти будь-кого з кандидатів». Він додав, що шкодує про те, що бездоказові твердження про втручання РФ у вибори в США використовують як привід для можливих санкцій.

«Сам дурень»
Такої брехні Джо Байден стерпіти не міг. У ході спілкування з Джорджем Стефанопулосом, ведучим ABC News, він зробив низку жорстких заяв щодо Путіна. Зокрема, мова йшла про розслідування кібератак, які вчинила РФ, та нову доповідь розвідки США, у якій ідеться про спроби Кремля втрутитися у президентські вибори-2020. Президент США заявив, що Путін отримає розплату за це і що ціну, яку він заплатить, побачать незабаром. Журналіст запитав господаря Білого дому, чи вважає він Путіна «вбивцею» й отримав відповідь: «Так!»
Ця заява зворохобила російський істеблішмент. «Байден своєю заявою образив громадян нашої країни. Це істерика від безсилля. Путін — наш президент, нападки на нього — це нападки на нашу країну», — заявив В’ячеслав Володін, голова Державної думи РФ
Свою чергою, Дмитро Пєсков назвав висловлювання президента Байдена на адресу Путіна, «дуже поганими». «Він однозначно не хоче налагоджувати відносини з нашою країною. Тож будемо виходити саме з цього», — наголосив він і зазначив, що заяви на адресу РФ і Путіна стали новим словом у взаєминах двох країн. «Звісно, такого не було в історії», — стенув плечима спікер.
А сам Путін у відповідь на те, що він є вбивцею, заявив цілком по-дитячому: «Той, хто обзивається, той сам так називається». «Ми справді, як він казав, особисто знайомі. І щоб я йому відповів? Я б йому сказав: будьте здорові. Бажаю йому здоров’я», — додав він.
Однак Джозефа Байдена підтримали в Європейському Союзі (ЄС). Набіла Массралі, прессекретар Європейської комісії, заявила, що саме Путін відповідальний за дії російської влади. «На жаль, існує довгий список успішних і невдалих замахів, скоєних щодо критиків і незалежних осіб у РФ, у т. ч. політиків і журналістів. Багато з цих справ не були розслідувані, залишаються невирішеними, а винуватці не притягнуті до відповідальності», — зазначила вона і нагадала, зокрема, про замах на Олексія Навального та Сергія й Юлію Скрипалів, у відповідь на які ЄС запровадив санкції проти осіб, котрі належать до російської військової розвідки або конкретних інститутів із хімічних досліджень у РФ. «Російська влада також здійснила незаконні дії в Україні і зіграла чітку роль в інших конфліктах у сусідніх із ЄС країнах і за їхніми межами», — додала п. Массралі.
Тож Міністерство закордонних справ (МЗС) РФ відкликало свого посла Анатолія Антонова з Вашинґтона для консультацій. Як відзначили в Москві, консультації з послом потрібні для того, щоб проаналізувати, що робити і куди рухатися» в контексті відносин між Росією та США. «Для нас головне — визначити, якими можуть бути шляхи виправлення приведених у важкий стан російсько-американських зв’язків, які Вашинґтон останніми роками завів у глухий кут. Ми зацікавлені в тому, щоб не допустити їхньої незворотної деградації, якщо американці усвідомлюють пов’язані із цим ризики», — заявили в МЗС РФ.
Як повідомляв «Міст», Яценюк хоче стати посередником між Зеленським і Байденом.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply