Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 19, 2021

Джозеф Байден лідирує у «штатах, що вагаються»

Автор:

|

Вересень 07, 2020

|

Рубрика:

Джозеф Байден лідирує у «штатах, що вагаються»
Джо Байден

Підходи до виборчої кампанії у кандидатів на посаду президента США різні. Вочевидь, кожен розраховує на свій електорат.

Трамп
Відверто нахабна поведінка американського президента вже передалася й його синові Дональду Трампу-молодшому. Останній своїм виступом на передвиборному з’їзді Республіканської партії США образив жителів Шотландії, зневажливо відгукнувшись про один із національних і туристичних символів цієї країни — Нессі, міфічне чудовисько з озера Лох-Несс.
Хвилю обурення та гніву шотландців викликало те, що син господаря Овального кабінету назвав суперника свого батька на виборах 2020 року, кандидата від Демократичної партії Джозефа Байдена, «Лох-Несським чудовиськом із болота». «Останні півстоліття він десь нишпорить, на виборах висовує голову, а потім зникає і більше нічим себе не проявляє», — пройшовся по політику п. Трамп-молодший.
За такі слова його засудили не лише республіканці та прихильники демократів, а й жителі Шотландії. «Нессі живе в озері і не заслужила такого хамського поводження», «Чому син президента намагається демонізувати чудовисько? У Шотландії його вважають цілком гідним створінням і люди хочуть бачити його», «Ти володієш бридким гольф-клубом в Шотландії і не знаєш, що Лох-Несс не болото?» — прокоментували виступ недосвідченого політика в соціальних мережах.
Саме же Дональд Трамп і досі з особливим пієтетом ставиться до диктаторів, особливо до Путіна. Так, під час обіду з делегацією Великої Британії, він верещав на Майкла Флінна, тоді радника з національної безпеки, дізнавшись про пропущений телефонний дзвінок від президента Російської Федерації (РФ). Про це журналістам часопису Newsweek розповів Нік Тімоті, колишній глава адміністрації Терези Мей, тодішньої прем’єрки Об’єднаного Королівства. «Трамп дуже кричав. Це було на офіційному обіді з дворецьким і гарним посудом, і він гучно лементував через весь стіл», — згадує він. За словами ексчиновника, після цього Трамп наказав: «Якщо Путін хоче поговорити, просто зв’яжи його зі мною».
Та й діяти теперішній американський лідер намагається жорстко. Зокрема, заявив, що припинити протести та заворушення в містах країни, якими, як йому здається, керують демократи, можна тільки за допомогою сили. «Єдиний спосіб зупинити насильство в містах із високим рівнем злочинності, якими керують демократи, — це сила!» — написав він у Twitter.
Певна річ, п. Трамп погодився офіційно балотуватися на найвищу посаду в державі. А Майкл Пенс офіційно погодився кандидувати на посаду віцепрезидента офіційно. «З вдячністю за довіру, надану мені президентом Трампом, за підтримки з боку нашої Республіканської партії і за милістю Всевишнього я смиренно приймаю ваше рішення висунути мене, щоб балотуватися у віцепрезиденти США і служити на цій посаді», — заявив він і зазначив, що його країна проходить через час випробувань, і порівняв теперішню ситуацію з обороною Форту Мак-Генрі, на території якого він виступив із промовою. «2020 року на долю американців випало занадто багато випробувань. Але, на щастя, у нас є президент, котрий володіє жорсткістю, енергією та рішучістю підтримати нас у скрутну хвилину», — сказав політик. Його промову транслювали з історичного Форту Мак-Генрі, гарнізон якого під час англо-американської війни 1812-1815 рр. успішно захистив гавань Балтімора від атак британського флоту.

Правосуддя
А тим часом американська Феміда все дужче стискає теперішнього керівника держави в своїх обіймах. Там, прокуратура штату Нью-Йорк підозрює Дональда Трампа та його Trump Organization у маніпуляціях із вартістю активів. Правоохоронці розпочали розслідування, проте в організації від співпраці зі слідством відмовилися.
Відтак юристи з офісу генерального прокурора заявили, що повістки в суд видали в рамках тривалого конфіденційного цивільного розслідування про можливі шахрайство чи незаконні дії, і додали, що наразі ще не встановили, чи були порушені якісь закони.
Алан Ґартен, головний юрист Trump Organization, виконавчим віце-президентом якої є Ерік Трамп, запевнив, що його компанія намагалася співпрацювати з генеральним прокурором штату, а розслідування пов’язав із наближенням виборів президента США.
Своєю чергою, Летиція Джеймс, генеральна прокурорка штату Нью-Йорк, заявила, що почала своє розслідування після того, як Майкл Коен, колишній особистий адвокат і помічник президента Трампа, заявив на слуханнях у Конґресі, що у фінансових звітах глави держави завищена вартість деяких активів, що дозволило заощадити гроші на кредитах і страхуванні, а вартість інших активів знизили, щоб зменшити розмір податків на нерухомість.
Вона також повідомила, що Ерік Трамп був безпосередньо залучений в одну чи кілька фінансових транзакцій, які зараз перевіряють, і не мав переконливих підстав відмовитися давати свідчення у відповідності зі судовою повісткою. Метою перевірки є чотири об’єкти нерухомості, зокрема, ділянка площею 85,8 га в північному окрузі Вестчестер, на північ від Нью-Йорка, який називається Seven Springs Estate.
Серед інших об’єктів нерухомості, які перевіряють, будинок на Волл-стрит, 40 у центрі Мангеттена, національний гольф-клуб Трампа в Лос-Анджелесі, міжнародний готель, а також Trump Tower у Чикаґо.
Генеральна прокурорка заявила, що остання будівля в переліку була вилучена зі Звіту про фінансове становище Дональда Трампа за 2009 рік. Вона поінформувала, що для судового розгляду підготували значну кількість матеріалів, але ситуація з іншими «безвихідна».

Байден
Джо Байден, кандидат у президенти США нікого не ображає, а вперто гне свою лінію. Зокрема, у разі своєї перемоги, обіцяє зробити все можливе, щоб надати Україні летальне озброєння. Про це політик заявив у привітанні з нагоди 29-ї річниці незалежності України. «Як президент я проясню Кремлю, що вони повинні закінчити свою аґресію й окупацію України. Адміністрація Байдена гарантує, що Україна отримає необхідну економічну та військову підтримку, в т. ч. летальне озброєння, одночасно закликаючи Україну проводити важливі реформи, які є життєво необхідними для її успіху», — зазначив демократ у своєму зверненні.
Нагадаємо, що республіканці критикують адміністрацію президента Барака Обами, у якій Джо Байден вісім років займав посаду віцепрезидента, саме за відмову надати Україні летальну зброю. «Оборонне озброєння, зокрема, протитанкові комплекси Javelin, Україна отримала вже від адміністрації чинного президента», — нагадують вони.
Зараз Джозеф Байден випереджає свого суперника у шістьох штатах, що «вагаються з вибором». Як відомо, є штати, де кандидати від Республіканської та Демократичної партії мають приблизно однакові шанси на перемогу. На них зазвичай і націлені виборчі кампанії. Згідно з результатами опитування, підтримка обох кандидатів у таких штатах має такий вигляд:
Аризона: Байден — 49 %, Трамп — 47%;
Флорида: Байден — 49 %, Трамп — 46 %;
Мічиґан: Байден — 50 %, Трамп — 44 %;
Північна Кароліна: Байден — 48 %, Трамп — 47 %;
Пенсільванія: Байден — 49 %, Трамп — 46 %;
Вісконсин: Байден — 49 %, Трамп — 44 %.
Також опитування засвідчило, що 47 % респондентів задоволені діями президента в боротьбі з коронавірусом. Це найвищий показник із середини травня ц. р.

Санкції
Боротьбу з Китайською Народною Республікою (КНР) Дональд Трамп зробив одним із стовпів своєї виборчої кампанії. Минулого тижня Міністерство торгівлі США внесло до свого «чорного списку» 24 китайські державні компанії «за їхню роль у наданні допомоги Збройним силам КНР у справі зведення та мілітаризації штучних островів у Південно-Китайському морі, що піддалося осуду на міжнародному рівні», — йдеться в заяві відомства. Паралельно з цим Майкл Помпео, державний секретар США, оголосив про запровадження візових обмежень щодо громадян КНР, причетних до насипних робіт в акваторії Південно-Китайського моря.
Водночас Міністерство торгівлі США планує внести до списку санкцій і три військові науково-дослідні інститути РФ. Її пропонують поширити на Центральний науково-дослідний випробувальний інститут (ЦНДІ) № 33 і ЦНДІ № 48 Міністерства оборони РФ.
Крім цього, до списку санкцій потрапляє і Державний науково-дослідний інститут органічної хімії та технологій. Влада США вважає ці інститути пов’язаними з російською програмою розробки та випробування хімічної зброї, а ЦНДІ № 48 та його філії — з програмою створення біологічної зброї. Внесення цих установ до списку санкцій означає заборону на імпорт, реекспорт і передавання їхніх матеріалів, компонентів особам і організаціям, що мають активи в США.
Натомість Кремль вимагає від США пояснень внесення у «чорні списки» ряду російських ЦНДІ за причетність до хімічної та військово-біологічної програм. Про це заявив Анатолій Антонов, посол РФ у Вашинґтоні.
«Воно (рішення. — Ред.) викликає у нас подив. Тим більше, що жодних доказів не надали. Використовують знайомі вже, розмиті формулювання на кшталт «наявності вагомих підстав вважати», — заявив він.
За словами дипломата, Вашинґтон ігнорує той факт, що міжнародне співтовариство в особі Організації зі заборони хімічної зброї ще 2017 року підтвердило повне виконання РФ положень відповідної Конвенції в частині ліквідації наявних запасів хімічної зброї. «Хотіли б отримати від колег пояснення за безпідставними звинуваченнями», — наполягає посол.
За його словами, США залишаються єдиним власником істотних запасів бойових отруйних речовин і під різними приводами затягують з їхнім знищенням. «Закликаємо американську сторону припинити шукати проблеми там, де їх немає, і докласти максимальних зусиль для якнайшвидшої хімічної демілітаризації», — вимагає п. Антонов.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply