Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Утримуючи Савченко, РФ порушує мінські угоди

Автор:

|

Березень 08, 2016

|

Рубрика:

Утримуючи Савченко, РФ порушує мінські угоди

main

Держсекретар США Джон Кері заявив, що глибоко стурбований станом здоров’я української льотчиці та народного депутата Надії Савченко. Вона на знак протесту проти незаконного утримування її під арештом об’явила сухе голодування. З 4 березня почався відлік днів, коли ув’язнена не отримує їжі і води.

Офіційну позицію викладено на сайті Держсекретаря США Джона Кері.

Кері вважає, що арешт і суд над Савченко є демонстрацією зневажливого ставлення до міжнародних стандартів, а також зобов’язань Росії, які вона взяла на себе при підписанні мінських угод.

Держсекретар США анонсує: «Америка знову закликає Росію негайно звільнити Надію Савченко і повернути її в Україну».

Кері підкреслює, що пишається мужністю і витривалістю цієї жінки. За півтори роки, що Надія перебуває в полоні, українська льотчиця відважно відбуває всі допити, перебування в ізольованій камері та примус до психіатричних експертиз.

На захист Надії Савченко вийшли люди з різних куточків світу. Вони протестують проти насильного утриманні українки в російській тюрмі.

У Чикаго та Нью-Йорку етнічні українці прийшли на мітинг на підтримку Надії Савченко. Люди зібрались на акцію протесту з національною символікою та синьо-жовтими прапорами на Таймс-Сквер (Нью-Йорк) та під стінами Генерального консульства України (Чикаго).

Подібну позицію висловило і міністерство іноземних справ Франції. Вони закликають Російську Федерацію не утримувати на своїй території незаконно ув’язнених людей, зокрема, і Надію Савченко. Франція глибоко стурбована станом здоров’я української полоненої, яка вже декілька днів дотримується сухого голодування. «Єдиним правильним рішенням буде її найшвидше звільнення», – заявив прес-секретар Франції Ромен Надаль.

 

About Author

news-online

Comments are closed.

Leave A Reply