Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

Допомагають, як можуть

Автор:

|

Серпень 28, 2014

|

Рубрика:

Допомагають, як можуть

Барак Обама

Барак Обама надіслав привітання Україні з Днем незалежності. «Від часу здобуття незалежності 1991 року Україна пройшла через численні випробування, і Сполучені Штати завжди були поруч. І в кращі часи, і в найскладніші моменти люди в Україні повинні знати, що США є її партнером і другом. Ми рішуче підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України, рішуче підтримуємо право України обирати своє власне майбутнє», — ідеться в посланні господаря Білого дому українцям. Він вважає, що, підписавши Угоду про асоціацію з Європейським Союзом (ЄС), Україна зробила правильний вибір, позаяк це є важливим кроком на шляху будівництва демократичної та процвітаючої держави.

Віце-президент Джозеф Байден, тим часом, заявив про ймовірне збільшення обсягу макроекономічної допомоги Україні. Про це він повідомив у телефонній розмові з президентом України, а також в про готовність підтримати позицію української держави на засіданні виконавчої ради Міжнародного валютного фонду (МВФ) 29 серпня ц. р. із метою виділення другого траншу за програмою stand-by.
Американський високопосадовець поінформував Петра Порошенка про готовність США взяти участь у конференції донорів і інвесторів для України, яка відбудеться в Києві восени ц. р. Сторони також обговорили ситуацію з порушенням міжнародного права Росією, яка безцеремонно скерувала свій гуманітарний конвой до Луганська.
Очільник української держави, своєю чергою, подякував владі США за підтримку позиції України під час засідання Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй. Співрозмовники домовилися координувати дії для подальшого реагування на виклики та загрози з боку Росії.
А Марі Харф, представник Держдепартаменту США, заявила, що Сполучені Штати шокувала звістка про викрадення та вбивство сепаратистами в Луганській області почесного литовського консула Миколи Зеленцова. «Ми висловлюємо щире співчуття його родині та друзям. Поки що ми намагаємося отримати інформацію про обставини цієї трагедії. Але зрозуміло одне: мужні люди в Україні перебувають під загрозою викрадення, тортур і навіть смерті за їхню прихильність ідеалам транспарентності в атмосфері цинічних збройних спроб диктувати майбутнє України», — ідеться в офіційному комюніке американського зовнішньополітичного відомства.
США розглядають питання про обсяг матеріально-технічної підтримки авіації й особового складу авіаційних частин української армії. Пріоритетний напрямок надання допомоги — оснащення українських військових літаків засобами захисту та підвищення її надійності. Про це заявив Джозеф Гікок, аташе з питань оборони при посольстві США в Україні у Вінниці, під час зустрічі представників командування Повітряних сил України з військовою делегацією командування Військово-повітряних сил США в Європі.
«Коли мені стало відомо, що військові літальні апарати вимагають відповідних засобів, що забезпечують їхній ефективний захист від ворожих систем протиповітряної оборони, я одразу проінформував про це керівництво командування Військово-повітряних сил Збройних сил США в Європі. Саме тому в складі делегації перебувають його представники. Разом із ними ми будемо робити перші кроки, щоби визначити потреби українських військових авіаторів», — сказав полковник Гікокс.
Суттєвою допомогою Україні могло би стати посилення санкцій проти московського агресора. Американська влада закликала інші країни приєднатися до санкцій проти Росії. За словами Деніела Фріда, координатора Держдепартаменту США, вони провадять перемовини з різними державами, зокрема з Китаєм. «Ми також розмовляємо з Південною Кореєю та Сінґапуром і будемо продовжувати свої консультації», — поінформував чиновник.
На запитання про те, які ще країни світу крім США та їхніх найближчих союзників, насамперед у ЄС, готові взяти участь у санкціях, дипломат назвав Норвегію та Швейцарію. За його словами, ці країни, що не є членами Євросоюзу, «зазвичай підтримують санкції ЄС» і «роблять це й зараз». Він не зміг точно вказати, яких збитків можуть санкції завдати Росії. «Такі речі важко оцінити кількісно, але, на нашу думку, прямий вплив буде суттєвим, а непрямий — ще більшим», — заявив працівник Держдепартаменту. У реґіонах Росії деякі продукти подорожчали до 60 %, і п. Фрід висловив жаль, що справа дійшла до використання санкцій. Він також додав, що має надію на те, що США й Росія «повернуться до більш конструктивних відносин».
Бюрократична машина діє дуже повільно, а в той час російська артилерія бомбардує українські міста, терористи вбивають українських вояків і мирних жителів. А Путіну, як і його попередникам на чолі імперії, начхати на свій народ. Його ж особисто санкції не зачеплять.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply