Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Дональд Трамп не хоче звільняти Овальний кабінет у разі поразки

Автор:

|

Жовтень 05, 2020

|

Рубрика:

Дональд Трамп не хоче звільняти Овальний кабінет у разі поразки
Дональд Трамп

За даними двох опитувань, проведених нещодавно університетами Маркетта та Квінніпек, Джозеф Байден на 10 % випереджає Дональда Трампа загалом по країні на президентських виборах у США. Згідно з результатами опитування Маркетта, — 50 % проти 40 %, а Квінніпека — 52 % проти 42 %. 94 % виборців уже прийняли рішення про те, за кого проголосують. Тим часом 5 % ще можуть змінити свою думку. При цьому близько половини виборців заявили, що планують голосувати в день виборів особисто. Тільки третина опитаних проголосують поштою або заочно.

«Я не здамся без бою»
Минулого тижня під час конференції в Білому домі, Трамп уникнув прямої відповіді на запитання, чи зможе мирно передати владу після виборів у разі програшу. «Жодної передачі влади, чесно кажучи, не буде. Буде продовження», — заявив він і вкотре розкритикував майбутній процес голосування. «Ви знаєте, що я дуже невдоволений голосуванням, це повна катастрофа. Процес голосування вийшов з-під контролю, і ви чудово це знаєте. Знаєте, хто ще знає про це краще за всіх інших? Демократи», — зазначив діючий президент.
Отже, так виглядає, що в передвиборному штабі республіканського кандидата обговорюють варіант захоплення влади під час виборів, тобто державного перевороту. Можливий механізм такий: беруть штати, де влада (губернатор і законодавчі збори, тобто парламент) перебуває в руках республіканців і де Трамп програє Байдену. В цих штатах (як і в демократичних штатах, де Трамп програє Байдену природно) виборщики проголосують за президентство Байдена. Але, Трамп заявить, що, на його думку, там були «фальсифікації» і попросить Законодавчі збори республіканських штатів не враховувати волю та результати голосування 3 листопада в цих штатах, а призначити виборників, котрі зобов’яжуться на Колегії голосувати за Трампа (формально Конституція такого не забороняє). Тож навіть від штатів, де Трамп програє, але де при владі республіканці, на Колегію поїдуть виборщики, лояльні до Трампа, і забезпечать йому 270 голосів. Ось чому господар Овального кабінету відмовився підтвердити, що передасть владу мирно, якщо програє вибори.
Він також заявив, що не впевнений у чесності майбутніх виборів і не може гарантувати мирний перехід влади в разі його поразки кандидату від Демократичної партії. Невдоволення кандидата республіканців пов’язане з тим, що багато американців мають намір голосувати поштою, що, за його словами, робить систему вразливою для фальсифікації.

Бюлетені поштою
Бюлетені, які розсилають поштою, стали каменем спотикання, за допомогою якого, як вважає американський лідер, результати можуть сфальсифікувати. «Відмовтеся від голосування поштою», — закликав він і запевнив, що його суперник отримає перемогу на виборах лише в тому випадку, коли голосування сфальсифікують.
Президент уже припустив, що результати, швидше за все, будуть оскаржені у Верховному суді. Й якщо суд підтвердить перемогу Байдена, то Трамп «прийме цей результат». «Але гадаю, нам іще належить довгий шлях, перш ніж ми дійдемо до цього», — запевнив він.
Голосування поштою, без сумніву, зробить свій внесок у загальну картину дестабілізації: процес підрахунку поданих віддалено голосів займе певний час, і підсумковий результат навряд чи буде відомий 3 листопада, у день виборів.
Варто зазначити, що прихильники Трампа мають намір ігнорувати карантинні обмеження і йти голосувати на дільниці особисто. Демократи ж, навпаки, відповідальніше ставляться до коронавірусу, тому вважають за краще голосувати вдома.
У зв’язку з цим можна припустити, що 3 листопада Дональд Трамп може здобути перемогу, а потім у міру обробки поштових голосів його результат буде падати, і тоді перемогу можуть присудити Джозефу Байдену. Тобто період виборної нестабільності ризикує бути розтягнутим у часі, і результат довгий час буде залишатися непередбачуваним.
Неоднозначні заяви американського лідера загострили і без того доволі складну ситуацію, що склалася останнім часом: у Сполучених Штатах відбуваються масові протести проти насильства з боку поліції. Але вони можуть виявитися лише «квіточками» порівняно з протистоянням, що може вибухнути після 3 листопада.

Чи бути громадянській війні?
Що стосується питання про «нечесність» майбутніх виборів, Марк Розелл, керівник школи політики та державного управління Університету Джорджа Мейсона, пояснив, що слова Трампа не мають жодної сили, позаяк США — федерація, і кожен штат самостійно визначає, як йому проводити голосування. «Процедури є, й я не боюся, що ми дочекаємося дня інавгурації 20 січня, а в нас все ще будуть тривати суперечки з приводу результатів виборів», — зазначив він.
Але що станеться, якщо Трамп просто залишиться, скориставшись своїми президентськими повноваженнями для того, щоб завадити передачі влади? Спостерігачі побоюються насильства та хаосу, пише німецьке видання Die Welt. «Адже для Трампа багато стоїть на кону. Разом із найвпливовішою посадою у світі він втратить і свій імунітет від кримінального переслідування», — пише газета.
Американського лідера звинувачують у перешкоджанні правосуддю та нечесному фінансуванні виборчої кампанії. Тому існує ймовірність, що після його відходу з Білого дому почнеться розслідування.
А 27 вересня The New York Times ще й написала, що Дональд Трамп у період із 2001-го по 2015 рік ухилявся від сплати федерального податку на прибуток. Журналісти, котрі отримали доступ до його податкових документів, дізналися, що 2016-го та 2017 року президент сплатив до державного бюджету всього по 750 USD.
Господар Овального кабінету, природно, назвав цю інформацію «тотальним фейком» і пообіцяв оприлюднити свою податкову декларацію, але не став уточнювати, скільки податків сплатив. «Я заплатив багато, також я заплатив великий прибутковий податок. Все це буде розкрито. Все це буде оприлюднене», — запевнив він і заявив, що статтею про нього журналісти NYT хотіли перед виборами «створити невелику історію». Натомість NYT нагадала, що 2016 року президент уже давав подібну обіцянку, але так і не виконав її.
Die Welt припускає, що, в разі відмови Трампа визнати свою поразку, може спалахнути справжня громадянська війна, незважаючи на антиутопічність такого припущення. «Байден закликає «боротися за душу Америки». Лівий сенатор Берні Сандерс закликає до революції. Починаються найбільші масові демонстрації в історії Америки. Виникає хвиля насильства, розбою, хаосу, політичних убивств», — описує газета гіпотетичну ситуацію.
Однак найімовірнішим результатом буде втручання спецслужб. Так вважають у Transition Integrity Project, який складається з учених, журналістів, теперішніх і колишніх високопоставлених керівників уряду і компаній, а також інших експертів.

«Зайві» бюлетені
У багатьох штатах голосування поштою вже почалося, а Трамп уперто продовжує сумніватися в його доцільності. Аж тут (як зручно для президента) в Лузерне, одному з трьох основних округів Пенсільванії, у смітнику за межами ради виборчого бюро виявили дев’ять бюлетенів, що надійшли поштою. Прокуратура штату та ФБР уже розслідують цю справу. Виявилося, що сім бюлетенів голосували за Трампа, а два були запечатані всередині таємних конвертів, тож їхній вміст невідомий.
Ситуацію спробувала прояснити Кейлі Мак-Енані, прессекретар Білого дому. Коли її запитали про критику президента щодо голосування поштою, вона відповіла: «Можу лише підтвердити, що в Пенсільванії знайшли бюлетені за Трампа, які надійшли за останні 24 години».
Джастін Левітт, котрий 2008 року працював радником Міністерства юстиції США з питань захисту виборців, вважає оприлюднення особи одного з кандидатів у конкретних бюлетенях незаконним. «Це зухвалий політичний крок, це дико і справді недобросовісно», — прокоментував він.
Що ж, тепер у президента Трампа буде на що посилатися, коли він виступатиме проти голосування поштою. Проте він із дружиною занедужали на коронавірус, що може вплинути на подальшу передвиборчу кампанію. Тест на Covid-19 у подружжя Байденів — неґативний.

Євген Клен

До слова
Мері Трамп, небога президента США та донька його старшого брата Фреда, 24 вересня подала до Верховного суду штату Нью-Йорк позов, у якому звинуватила дядька, а також інших членів сім’ї у викраденні десятків мільйонів доларів, які належали їй. Про це повідомила NYT. Зокрема, Мері Трамп звинувачує Дональда Трампа, його сестру Мері-Енн та їхнього вже покійного брата Роберта в шахрайстві й організації змови, в результаті якої Мері й її брат Фред втратили частину статку, який залишив їм батько, а також не отримали справедливу частку у спадщині, що залишилася після дідуся. У позові вказано, що після смерті 1981 року батька Мері його брати Дональд і Роберт, а також сестра Мері-Енн стали опікунами 16-річної дівчини, але замість того, щоб піклуватися про її інтереси, вони створили цілу схему для «вилучення коштів, приховування їх, розкрадання і введення її в оману щодо справжньої їхньої цінності». Фред Трамп, батько Дональда Трампа та дідусь Мері Трамп, помер 1999-го, після чого позивачку, як вона стверджує, змусили підписати угоду, позбавивши «десятків мільйонів доларів або й навіть більше». «Шахрайство було не просто сімейною справою, це був їхній спосіб життя», — йдеться в позові проти дій Дональда Трампа, його брата та сестри.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply