Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Дональд Трамп і Кім Чен Ин зустрілися ще раз і знову надарма

Автор:

|

Березень 06, 2019

|

Рубрика:

Дональд Трамп і Кім Чен Ин зустрілися ще раз і знову надарма

Кім Чен Ин і Дональд Трамп

Дональд Трамп чомусь свято вірить у свій перемовницький геній. Начебто зустрінеться особисто з якимось диктатором, зачарує його і той зробить усе, що треба. Але факти засвідчують, що це не так.

Перша спроба
Заробити собі слави президент США вирішив, потоваришувавши з Кім Чен Ином, лідером Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР). Для цього він 12 червня 2018 року прибув до Сінґапуру, де був запланований саміт між Пхеньяном і Вашинґтоном на найвищому рівні. За результатами цього саміту підписали декларацію, яка підтверджувала наміри будувати «нові відносини» між КНДР і США для сприяння миру, процвітання та безпеки на Корейському півострові. За декларацією від 27 квітня 2018 року, КНДР зобов’язалася рухатися в напрямку повної денуклеаризації Корейського півострова.
Та вже після зустрічі Дональда Тампа з Кім Чен Ином з’ясувалося, що домовленості про денуклеаризацію Корейського півострова до кінця року не було, а КНДР виконувати свої зобов’язання і не планувала. Керівництво країни продемонструвало журналістам, як начебто руйнують ядерний полігон КНДР Пунгері і на цьому все. А американська розвідка встановила, що Північна Корея й не думала роззброюватися реально. «Ставка на те, що ця зустріч допоможе підняти рейтинґи п. Трампа не спрацювала, адже його рейтинґ за той тиждень залишився практично той самий. Що стосується міжнародного аспекту цього питання, то з’явилася інформація, що Північна Корея своїх зобов’язань щодо згортання ядерної програми не виконувала, — зазначив Антон Кучухідзе, експерт-міжнародник.
Експерт наголосив, що єдиний плюс від цієї зустрічі полягає в тому, що однозначно у сторін на рівні робочих груп є лінія комунікацій і за рахунок цих комунікацій можуть ставитись і вирішуватись певні складні технічні питання. «Однак те, що було заявлено там — денуклеаризація Корейського півострова до кінця 2018 року — то досягнути її так і не вдалося», — зазначив він.

Друга спроба
Але Дональд Трамп дуже відомий своєю впертістю. Він вирішив, що таки дотисне товариша Кіма. друга зустріч президента США і лідера КНДР відбулася 27 лютого в Ханої, столиці В’єтнаму. Від неї чекали якогось прориву в питанні відмови КНДР від ядерної зброї, але не дочекалися. Хоча президент все одно запевняв, що досяг на саміті неабиякого успіху. Та міжнародні спостерігачі і світова преса вважають, що це не так.
Дональд Трамп заявив, що провів із Кім Чен Ином чудову зустріч. «Чудові зустрічі і вечеря у В’єтнамі з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. Дуже хороший діалог. З нетерпінням чекаю продовження наших дискусій завтра», — написав він у Twitter. На спільній вечері були також присутні помічники лідерів США і КНДР. Від США — держсекретар США Майк Помпео, виконувач обов’язки начальника адміністрації Білого дому Мік Малвані і перекладач Юн-Хян Лі, а від КНДР — заступник голови Центрального комітету Робочої партії Північної Кореї Кім Ен Чхоль, міністр закордонних справ Лі Ен Хо і перекладач Сін Хе Ен.
Перед початком другого дня саміту президент США заявив, що ні він, ні його північнокорейський колега не кваплять перемовини щодо денуклеаризації КНДР. «Немає ніякого поспіху, ми не хочемо поспішати. Але ми хочемо досягти правильних домовленостей», — повідомив він і знову висловив упевненість у тому, що КНДР має величезний економічний потенціал. «Я впевнений, що Північна Корея здатна стати справжнім економічним локомотивом. Їй просто потрібно трохи в цьому допомогти», — зауважив п. Трамп.
Проте спільної угоди з лідером КНДР він так і не зумів досягти. «А їхні відповідні команди з нетерпінням чекають зустрічі в майбутньому, — намагалася врятувати обличчя Сара Сандерс, прес-секретар Білого Дому. — Два лідери обговорили різні способи просування концепції денуклеаризації і з питань економіки». Але цього разу навіть якось декларації за підсумками саміту не підготували.

Версія Трампа
Дональд Трамп розповів, що перемовини з лідером КНДР провалилися через те, що останні вимагали повного скасування санкцій. Він зазначив, що Кім Чен Ин не був проти денуклеаризації, однак не у всіх галузях. В обмін на це КНДР вимагала повного скасування санкцій, на що США не могли погодитися. «Іноді вам треба просто піти, і це був один із таких моментів», — заявив американський лідер. Водночас він наголосив, що Північна Корея все ж не відновить свої ядерні випробування.
Свою думку висловив і Майк Помпео, державний секретар США. Він повідомив, що Кім Чен Ин був «неготовий» до подальших кроків у денуклеаризації. А Дональд Трамп особисто прийняв рішення не підписувати угоду з КНДР.
Також, за словами глави американського зовнішньополітичного відомства, Вашинґтон знову вимагав від Пхеньяна розкрити дані про всі ядерні об’єкти на території КНДР. Він додав, що у Вашинґтона і Пхеньяна є «загальне розуміння» з денуклеаризації Корейського півострова, але «ще дуже багато роботи». А от дату наступної зустрічі США-КНДР на робочому рівні назвати так і не зміг.
Майк Помпео додав, що Північна Корея займається виробництвом ядерної зброї не лише в Йонбені, який вона начебто годиться закрити, але й на інших об’єктах, закривати які наміру не має.

Версія КНДР
Північна Корея на саміті зі Сполученими Штатами просила про часткове, а не повне скасування санкцій. Про це заявив Рі Ен Хо, міністр закордонних справ КНДР. «Пхеньян хотів лише зняття санкцій, які перешкоджають розвитку цивільної економіки і добробуту наших людей», — зазначив він.
За словами міністра, Північна Корея зробила реалістичні пропозиції, в т. ч. повне зняття з експлуатації ядерного об’єкту в Йонбені під наглядом американських спостерігачів. «Ця пропозиція стала найбільшим заходом із денуклеаризації, який ми могли зробити на цьому етапі, враховуючи поточний рівень довіри між КНДР і Сполученими Штатами», — повідомив Рі Ен Хо.
Він зазначив, що Пхеньян також пропонував назавжди припинити ядерні випробування і випробування ракет великої дальності. «Наша основна позиція залишається незмінною, і наші пропозиції ніколи не зміняться, навіть якщо Сполучені Штати запропонують перемовини в майбутньому», — резюмував міністр.
Свояче чергою, північнокорейська Центральна телеграфна аґенція заявила: «Лідери КНДР і США висловили впевненість, що вони зможуть зробити епохальне поліпшення у відносинах між країнами, якщо будуть триматися за руки і виявлять мудрість і терпіння».

Результат
Дональд Трамп і Кім Чен Ин не змогли дійти згоди і підчас своєї другої особистої. А перемовини між президентом США і північнокорейським лідером завершилися навіть раніше, ніж очікувалося.
Керівники держав мали ще разом вдруге пообідати, але жоден із них на обід не прийшов.
У програмі саміту було заплановане підписання спільної угоди, але й цього не сталося. Спілкуючись із журналістами, Дональд Трамп наполягав, що Кім Чен Ин пообіцяв йому не відновлювати пуски міжконтинентальних балістичних ракет, останній з яких відбувся 2017 року. Але хто ж тим диктаторам повірить?
Журналісти запитали в президента, чи обговорювали на саміті долю американця Отто Вормбіра, котрий помер відразу ж після виходу з північнокорейської в’язниці. «Кім каже, що нічого про це не знав, й я вірю йому на слово», — відрубав господар Овального кабінету.
Мінітаро Оба, колишній співробітник Державного департаменту США, в інтерв’ю The Guardian зазначив, що провал цих перемовин відкриває певні можливості перед Китаєм. Тепер «Піднебесна» може або продовжити публічну підтримку Північної Кореї, або, навпаки, чинити на неї тиск і зробити поступливішою. А це вже важливо в контексті двосторонніх відносин США і Китаю, які намагаються знайти вихід із торгівельної війни між ними, яку ініціював саме п. Трамп.
На думку аналітиків, ще торік Кім і його союзники відчули в теперішньому президентові США, котрий дуже потребує хоча якихось зовнішньополітичних успіхів, слабину, і стали його продавлювати. Це візьмуть на озброєння всі інші диктатори, з якими спілкується Дональд Трамп. Його стосунки з Путіним лише підтверджують цю тезу.

Євген Клен

Гоп-ля
Двійника північнокорейського лідера Кім Чен Ина з Австралії, котрий називає себе Говардом Ікс, витурили з В’єтнаму напередодні саміту лідерів США та КНДР. За словами чоловіка, перед тим, як його вислали з країни, в’єтнамська влада його ненадовго затримала. «У північних корейців немає почуття гумору. Сатира — потужна зброя проти будь-якої диктатури», — блазень. Раніше у нього вже виникали проблеми з владою Сінґапуру, де відбувся попередній саміт Дональда Трампа і Кім Чен Ина. Так, 2018 року йому заборонили навіть наближатися до місця зустріч двох лідерів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply