Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Дональд Трамп хоче воювати пліч-о-пліч із РФ

Автор:

|

Серпень 18, 2016

|

Рубрика:

Дональд Трамп хоче воювати пліч-о-пліч із РФ
Дональд Трамп

Дональд Трамп

Роббі Мук, глава передвиборної кампанії кандидата в президенти від Демократичної партії, зажадав від команди Дональда Трампа розкрити всі його зв’язки з Путіним.

«Жертва огидних і продажних»
В Україні дуже пильно стежать за ходом президентських перегонів у США — навіть попри те, що за результатами об’єднаного опитування CNN Poll of Polls, яке поєднує дані шести інших, Гіларі Клінтон збільшила відрив від Дональда Трампа до 10 %. Організатори цього дослідження пояснили: «Співвідношення в 49 % у п. Клінтон проти 39% у Дональда Трампа відображає картину, що склалася після партійних з’їздів, які республіканці провели з 18 по 21 липня, а демократи — з 25-го по 28-е. Причому якщо в опитувальний лист включалися інші політики — лібертаріанець Гері Джонсон і ставленик «зелених» Джилл Стайн, то співвідношення зберігалося, колишня держсекретар отримала 45 % голосів, а нью-йоркський магнат — 35 %».
За інформацією CNN, високопоставлені чиновники Республіканської партії вважають, що, зокрема, збитків репутації Дональда Трампа завдав його скандал із родиною Хумаюна Хана, загиблого в Іраку американського солдата-мусульманина. Республіканець вступив у заочну полеміку з батьком військовослужбовця та звинуватив того в неповазі. Відтак порадили своєму однопартійцю зосередитися на критиці свого опонента з табору демократів, а не провокувати скандали.
Сам п. Трамп звинуватив у своєму низькому рейтинґу… журналістів. Дослівно ж заявив про це так: «Якби огидні та продажні засоби масової інформації (ЗМІ) висвітлювали мене чесно і не вкладали помилковий сенс у слова, які я кажу, то я б випереджав Гіларі на 20%». За його словами, ЗМІ також не висвітлюють його з’їздів належним чином і «ніколи не показують розмірів натовпу або ентузіазму».

Козир — гакер?
Однак Олександр Сушко, директор Інституту євроатлантичної співпраці, застерігає: «Теперішнє падіння рейтинґу Дональда Трампа не можна назвати переломним моментом у битві. Попереду — майже три місяці виборчої кампанії, впродовж яких може статися все, що завгодно. Як відомо, п. Клінтон надзвичайно вразлива перед компроматом. Упевнений, що викиди проти неї, що вже опубліковані, — далеко не останні. По ній будуть бити з усіх доступних гармат. Головний козир проти Гіларі — її довга політична кар’єра та політична доля її родини. І подальші руйнівні викиди компромату проти кандидата від демократів не варто виключати. Їх, безсумнівно, підхопить і задіє штаб п. Трампа».
Експерт, як у воду дивився: гакер Guccifer 2.0, котрого фазівці з кіберзахисту вважають цілком імовірним представником російських спецслужб, виклав днями в Інтернет нову порцію документів і повідомив, що це, за його словами, «документи комітету з виборів у Конґрес Демократичної партії, що стосуються Флориди: доповіді, записки, брифінги, досьє і тощо». Він також прокоментував викладене: «Ви можете поглянути, кого збираєтеся обирати. Здається, що праймеріз у Конґрес також стають фарсом».
Журналіст видання Politico встановив, що у викладених гакером матеріалах «міститься інформація про виборчу кампанію в сьомому, десятому, 13-му, 18-му і 26-му округах штату Флорида». «У записках викладені конкретні стратегії, що застосовуються для досягнення перемоги в деяких із цих округів, в т. ч. пораду, наприклад, для десятого округу «консолідувати підтримку афроамериканців під час праймеріз у районі Орландо», — конкретизував він.
І хоч ця інформація навряд чи завдасть значної шкоди демократичному кандидату, напередодні виборів гакер цілком може викласти щось таке, що, як сподіваються його російські замовники, не встигнуть забути громадяни США до свого волевиявлення.

«Путіну може імпонувати»
Тим часом, республіканський кандидат не втомлюється демонструвати свою солідарність із Путіним. Приміром, 15 серпня він заявив, що готовий знайти спільну позицію з Російською Федерацією (РФ) у боротьбі проти терористичної організації «Ісламська держава» (ІД). Натомість Гіларі Клінтон республіканець закинув, що вона нібито не має «ментальної та фізичної витривалості» боротися з ІД і «багатьма ворогами» Сполучених Штатів. Раніше мільярдер не лише назвав Барака Обаму «засновником ІД, а й стверджував, що його «співзасновницею» є начебто також і п. Клінтон.
Про ще одну причину намагатися посприяти п. Трампу стати президентом США написав Крістофер Смарт, професор Гарвардського університету. «Цілком можливо, коли російський президент дивиться вночі на зорі й уявляє світ своєї мрії, думка про Дональда Трампа на посаді президента США викликає в нього посмішку. Путіну може імпонувати ідея лідера, налаштованого на забезпечення закону та порядку вдома, а не на будівництво демократії за кордоном. Він може навіть захоплюватися аґресивним стилем Трампа, настільки схожим на його власний».
Своєю чергою, Лінда Кінстлер, оглядач видання Politic, зауважила: «Кандидат у президенти США від Республіканської партії нав’язливо фабрикує проблеми для національної безпеки, ніби діючи за кремлівським підручником». Більше того — журналістка вважає, що «ремарки Трампа і потік інших зручних обставин вже розчистили РФ дорогу до просування вглиб України».
Тож не дивно, що Роббі Мук вимагав 14 серпня: «Команда Дональда Трампа має розкрити всі свої зв’язки з РФ. Демократична партія наполягає на відповіді на свої запитання, враховуючи «пропутінські політичні позиції Дональда Трампа та нещодавні гакерські атаки російським урядом на сервери Демократичної партії».

Герой «чорної бухгалтерії»
Роббі Мук також зажадав п. від Трампа розкрити зв’язки Пола Манафорта, керівника своєї передвиборної кампанії, й усіх інших працівників і радників, залучених до кампанії, з російськими чи прокремлівськими суб’єктами, в т. ч. у разі, якщо хтось із підлеглих чи радників мільярдера представляє і/або отримує оплату від них». Ця заява пролунала після публікації в часописі The New York Times про те, що у Києві знайдені рукописні бухгалтерські книги, які вказують на отримання Полом Манафортом більше 12 млн доларів прихованих грошових виплат під час його перебування на посаді радника українського президента-втікача.
У виданні конкретизували: «Автори опублікованого в неділю розслідування — Ендрю Креймер, Майк Макінтаєр і Беррі Маєр — пишуть, що Національне антикорупційне бюро України досліджує бухгалтерські книги як можливий доказ широко розповсюдженої корупції при Януковичі. У рукописних бухгалтерських книгах, так званій чорній бухгалтерії Партії реґіонів, ім’я п. Манафорта згадується 22 рази і документуються платежі в 12,7 млн USD у період між 2007-го і 2012 рік. Документи також вказують на зв’язок Пола Манафорта з російським олігархом Олегом Дерипаскою при сумнівній купівлі українських активів кабельного телебачення на 18 млн USD.
Сам п. Манафорт заявив, що ніколи не отримував жодних незаконних виплат, а такі припущення вназвав необґрунованими, дурними та безглуздими. За словами функціонера, «всі політичні виплати, які йому спрямовувалися, призначалися для команди (як місцевої, так і за кордоном), яка проводить для нього опитування та дослідження». Пол Манафорт також назвав статтю The New York Times атакою на свою репутацію й стверджує, що журналісти не дотрималися стандартів та не перевірили факти.
Однак заявити все це авторам публікації The New York Times у вічі не наважився — відмовився зустрітися з представниками часопису особисто чи відповідати на питання у письмовому вигляді. А отже — не сумнівався, що йому нічим апелювати.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply