Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

До президентства Трампа залишилися лічені години

Автор:

|

Січень 19, 2017

|

Рубрика:

До президентства Трампа залишилися лічені години
Президент і перша леді

Президент і перша леді

20 січня відбудеться інавгурація новобраного президента США. Та вона ще до свого початку стала скандальною. Так, команда Дональда Трампа не запросила вести інавгурацію диктора Чарльза Бротмана, котрий проводив ці церемонії з 1957 року. Замість нього в ролі ведучого виступить Стів Рей, 58-річний радіоведучий, котрий підтримував республіканця в ході передвиборної кампанії. Чарльз Бротман заявив, що новина про те, що він не запрошений на інавгурацію, розбила йому серце. «Я займався цим упродовж 60 років», — нагадав 89-річний диктор, котрий вів інавгураційні церемонії 11 президентів США: від Двайта Ейзенгавера до Барака Обами.
Своєю чергою, більше 50 конґресменів заявили, що бойкотуватимуть інавгурацію нового господаря Овального кабінету. Вони вважають, що російське втручання у вибори могло допомогти Трампу стати 45-м президентом Сполучених Штатів. «Не бачу цього обраного президента законним… Гадаю, що росіяни брали участь у наданні допомоги у виборі цієї людини. І вони допомогли знищити кандидатуру Гіларі Клінтон», — зазначив Джон Льюїс, демократ зі штату Джорджія і член Палати представників. Інші законодавці-демократи, котрі оголосили про свої плани пропустити інавгурацію, серед причин свого демаршу також назвали неповагу Дональда Трампа до жінок, меншин та іноземців.
У відповідь п. Трамп заявив, що конґресмен Льюїс має більше займатися проблемами свого округу. «Джон Льюїс повинен витрачати більше часу на ремонт і допомогу його округу, який перебуває у жахливому стані та розвалюється (не кажучи вже про ситуацію зі злочинністю), замість фальшивих нарікань на результати виборів. Усе розмови, розмови, розмови — ніяких дій або результатів», — написав новий президент у Twitter.
Також тисячі демонстрантів планують влаштувати у Вашинґтоні акцію, щоб зірвати інавгурацію Дональда Трампа. Протестувальники спробують заблокувати всі 12 пунктів пропуску до місця проведення церемонії біля Капітолію, де новий господар Овального кабінету повинен скласти присягу, та уздовж Пенсільванія-авеню.
Крім цього, вони хочуть влаштувати демонстрації та перекрити дороги, щоб перешкодити проведенню традиційного інавгураційного балу.
«Ми хочемо побачити повстання, яке закипить у цьому місті та по всій країні», — повідомив Девід Терстон, організатор акції. Організатори обіцяють й інші «сюрпризи», але побоюються зіткнень з прихильниками Дональда Трампа.
Дозволи на проведення різних акцій у Вашинґтоні в день інавгурації нового президента США отримали 27 ініціативних груп. Це в чотири рази більше, ніж в середньому видавалося на дні інавгурацій в попередні роки.
Очікується, що церемонію відвідають 800 тис. глядачів. Їхню безпеку охоронятимуть понад 15 тис. поліціянтів. Пітер Ньюшем, виконувач обов’язки шефа поліції округу Колумбія, вже дав зрозуміти, що правоохоронці будуть готові протистояти спробам зриву церемонії.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply